Presidentja e KE mesazh shprese në ditën e Krishlindjeve: Për dy ditë vaksinimi do të nis në të gjithë BE-në

December 25, 2020 16:54

Presidentja e KE mesazh shprese në ditën e Krishlindjeve: Për dy ditë vaksinimi do të nis në të gjithë BE-në

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka përcjellë një mesazh shprese me rastin e Krishtlindjeve.

Në një postim në Twitter, Presidentja e KE kujton se për dy ditë, në të gjithë vendet e unionit europian nis vaksinimi kundër Covid-19 dhe kjo do ta kthejë jetën në normalitet.

“Këtë vit Krishtlindja është ndryshe. Por unë kam një mesazh shprese: së bashku mund ta mposhtim këtë virus. Në dy ditë, vaksinimi do të fillojë në të gjithë BE. Dhe gradualisht, ne do të jemi në gjendje të kthehemi në jetën normale. Deri atëherë, të jemi të kujdesshëm”, ka thënë ajo.

j.l./ dita

December 25, 2020 16:54
Komento

1 Koment

  1. ervin qerimi December 25, 20:02

    Nuk ka mundesi ! Ne jemi i vetmi vend qe kemi strategji per gjithcka madje edhe per kotesine .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim