Meta i jep shtetësinë shqiptare Janullatosit

December 24, 2017 17:10

Meta i jep shtetësinë shqiptare Janullatosit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i japë shtetësinë shqiptare Anastas Janullatosit, i cili është në krye të Kishës Ortodokse të Shqipërisë prej 25 vitesh.

Meta e ka firmosur tashmë dekretin – thonë burime nga Presidenca.

Janullatos e ka kërkuar edhe më herët shtetësinë shqiptare por Presidentët e mëparshëm kanë hezituar ta dekretojnë këtë vendim.

Në shkurt 2015 nëpërmjet Vangjel Dules u hodh në publik një tezë e tillë (kliko KËTU).

Dita

 

December 24, 2017 17:10
Komento

16 Komente

 1. Epo kjo pune! December 24, 17:20

  he mo gjete pak kohe mes letrave qe i con Trump dhe bere nje pashaportizim per grekun… eh mor president koti qe je dhe ti, shembulli me negativ se si nje pa pune te ndershme i ben te gjitha shkallet e karrieres… po ti sikur kishe hallin e Shqiperise kur i bere leter Trump apo tani si dhe Sala ler o burra sa me shume litare perjashta.

  Reply to this comment
 2. “greqia “eshte e = me ISIS keshtu eshte krijuar December 24, 17:28

  Nga Qirje u be zoteri . Nuk lahet muti me shurre Qirje anastasiqiri,ti je antishqiptare i betuar deri ne vdekje. Dicka po leviz ,c’ne mori shtetsin shqiptare ky shurdhjes greke para vdekjes ?

  Reply to this comment
 3. edi December 24, 17:30

  o shtet i degjenruar .
  a ka dispoozita ligjore per Presidentin e vendit kur ai ,injoron opinionin shqiptare e vepron ne kundershtim me interesat e kombit ?
  Ky njeri i papergjegjshem ,ky Hajn i deklaruar ne TV -i me figure e ze , ku bastises i Thesarit te Shtetit Shqiptare ,qe jodenjesishte e hipen ne ate poste Shteteror ,duhet thene Stop ! Ligji ,parlamenti duhet te bej gjithcka ,te shkarkoje kte matrapaz politik ,qe se bashku me salih berishen ,i kane sherbyer antishqiptarise grekut e serbit. Cfar duhet te bej me ky Pisssssssssssssssssss njeri ,qe nuk meriton te jetoj ne qytete ,qe ai parlament te ndal marrezine ku ky qen i terbuar ,po shtyn Shqiperine ?!
  C’kutjton ky njeri i papergjegjshem se me Presidencen e postin ,mundet te bej cfar i pjerdh kafka e tij , si me e pas prone private ,si perdorte edhe ministrite kur ishte ne pushtet ?! Cohuni e protestoni para presidences deri ne doreheqjen e ktij funderine ,qe pikerishte sot provokon shqiptaret .Sot Avni Rustemi duhet te behet i gjalle

  Reply to this comment
 4. “greqia”e sotme eshte e = me ISIS keshtu eshte krijuar December 24, 17:59

  O like floriri qe kur fillove te besosh te jonulla, tu terbua monika. Po si ka mundesi qe nje “president “ shteti te jet kaq i papergjegjshem.

  Reply to this comment
 5. Shqipe-Pelivani December 24, 18:07

  Oooooo… more Ilir Presidenti…
  i hengesh mender M… bujar nishanit,dhe presidentve,keto 25 vjete… Dhe kjo t’u desh,per tu pneveritur gjer bne peshtirosje,palaço gjidi palaço.

  Reply to this comment
 6. no way December 24, 18:45

  Jam i revoltuar
  deri ne maximun
  jo per tradhetine
  kaq hapur te dyshes
  MetaBerisha
  por me shume me reagimin e shoqerise civile
  duke filluar nga shqiptari i madh kardare e deri te pastruesi i qenefeve te ushtari panjohur

  Pushtimi (invazioni) I ortodhoksise shqiptare mban daten 2 gusht 1992 kur “miqte tane” me lobet e tyre antishqiptare ndersyen kanibalin Sali bisha ndaj enver hoxhes dhe periudhes tij..

  https://www.youtube.com/watch?v=c-155gEfJrE
  .
  Kaq te fuqishem paskan qene
  lobet greke ne washington & bruksel qe te
  detyrojne nje palopresident
  te firmose nje tradheti te felliqur
  kaq hapur fare…
  .

  Reply to this comment
 7. Besim December 24, 19:20

  Ilir Meten e ka futur ne tjhes Asfalia Greke.
  Vjedhjet e tij gjate cerekshekullit te fundit jane ne dosjet e Asfalise, si nje aseyt i forte politik per ta detyruar ate te beje c’thote greku.s

  Reply to this comment
 8. Sidney December 24, 19:23

  Turp!
  Turp!!
  Edhe nje here turp!
  Po ku kane turp e karakter njerez te tille (Salira, Fatosera, Ilirera e Edera e Co) qe na solli demokracia e Ramis Alise .

  Reply to this comment
 9. Plaku December 24, 19:25

  Nje tjeter faqe e zeze ne historine e popullit tone te shumevuajtur u shkrua nga Ilir Meta.

  Reply to this comment
 10. #varijanullen December 24, 19:27

  Sot besimtaret e vertete shqiptar ortodoks nuk u lane te kremtojne Meshe per At stathin ne permet nga palacot jenicerbizantinortodoks te Ardhur …..like Flori je felliqesira me e Madhe …hajdut legen

  Reply to this comment
 11. xxx December 24, 19:35

  i duhet janulla Likes per me vone se i duhet greqia kur ta zere Vetingu. Me ket dekret fut ne xhep nje favor ne sigurim te se ardhmes se vet.

  Jeni naive nese kujtoni se ky turi breshka do beje punen qe supozon ajo karrige e larte e qe eshte interesi i pergjithshem i njerezve e vendit.

  president nga halli ky, t’ia dije per nder cadres se lulzimit, prej tij e ulen aty.

  Reply to this comment
 12. Turpi e Mbulofte December 24, 19:42

  Turpi e Mbulofte Ilir Meten

  Eshte njeri nga veprimet me te ulta, me te papergjegjshme me te turpshem te politikes shqiptare te tranzicionit.
  Do t’i mbahet mend si Tradheti e qarte Kombetare presidentit aksidental te Shqiperise, Ilir Rexhep Fiqirete Meta.

  Kete veprim, kerkuar ne nje mije menyra prej mohuesit te Fan Nolit, uzurpuesit te Ortodoksise Autoqefale Shqiptare Janullatos, nuk mori persiper ta nenshkruante asnjeri nga Presidentet e deritanishem te ketij Tranzicioni qe, me kete veprim shpalli turpin me te madh te politikaneve te tij: per hir te luftes se paskrupullt me njeri tjetrin, asnje moment per parime dhe apsirata, jane gati te bashkohen me armikun me Ligj Lufte, ne kurriz te dinjitetit te kombit dhe nderimit te gjakut te bijve te tij.

  Serish u provua se “duhet bere kujdes, gjithnje duhet dyshuar te Dhuratat e Grekeve”.
  U habitem pse Janullatosi deklaroi dy dite me pare se pasardhesi i tij do ishte shqiptar…
  Paskej qene fjala se ai do linte pasardhes Veten e tij, se Ilir Rexhep Fiqirete Meta do ta bekonte si shqiptar ate vete…
  Turp, turp turp…
  Se paku te prisje te hiqnin formalisht Ligjin e Luftes…

  http://www.gazetadita.al/nenshtetesia-shqiptare-per-janullatos-reagon-ministri-i-jashtem-grek/#comment-702476

  Reply to this comment
 13. zgalem December 24, 20:48

  Nje kryepeshkop , qe urren autoqefaline , per te cilen kane luftuar shqiptaret me dekada . E vetmja lidhje qe nuk duhet te kemi me shtetin grek , eshte lidhja kishtare . Kisha greke ka kryer masakra mbi shqiptaret . Eshte kishe me formimim fndamentalist . Eshte turp i ortodoksise te vertete . Janullatos eshte muhip i kesaj kishe militante . Meta ka shtuar nje terrorist me shume me kete dhenie shtetesie . Zgalem

  Reply to this comment
 14. lumi që mori vunon... December 24, 22:41

  Flisni ju flisni për liken po ai ësht një nga politikanët më të mirë që ka shqipëria sot…dje kishim një më të mirë se likia që për të ruajtur kolltukun bën pazare në kurris të shqipëris…skan faj ata e din që ska më Avni Rustem, rinia e ka mendjen të iki jasht…eh lum o lum këjo punë…

  Reply to this comment
 15. s.g. December 24, 23:54

  Ku është reagimi i Kryemadhes dhe i Bashës

  Reply to this comment
 16. Aleksander thana December 25, 00:18

  More shtangist a cfaredo muti qe je ti Ilir Muti! Me cfare kurajo civile me injorancen prej druvari njollos, fyen e I hedh bajga ne fytyre Nenes Shqiperi ,poshteron kombin e mohon gjakun e dhjetra qindra te reneve per lirine e kesaj toke, Duke u lepire bythen armiqve te betuar te ketij populli te shumevuajtur e cfilitur . O bajka 24 karateshe !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*