Presidenti Meta vizitë në familjen e Azem Hajdarit (FOTO)

September 14, 2017 20:08

Presidenti Meta vizitë në familjen e Azem Hajdarit (FOTO)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot pasdite një vizitë në familjen e liderit të Lëvizjes së Dhjetorit, Azem Hajdari.

Meta vlerësoi rolin historik të Azem Hajdarit në frymëzimin e Lëvizjes Studentore dhe Lëvizjes së Dhjetorit duke çelur një epokë të re për Shqipërinë.

September 14, 2017 20:08
Komento

4 Komente

 1. turp nevruz meta !! September 14, 21:08

  Eshte fatkeqsi kombetare qe nje karaduz hajn dhe rrugac si azem hajdari respektohet sot si hero…
  .
  kur ishte ne shkollen e rezervave perjashtohet dy here per pije alkolike dhe cfaqje huliganesh
  .
  kur ishte ushtar ky hajdut ne 1981 ne krume lirohet se mori raport me mik si psikopat
  .
  Kete nuk e them une por Izet haxhia qe e quan azemin me bemat e tij kriminel ..shume dimensianla qe u vra vete per
  TRAFIK ARMESH DHE DROG-DILLER
  .
  Por kete qe thote shtrigu berishe i ve kapak te tereve…
  .

  .

  GAZETA « RD » 18 GUSHT 1995
  FRAGMENT NGA FJALA E SALI BERISHËS PËR GREVËN E URISË TË AZEM HAJDARIT

  « Azem Hajdari mbetet një bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit,
  një shërbëtor i Ramiz Alisë
  . Duke gjykuar mbi faktet e jo mbi fjalët, kemi të drejtë të themi se kishim dy Azemë : ai i mitingjeve që «bënte gjëmën», kurse ai në jetë që bëhej mik me Irakli Koçollarin e sigurimsa të tjerë, dehej sa nuk kontrollonte se ç’nxirrte nga xhepat. Azem Hajdari si Rita Marko, se Rita Marko ka qenë i vetmi pushtetar që ishte edhe kryetar i sindikatave, vendosi ta ndërpresë grevën e mezeve dhe të rakisë në kafenenë e Xhelës. Deputeti Hajdari, i përfolur nga shtypi dhe nga zëra të tjerë për problemin e vrasjeve te 2 prillit apo në prag të zgjedhjeve të 22 marsit, i futur në grevën e urisë, i armatosur, rast unikal në historinë e grevave të urisë, i braktisur nga të gjithë, i shtrydhur nga Çupi dhe Këndezi, i keqtrajtuar nga Kurt Kola, i rrethuar nga ish 80-lekëshat, përsëri Hajdari dështon. Askush në dhjetorin e vitit ’90 nuk i shkoi pas Azem Hajdarit. Studentët dhe rinia ju bashkuan PD, me të vetmin qëllim madhor, shkatërrimin e totalitarizmit, por jo në shërbim të Azem Hajdarit… »

  .
  dy fjale per hamshorin e monika gazidedes:

  edhe nese e bija e azemit ka ndenjur (studiuar ) ne Amerike de i ka pastruar merimangat zyres se Eliot Engellit…..nuk do te thote qe te servilosesh kaq shume

  Reply to this comment
 2. BLACK LIST September 14, 21:22

  FATMEJRA HAJDARI NE LISTEN E ZEZE TE SHBA

  2 SHKURT 2017 (PANOROMA)

  Tre anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe tre gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë u janë hequr vizat nga Ambasada Amerikane pak ditë më parë.

  Ata janë gjyqtarët kushtetues Vitore Tusha, Besnik Imeraj dhe Gani Dizdari.

  Dy të fundit në fakt janë emra të njohur së fundmi, pasi dolën në pakicë në vendimin e Gjykatës Kushtetuese, duke u shprehur kundër ligjit të Vettingut.

  Ndërkohë, nga Gjykata e Lartë janë të refuzuar për vizën amerikane gjyqtarja e dorëhequr Mirela Fana, gjyqtari Artan Broci dhe gjyqtari Shkëlzen Selimi.

  Në listën e gjyqtarëve janë edhe dy togat e zeza të Tiranës, gjyqtarja e Apelit dhe ish-bashkëshortja e Azem Hadjarit, miljonerja e varfer Fatmira Hajdari

  Reply to this comment
 3. populli me ahet e tij September 15, 09:03

  Ai ishte bandit ,prandaj nderohet nga banditet Berishe-Basha-Meta

  Reply to this comment
 4. beni September 15, 09:48

  Shihni i korruptuari më të korruptuaren e çfar mundet të presësh nga ky president e kjo drejtësi?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*