Presidenti Nishani: Ditë gëzimi për Shqipërinë tonë

June 24, 2014 15:58

Presidenti Nishani: Ditë gëzimi për Shqipërinë tonë

Presidenti, Bujar Nishani e ka cilësuar si një ditë gëzimi këtë të martë ku Shqipërisë iu dha statusi i vendit kandidat për në Bashkimin Europian.
“Ditë gëzimi për Shqipërinë tonë! Mirënjohje të gjithë shqiptarëve, që besuan dhe punuan me vendosmëri për ëndrrën evropiane”, shkruan Presidenti Nishani, i cili shprehu mirënjohjen për vendet që dhanë “PO-në” e shumëpritur.
“Mirënjohje për vendet mike, që pa mëdyshje, unanimisht mbështetën përpjekjen disavjeçare për marrjen e merituar të statusit si vend kandidat i BE-së. Besimplotë se vendimi i sotëm do të jetë në rezonancë të plotë me vullnetin e Këshillit Evropian” mbyll mesazhin e tij ne rrjetin social kreu i shtetit.

 

June 24, 2014 15:58
Komento

15 Komente

 1. I.lir June 24, 16:09

  Qenka gjalle presidenti yne. Shyqyr qe kujtohet te pershendese. Do te ish mire edhe te punonte per kete dite. Eshte kryetar i KLD. Drejtesia eshte per turp. Ka gje ne dore per ta rregulluar.
  Mbase kujtohet dhe per kete.

  Reply to this comment
 2. turi June 24, 16:54

  Ik o depilohu ti.Nuk je burre per mustaqe ti legen

  Reply to this comment
 3. LE SALE June 24, 18:10

  Tani futja ndonje vjershe me alloprana,pampore,lulebore,fishekzjarre se e permban dita!

  Reply to this comment
 4. LILOLABJA June 24, 18:44

  Mos u sforco ti mor klloun ,ruaji ato tru gomari per te pershendetur per vitin e ri ,se deri atje te mban intelekti o DOWN .Do te vi rradha dhe ty more Gatja i Présidences qe na u bete peshqesh .Ptuuuuuuuuuuuuuu vroma, vetem plumbi ben pune me ju.

  Reply to this comment
 5. . June 24, 20:22

  ============================================================
  Si shjegohet edhe pse Ali Baba jot vazhdon te bllokoj qeverin RAMA me “GREVA dhe MITINGJE” statusi u dha ?

  ============================================================

  Pra, eshte Ai kriminel, pse nuk i jipej statusi Shqiperise.

  ============================================================

  Reply to this comment
 6. mir June 24, 20:25

  vetem ti sduhet te flasesh te pakten sot…………

  Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi June 24, 20:57

  E shpalli “ditë gëzimi” por nuk pashë asnje flamur kombetar dhe europian te presidenca pikerisht të martën në mbrëmje!? Eh ,e mora vesh,-nuk i ka dhënë leje saliu për flamurët? Ngushëllime atëhere z. President!

  Reply to this comment
 8. DOKTOR MORTIS June 24, 21:43

  MESHIRE MESHIRE MESHIRE PER KETE MJERAN

  Reply to this comment
 9. LORA June 24, 23:04

  Rrota e jarit qe, ashtu sakat sic e ka bere fati ,nuk reshti se veni pengesa ne perpjekjet e marrjes se Statusit e Kandidatit ne EU (me korporaten e tij kriminale “gjin gjoni” ),,,,,na paska dale te shprehe mirenjohje “atyre qe punuan per endren europiane” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Kur do te marrin fund keto shfaqje kurtizane ne skenen e politikes se Shqiperise???????

  Reply to this comment
 10. MARKO June 24, 23:42

  President Kandari

  Reply to this comment
 11. alfa June 25, 03:25

  Per banden e PD-s kjo este dita me e hidhur ! Kjo is dogji ”letrat” perfundimisht per
  te realizuar endrren e fabules , ”dhelpra dhe ‘hallatet ‘ e dashit” !…..

  Reply to this comment
 12. jetnori June 25, 03:31

  Erdhi koha te te shkulim mustaqet SALIST. Harram ate post pjelle VICIDOLI.

  Reply to this comment
 13. Meteh June 25, 08:11

  Po qenke gjall o Nishan mavria?Po si nuk fole nje fjale per policine,apo ju prishi planet e fitimit te hashashit ne LAZARAT.!!!A nuk e kuptobni ju mjeran se statusin e pengoi Saliu me paudhesit e tij ne vjedhen e pasuris dhe te votave,vrasjet e tmerrshme…,sjellja prej harbuti ndaj opozites?A nuk e kuptoni se sa te jet gjall Saliu PD nuk do vij kurr ne pushtet?A po kupton ky mjeran se gjith bota po ulurin per drejtesin e korruptuar 99%? Ik or derzi gjej ndonje vend ne strehen e SHQUP-it

  Reply to this comment
 14. ajaza June 25, 11:02

  shyqyr qe i dhane leje per te thene nje fjale por pse nuk tha asnje fjale per Lazaratin apo atje nuk e e lejuan eproret T U R P president i pa fuqi se pot kishe do ta kishe bere ti ate qe beri ky djali i ri i R I L I N D J E S

  Reply to this comment
 15. iri June 25, 17:43

  Prexidenti ???????Ironia e kombit mos e njollos kete dite te bardhe per Shqiptaret ,.!!!!.Ti ke punuar qe te mos vinte kjo dite Me mire vulosur goja jote, qe flet kur s’ duhet …!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim