Presidentja kroate të enjten në Tiranë, fjalim në parlamentin shqiptar

July 17, 2018 11:34

Presidentja kroate të enjten në Tiranë, fjalim në parlamentin shqiptar

 

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë gjatë kësaj jave.

Kitaroviç do të vijë në kryeqytetin shqiptar ditën e enjte, ku është parashikuar që të mbajë edhe një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë përpara deputetëve, shkruan Report tv.

Presidentja Kitaroviç gjithashtu do të takojë krerët e shtetit shqiptar, presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi.

l.h/ dita

July 17, 2018 11:34
Komento

9 Komente

 1. Aliu nga Selenic July 17, 12:08

  Mekenaqesi me te madhe ajo do te pritet ne Tirane. Kjo Presidende gjate gjith kohes ka mbrojtur shqiptaret e Kosoves me te gjitha menyrat.
  Per ket ajo gezon rrespektin e shqiptarve kudo ku jane.
  Ne e konsiderojm si motern toje .!

  Reply to this comment
 2. aaaaaaaaaa kjo o vertet e mire . Ramo duhet me ja bo mir rrespektin July 17, 13:03

  Bravo …
  harroms tu thafshin deri ne rreze ,
  po s’ja bone qejfin Kolindes se o si shprit .
  jep mer noj Party ,scopioe cabinetin e ftoje mer lol
  se kjo Presidente meriton cdo rrespekt .

  amon mer se o ala e nxeht nga botnori dhe e do
  ate Party me ja knoq . je kavlier apo cfar dreqin je bo.

  si Maloku dhive dhe xhuxhi qi o msu n’qepon
  me vjedh vez pule furrikve t’fshatit .

  Rresepkto ene Shqipnin por ene ket Madam Presidente .

  Reply to this comment
 3. info analitike July 17, 15:49

  Aaaah tani pyetja serioze eshte: A do ti perqafoje presidentja Kolinda rilindjotet ashtu sic beri me lojtaret kroate!!!
  O burra behuni gati se do te kete selfie a go go! Do te bejme politike de more de!

  Reply to this comment
 4. fteri July 17, 16:47

  Marrëdhëniet diplomatike midis Shqipërise dhe Kroacisë filluan në vitin 1992, pasi Shqipëria ka njohur Kroacinë në fillim të këtij vitit. Mes të dy shteteve po ekziston një bashkëpunim në shumë fusha, dhe bashkëpunimi po thellohet e zgjerohet gjithmonë.

  Shumë traktatet dypalëshe midis Tiranës dhe Zagrebit kan hyrë në fuqi dhe për të ardhmen është parashikuar që të intensifikohen më tej marrëdhëniet, sidomos në fushën e ekonomisë dhe tregtisë.

  Vizitat edhe shkëmbimet e rregullta — përfshirë edhe në nivelin më të lartë deri te vizita e presedentes së nderuar të Kroacisë në Tiranë .— Këto mardhanje miqësore janë konsideruar si konstruktive dhe përmirësojnë miqësinë dypalëshe e më tej.

  Sipas historisë Vendet si Shqipëria dhe Kroacia nuk kanë asnjë çështje e hapur dhe asnjë mosmarrëveshje, por ata ndajnë të njëjtat pikëpamjet dhe qëndrimet në lidhje me situatën në rajon.

  Të dy shtetet janë bërë anëtare të NATO-s bashkë dhe Kroacia (që është anëtare e BE-së) .

  Kroacia është mike e Shqipërisë po mbështet integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian .

  Presidentja Kroate është mike e shqipërisë dhe një pedrsonalitete e MIRËPRITUR nga populli shqipëtar.

  Reply to this comment
 5. fteri July 17, 16:49

  Marrëdhëniet diplomatike midis Shqipërise dhe Kroacisë filluan në vitin 1992, pasi Shqipëria ka njohur Kroacinë në fillim të këtij vitit. Mes të dy shteteve po ekziston një bashkëpunim në shumë fusha, dhe bashkëpunimi po thellohet e zgjerohet gjithmonë.

  Shumë traktatet dypalëshe midis Tiranës dhe Zagrebit kan hyrë në fuqi dhe për të ardhmen është parashikuar që të intensifikohen më tej marrëdhëniet, sidomos në fushën e ekonomisë dhe tregtisë.

  Vizitat edhe shkëmbimet e rregullta — përfshirë edhe në nivelin më të lartë deri te vizita e presedentes së nderuar të Kroacisë në Tiranë .— Këto mardhanje miqësore janë konsideruar si konstruktive dhe përmirësojnë miqësinë dypalëshe e më tej.

  Sipas historisë Vendet si Shqipëria dhe Kroacia nuk kanë asnjë çështje e hapur dhe asnjë mosmarrëveshje, por ata ndajnë të njëjtat pikëpamjet dhe qëndrimet në lidhje me situatën në rajon.

  Të dy shtetet janë bërë anëtare të NATO-s bashkë dhe Kroacia (që është anëtare e BE-së) .

  Kroacia është mike e Shqipërisë po mbështet integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian .

  Presidentja Kroate është mike e shqipërisë dhe një personalitete e MIRËPRITUR nga populli shqipëtar.

  Reply to this comment
 6. lato July 17, 16:52

  Ate Edin moj aman ,kujdes se kur e perqafoi teze Merkel,hapi llafin ,e beri me llafe te shkreten.,.Kete histori e perseriti edher me Obamen,por ketu e pesoi,si :
  O te zezte kolonjare
  Shkuan per P..
  Dhe hengren K..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim