Presidenti uron festën e gruas: Forcimi i familjes, garanci për një Shqipëri të begatë

March 8, 2018 08:59

Presidenti uron festën e gruas: Forcimi i familjes, garanci për një Shqipëri të begatë

 

Presidenti Ilir Meta e nisi ditën me një urim për festën e gruas. Me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, Meta uron të gjitha gratë, ndërsa shkruan se ka ende shumë për t’u bërë që gratë e vajzat të gëzojnë plotësisht liritë e të drejtat e tyre.

Postimi i plotë

Gëzuar 8 Marsin të gjitha grave, vajzave, nënave dhe motrave, të cilat me shpirtin, dashurinë, sakrificat e përkushtimin e tyre, lartësojnë vlerat më të mira të shoqërisë dhe familjes shqiptare.

Sot është dita për të reflektuar se ka ende shumë për të bërë që gratë e vajzat të gëzojnë plotësisht liritë e të drejtat e tyre, të mos diskriminohen e të mos vuajnë dhunën në familje e shoqëri.

Fuqizimi i tyre social, ekonomik dhe politik është forcim i familjes shqiptare dhe garancia më e sigurt për një Shqipëri europiane dhe të begatë.

l.h/ dita

March 8, 2018 08:59
Komento

8 Komente

 1. ??? March 8, 09:04

  Presidenti nisi diten me gruan dhe ju e niset Diten me presidentin.

  Reply to this comment
 2. keshtu ndodh March 8, 09:46

  Bravo president, por nuk besoj qe mbi te gjitha grate ushtrohet dhune, ka dhe gra qe ushtrojne dhune, pse nuk e thua dhe shembulli me i mire eshte gruaja jote, bile ne parlamentin shqiptar qe arrine te ushtroje dhune duke qelluar me çizme ( çfare turpi president, pa lere moralin qe gruaja heq çizmet e qellon). Kesaj çfare i thua ti president apo keto i anashkalon sikur s’ka ngjare gje dhe qeteson veten tende; ne çfare te themi qe s’i anashkalojme dot? Keshtu president, merru pak me gruan tende, edukoje qe te mos flasin te tjeret keq per ty se e dime qe ti je i shqetesesuar per hallet e vendit. Nje ligj qe te dergon parlamenti e le pa dekretuar, nje kryetar shiku qe te propozohet nga qeveria, ben sikur ke harruar, nje negociate me greket e zgjat deri ne kalendat greke (si duket ke diçka te afert me ta), e ku ta di une president. Ke halle te medha. Gruaj eshte force levizese, besoj edhe per ty ne kete rast dhe i ke shkuar prapa. Gezuar festen president!

  Reply to this comment
 3. syri March 8, 09:56

  Dita mos u beni te peshtire! Cfare eshte ky lajm! Mendoni vertet qe shqiptaret e mendojne Meten si presidentin e tyre! Hosana Baraba!

  Reply to this comment
 4. Presidenti hajnise e i tradhetise i dheunes e pafytyresise flet per Diten e Lirise te Drejtave te Grave March 8, 10:44

  dalja e ktj sharlatani kllouni presidnet ,
  e drejtuar grave per te drejtat e lirite e tyre ,
  ky qe dje ne fushate ,cirrej si nji kafshe pylli ,
  e bente thirrje popullit te armatoset ,
  njilloj si ben sot Asad ne Siri qe ka zhdukur pothuaj
  gjysmen e popullit te tij ,
  eshte
  Ofendimi me i madhe jo vetem i asaj
  Ndergjegje Qytetare ,
  por vet Grave Shqiptare ,

  akoma me shume kur Gruaja e ktij sharlatani

  qe s’ka surrat jo per president ,
  por per me dal para ekranit e opinionit ,
  e cila eshte shembulli me abuziv /negativ
  me dhunues i

  te drejtave te lirise se gruas ne shoqeri .

  Reply to this comment
 5. hyseni March 8, 10:51

  Lere tet shoqe te merret me festen dhe mos vono autorizimin per fillimin e negociatave. Kjo eshte detyra jote dhe leri pordhet me rigon , duke u munduar te terheqesh vemendjen e shqiptareve, te cilet e njohin mire figuren tende dhe te families tende.

  Reply to this comment
 6. vasili March 8, 11:54

  Per ke ´´familje´´angullin kjo specie?
  Per hienat qe u rrezuan nga mali,qe u ciftuan dhe shqyen cdo gje qe u doli para.ne qytet.

  Reply to this comment
 7. Baba Likja March 8, 13:24

  Ky nuk mund te jete President i vendit tim. Vendi i ketij batakciu eshte ne burg. Si ka fytyre kjo monster dhe del per te uruar grate me rastin e 8 Marsit? Ky maskara po e ha turpin me buke.

  Reply to this comment
 8. Ohoooo March 8, 17:29

  Ke ngrene ndonje cizme kokes keto kohet e fundit
  Se sikur ste punon mire ajo kandelja e firmes per detin e falur nga Sala ,shoku jot,,,,,
  President ?!!
  Ky me kete fytyre !!!!!
  Jemi Populli me kott ne bote

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*