Presidenca: Nuk ndalojmë askënd të këndojë “nga fitorja në fitore”

May 23, 2019 12:23

Presidenca: Nuk ndalojmë askënd të këndojë “nga fitorja në fitore”

Presidenca ka reaguar sot lidhur me qëndrimet e shprehur dje nga ambasadori i BE dhe kryeministri Rama për reformën në drejtësi:

Kam vetëm një qëndrim për të dy. Presidenti i Republikës, jo vetëm i ka bërë të gjitha përpjekjet e mundshme deri tani, në mënyrë transparente e sistematike, të dokumentuar dhe informale, konstruktive e gjithëpërfshirëse, por edhe do të vazhdojë të bëjë çdo përpjekje për zbatimin kushtetues të reformës në drejtësi, për të evituar vonesat, kolapsin, zbatimin e njëanshëm e përçarës dhe kapjen e sistemit.

Presidenti nuk do të lodhet edhe në të ardhmen, si detyrim ndaj qytetarëve shqiptarë, të punojë në këtë frymë. Ndërkohë Presidenti nuk ndalon askënd, të këndojë “nga fitorja në fitore”, si në variantin solo, ashtu edhe në kor – tha në një deklaratë për media, zëdhënësi i Presidencës.

 

b.b/dita

May 23, 2019 12:23
Komento

7 Komente

 1. Amerikani May 23, 12:52

  Ilir çmendim ke per dosjen 978 ?
  Apo ske ndonje mendim?
  Nga fitorja ne fitore Like.

  Reply to this comment
  • zhaku i pamposhtur May 23, 18:24

   Hmm. .’978′ ëë?..që të japësh edhe numrin e dosjes ti amerikani sigurisht që duhet të dish diçka më tepër. ..ndofta ilir koklopës po i kalojnë djersë të ftohta por nuk e gjen gjë atë mor amerikan sepse ai e ka mbushur kupën me kohë dhe si shpërblim u bë president. .trimi i mirë me shokë shum thotë populli. .dhe iliri ka shumë shokë ka saliun ka edin ka fatosin pastaj ka mbështetjen e pakursyer të athinës. .kështu që ky nuk e rruan as për 987 e as për 678. .janë shumë të thella këto punë mor amerikan. ..që të shkulësh metën do të thotë të prodhosh efektin domino pra ti fusësh me radhë brënda metën atë që e bëri metën president (edin) e të gjithë me radhë deri tek anastasi. .po po tek anastasi..shqiptari i metës që athina e festoi nënshtetësinë e anastasit.. (nuk e” kuptoj “çkishte për tu festuar? ..)hë si mendon ti amerikani a po trëmbet iliraqis prej dosjes 978?
   vetëm kallashi ka mbetur për të vënë drejtësi në Shqipëri. .ndofta dëgjohet pak si e ekzagjeruar por është mënyra më e mirë dhe më e drejtë për të bërë drejtësi në Shqipëri. .

   Reply to this comment
 2. Jimi May 23, 12:53

  Shakaxhi i madh ky piratpresident!

  Reply to this comment
 3. Shqiptar May 23, 14:06

  Eshte me e bukur nga kenga jote e quajtur “NGA VJEDHJE NE GRABITJE “, po te duash kendoje si ne variantin solo, ashtu edhe ne kor.

  Reply to this comment
 4. kujt i zgerdhihet surrat gerdalla ktu ?mendon se tallet me shqipztaret May 23, 14:19

  njeri nder njerzit me te perfolur e inkriminuar te poltikes
  qe per ironi te gjithckaje ,ksaj bote ,

  Dikushi vendosi ta bej president !

  Lexo gjuhen e shprehur e kupton se sa ordiner eshte ne formulimin e pergjigjes kjo bande qe sot ka kapur presidencen ,fshatre ne gen e tru .

  Dosja duhet te behet objekt i mediave dhe Tv-ve
  deri sa te dali me ne fund e verteta .
  Shqiptaret s’mundet te lejojne perjetesishte te injorohen e t’i mbajne jeten Peng kto fytyra te ndyra kriminelesh anadollak ,eshte kunder natyres njerezore ,

  te mbajne peng jeten kto fytyra te qelbura fshatresh kriminel.

  Dosjet e ktij njeriu jane pafund .
  Fillojne me Thesarin e Shtetit qe ky e zhduku dhe beri te Heshte Prokurorine ,si me Dosjet ,
  e vazhdon me videot e Dritan Priftit ,

  nji te ren lapsit 700.000 € i kerkon X -firme ,
  Biznesmenin shqiptare i shkruan – me duhen 200.000€
  silli shpejt …

  pra cfar ndryshimi ka ky nga mafiozet ?
  Ky maskara qe zgerdhihet me gjithe te shoqen e jane cifti me i urryer ne Shqiperi
  shfrytezon Postet kudo eshte per te shantazhuar e bere presion mafioze
  te tjerve , duke i rrembyer Miljona € .

  Perse duhet te lihet i lir ky mafioz akoma ?

  ku i mbarohen poshtersite ktij njeriu mer amon .
  ky i jepte njerezve te tij Patentat Nderkombetare
  kur ishte kryeminister me thase te medhenj qe i shisnin
  100 € Patenten !!!!!!!!!!!!!!!

  Lere pastaj ci kan bo Ministrive kta maskarenj qe shkaterruan jeten e shqiptareve .
  Ky eshte Ali Baba i Korruposionit ne politiken shqiptare

  para bankes se akuzes qen bir qeni .

  Reply to this comment
 5. XXXL May 23, 22:48

  Si e ndien vehten si mender president nga nji parlament i mbushur me ,, kriminelë” dhe çka po pret kaq vite pse nunk po e djeg mandatin edhe ti

  Reply to this comment
 6. Korcari May 24, 05:26

  Pu pu… mer guximin me bo humor edhe ky brekushja i Cepanit,që bisedon dhe është deri në në nivelin e Çmimit dhe Besit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim