Presidenti përdor flamur të ri në takimet zyrtare

September 2, 2016 17:18

Presidenti përdor flamur të ri në takimet zyrtare

Presidenti Bujar Nishani  në 2017-n përfundon detyrën e tij dhe pavarësisht dëshirës për një rikandidim, mundësitë duken tepër të pakta që ai të marrë një votëbesim të ri.

Por duket se kreu i shtetit ka dashur që të lërë një gjurmë në këtë institucion, dhe  për këtë ka menduar që të përdorë flamurin e institucionit.

Përmes një vendimi të marrë në 2014-n, Presidenti ka miratuar jo vetëm logon e re, por edhe flamurin e institucionit.

Siç mund ta shihni dhe nga kjo foto e publikuar nga DITA, në takimin me Eliot Engel, ra në sy që Presidenti përveç Flamurit Kombëtar, kishte përdorur edhe atë të institucionit.

September 2, 2016 17:18
Komento

9 Komente

 1. fshatari pafshat September 2, 17:29

  Nje President, dy Shqiperi !?.
  Nje shtet, dy flamure !?.
  Dy flamure, Unitet i percare.
  Presidenti nuk eshte kryetar Bashkie, fondacion, organizate … . Eshte mbarekombetare, me simbole kombetare unikale.

  Reply to this comment
  • Turi Koke Madhi September 3, 11:04

   Qe eshte medioker dhe tutkun, kjo nuk do as mend e as kalem. Po te jete dhe anti-shqiptar, kete do ta quaja, kulmin e fyerjes per nje popull, qe dhe presidentin e zgjedh me short dhe i qellon gogla BOSH!

   Reply to this comment
 2. nord.al September 2, 19:11

  Si idiot i klasit te pare qe eshte, vepron ne rregull.

  Reply to this comment
 3. fteri September 2, 21:08

  SI kafsha re viçidolit edhe kërkon përçarjan .

  Reply to this comment
 4. Petriti September 2, 23:29

  Kush ia shtie ne mend keto budallalleqe per flamur te ri cdo vit?
  Greku a serbi, a cili armik tjeter i Shqiperise?

  Reply to this comment
 5. Aa September 3, 00:34

  Ky eshte kafshe parahistorike

  Reply to this comment
 6. Fat man September 3, 04:59

  Na paska ruajtur Zoti nga Sakati Jar qe nuk e ka vene ne flamur shqiponjen me ngjyre te bardhe, per t’u bere qejfin serbeve dhe vellait biologjik te Kar-axhixhit, Salehit te Sheqeres.

  Reply to this comment
 7. populli September 3, 13:29

  Si njeri i shpifur qe eshte ,gjera te shpifura do bej,maskarai,ANTISHQIPTAR si eprori i tij Sali

  Reply to this comment
 8. Gjon Leka September 3, 17:54

  Na turpëron me këto gomarllëqe në dukje, të cilave nuk dihet ku do t’i dalë tymi !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim