Presidenti Meta takohet me Patriarkun e Moskës, Kirill

April 29, 2018 16:14

Presidenti Meta takohet me Patriarkun e Moskës, Kirill

 

Patriarku rus Kirill ndodhet në Shqipëri për një vizitë dy ditore.

Pas mbërritjes në Rinas, Kirill u prit dje në Kishën Ortodokse nga kryepeshkopi Anastas Janullatos.

Patriarku i Moskës dhe i gjithë Rusisë, ka zhvilluar sot një takim dhe me kreun e shtetit Ilir Meta.

Fotoja është bërë publike nga zyra e shtypit të presidenti ku shihet se Kirill është në krah të Metës dhe Kryepeshkopit Jalunalatos.

Pjesë e vizitës në Shqipëri, janë edhe takimet me krerët më të lartë të shtetit.

a.s/dita

April 29, 2018 16:14
Komento

11 Komente

 1. Pune Dreqi April 29, 16:51

  Dhe c’pun ka nji “president hajn”

  me Fetaret ?

  Nji gje eshte mjaft e dallushme ne mimikat e te tre
  personazheve ne Foto .

  -Janullatos eshte duke menduar per Djallin (ose duke marre mesazhe prej tij)
  – Patriaku i Moskes Kirill qesh normal si Njeri !
  -dhe qeni presidences qe i shkon pas meta ,
  qe ben surratin e shejtanit te gezuar

  Reply to this comment
 2. “greqia” e sotme eshte e = me ISIS keshtu eshte krijuar April 29, 17:08

  P.O. une e dija se kishte vdekur jonulla. Qe te tre ne hell vafshin.

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu April 29, 17:56

  Ne foto mungon vetem Patriarku i SERBISE.
  Hajde kokekatror hajde.

  Reply to this comment
 4. lora April 29, 18:28

  Pershendetje! presidenti meta si shume afersi ka me grekun dhe rusin.MOS NDOSHTA KA NDERMEND QE TE NDROJE VENDBANIM QSE NUK I DIHET SE CFARE SJEMME MOTI;GEZUAR PASHKET ME VEZE TE KUQE ;

  Reply to this comment
 5. nje kristian , si gjithe evropianet April 29, 19:31

  O turko-arabe shqiptare , ç’ju ha bythe juve , se ke fton Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqiperise ? Po , a kini sy e faqe , ju bytheperpjetet e shkretetirave , te pergojoni te vetmit shqiptare te vertete qe kane ngelur , ortodokset , pas tradhetise se turpshme qe i bete ju fese e Shqiperise dhe u bashkuat me pushtuesin anadollak te arabise ? Mbylleni kamaren , se ju jini turpi e problemi kryesor i te gjithave tragjedive shqiptare te vjetra e te reja . Jini ju arsyeja , qe Evropa na shikon me dyshim e mosbesim , sepse ishim te vetmit evropiane , qe u bashkuam me turkun . Ortodoksit e katoliket , e dine vete se ç’bejne , nuk kane katandisur deri aty , sa te marrin mend nga ju .

  Reply to this comment
  • Kristjan ka shume ne ate vend ,por varet kush eshte Shqiptare i Vertete ! April 29, 20:33

   ja ja ,
   kristjane shqiptare ka shume nder shqiptare ,
   por ne raste te Tilla ,
   dijne te tregojne vertete se ne anen e kujt jane :Te Atdheut te tyre Shqiperise ,
   APO te veglave antishqiptare greke , banden e Asfalise e veshur nen veladonin e priftit .

   Nji gje duhet qartesuar te gjitheve atyre qe i mungojn
   njohurite mbi Kishen Famekeqe Greke ,
   qe s’kan qen kurr ne sherbim te saj qe pretendojne
   , te Zotit,
   por kane manipuluar popujt nen kte Veshje Prifti ,
   per te shperndare gjuhen e tyre kudo kane gjetur
   hapesira ,e qe me vone te pretendonin ato popuj ,
   oer Greke .
   Pra Kisha Greke ,
   eshte ne vevehte nji ushtri qe pushton ne erresire ,
   nen filozofine e Kalit te Trojes .
   Futi gjuhen e folur ne fillime X-populli ,
   pastaj rrembej token -traditen – atdheun .

   Historia e gjysmes se teritorit grek sot i referohet
   ksaj taktike te Kishes Greke psh , me Arvanitasit Shqipitaret .
   Ose te fresket ke pretendimet e grekeve mbi Himaren .

   Reply to this comment
 6. alex April 29, 19:32

  Presidenti Meta eshte presidenti me i prishur ne shpirte e zemer qe ka pasur Shqiperia.Ky u be presidente nga lobet grekoserbe ne Shqiperi per tu sherbyer ne agjenden e tyre antishqiptare.

  Reply to this comment
 7. s'kam ç'bej April 29, 20:14

  E mori nenshtetesine shqiptare ky prifti rus?!

  Reply to this comment
 8. Servet April 30, 08:18

  Ne rast se presidenti Meta qenka kaq negativ sa ce pershkuani ju si mund te quhet partia e rilindjes me Ramen ne krye qe e zgjodhen dhe e votuan 100%.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim