Presioni i Metës me Naçon? Rama: Nuk komentoj lajme nga këneta

November 10, 2015 16:54

Presioni i Metës me Naçon? Rama: Nuk komentoj lajme nga këneta

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga mediat nëse ndihet nën presion për ndryshime në Qeveri pas ndryshime që bëri Meta me ministrat e tij të Drejtësisë.

“Këto janë lajme nga këneta s’kam çfarë komentoj.

Kur unë flas për këneta mediatike s’flas për mediat në tërësi por kënetat mediat në hapësirën ku operon media shqiptare”, u shpreh Kryeministri.

Sakaq Rama tha se media që abuzon s’mund të sillet si lulja mos më prek në kuptimin e fjalëve se në kuptimin e veprave, tha ai nuk ka asnjë rast kërcënimi, presioni apo sulmi nga Qeveria ndaj mediave.

November 10, 2015 16:54
Komento

17 Komente

 1. Mark uk November 10, 16:58

  Ky ka rene ne gropen e zeze e flet marrzira.Me siguri eshte nen efektin e droges,duhet ti ket marr tre viza.

  Reply to this comment
  • ivani i madh November 10, 17:08

   Mark uk mos u gezo se dhe ai joti Berisha ne ate qenef ishte dhe i pelqente te rinte tek qenefi Like se kishte para te madhe megjithese binte ere e qelbi Shqiperine.Ky sa ka filluar ai jot eshte fund e krye mender m…sa ske ku ta kapesh.

   Reply to this comment
   • DIELLI mbi KORAB November 11, 01:56

    Edi Rama e ka ne dore ose te beje zgjedhje te reja siç beri Zyprasi grek,ose te vazhdoj te punoj si halldup per te pasuruar Klanin e Sandrit,çiftin e Hajdutave Like Meta dhe Monika Kryemadhin dhe per te forcu LSI.
    Beju burr o Edo se tash ke ra vet ne nje moçalishte berlloku,dhe kan fillu me ti fut ngjalat nga bytha.

    Reply to this comment
  • nyc November 10, 21:34

   @Mark uk….bravo Mark, ke bere perparime te dukshme, te pakten drejtshkrimore. Tung.

   Reply to this comment
 2. SuloKapedani November 10, 17:26

  NJE GJE KE TE MIRE O MARK THIU SE LEXON I PARI GAZETEN DITA.TE LUMTE MORE MARK SA SHPEJTE E NUHATE RAMEN?PO NE BYTHE I MORE ERE KAQ SHPEJT?BRAVO MARK SE DHE THIU KESHTU NUHAT RRUGEVE ÇDO GJE QE GJEN.VAZHDO O BRUMBULL I SALESH SHPELLARIT.

  Reply to this comment
 3. LOVE November 10, 18:13

  ahahahhahahhahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahaha
  te ka djeg deklarata e Priftit ,he mo shef ? ja dini mire telat njeri tjetrit ….
  kenete apo mocal ,ate qe e ka e ka ai .
  NUK ESHTE SI TI !
  ti je mesuar ta hash Mmmmmmmmeten pas kepuce ….tani ha dhe Idhin ….

  Reply to this comment
 4. Mark uk November 10, 18:55

  ivani i madh:Ala nuk kan perfunduar ne hale te gomarit qe te dy.Po si me nda nje .ute pergjys jan.

  Reply to this comment
 5. Mark uk November 10, 19:01

  Sulo kapedani meqense eshte martuar disa ky Rama mos e ke pas gje mik shtepie,nuk ka gje edhe pse nuk keni pasur ju dijeni.Mesiguri derisa i delni ne mbrojtje dicka te lidhe me te mos je gje edhe ti gey,se Edveri dihet.

  Reply to this comment
  • korçari November 11, 09:40

   O Mark UKU si nje shpellar i plakur qe je ben mire qe lexon gazetat se te hapen syte megjithese je komplet ne injorance.

   Reply to this comment
 6. Beba November 10, 21:15

  Brave man!! Great Leader as a Prime Minister with his team!! Thank you for everything that you did for our country!! God Bless Edi!!!

  Reply to this comment
 7. Mati November 10, 22:47

  Keneten e mban gjalle ti. Ti je i tredhuri dhe tredhesi i medias. Sa me shume te bindesh ti per deshtimin e madh tendin si kryeqeveritar aq me e eger do jete gjuha jote dhe kenete nuk do jete vetem media por gjithe Shqiperia qe nuk ta mirekuptoi deshtimin por ngre leckat perdite per te ikur nga syte kembet nga mocali jot. Ajo kenete e mocal qe po te pasuron ty e familjen tende sepse ti e di qe jo vetem ky eshte shansi jot i fundit por ai fund po behet realitet me shpejt nga ce kishe menduar ti dhe keshilltaret e tu eunuke.

  Reply to this comment
 8. intelektuali November 10, 23:56

  EDI RAMA SI HITLERI DHE ENVERI NE KOHEN E QEPES.

  Perpara se te fillote te vriste dhe masakronte cifutet Hitleri kur mori pushtetin i u sul me nje dhune te papare deri atehere ndaj medias gjermane dhe asaj te huaj qe e perqeshnin vazhdimisht si psikopat pa shkolle dhe arsim. Enver Hoxha perdori te njejten metode per median per nenshtrimin e medias duke shtuar edhe eksperiencen staliniste sipas parrulles bolshevike:

  ME JEP LAPS DHE LETER DHE NJE MEDIA QE TE BEJ KOMUNISTE EDHE FEMIJET NE BARKUN E NENES.

  Vecse te gjithe e dine si perfundoi Hitleri, por edhe Enveri yne qe kane pasur shume gjera te perbashketa si Diktatore, por me shume ishin njesoj sepse:

  NUK KISHIN ARSIM DHE ISHIN PA SHKOLLE

  Prandaj edhe Edi Rama duhet te kete kujdes se mos iki per dhjame qeni dhe te mbetet per keq si emer ne historine e Shqypnise, perpara se te filloje luften e tij Rilindase me median ne pergjithesi duke bere servilin e Sandrit te Klanit ne vecanti, sepse nga pikpamja e arsimimit te tij profesional i ngjan mjaft edhe Hitlerit edhe Enverit pavaresisht se nuk eshte gjakatar si ata.

  Reply to this comment
 9. bbb November 11, 03:47

  Rama u martua me nje kurve si Meta…Po u martove me nje kruve…dihet sa zgjat martesa…

  Reply to this comment
 10. Patriote November 11, 03:59

  Intelektual ! Je bere kaq i neveritshem neper komente duke krahasuar Enverin me Hitlerin sa te vjen gerdi , kur lexon komentet ne radhe dhe del emri yt , me disa pseudonime !!!
  I mjeri ti ! Je bere me hije ! Te eshte bere ferra ” Ibrahim ” !!!
  Po vete e ke pasur fajin ! Ose te ka ngrene menderja ose i perket asaj shtrese qe i ka pasur
  nenat qeflije dhe kane qene produkti i gatshem me pushtuesit e tradhetaret e vendit !
  Populli i thjeshte nuk e ka nje kompleks te tille !

  Reply to this comment
  • intelektuali November 11, 15:53

   Enveri ka shume gjera te perbashketa me Hitlerin ashtu sic jane edhe komunizmi i Stalinit me nacinal-socializmin e Hitlerit. Ne radhe te pare edhe Enveri edhe Hitleri ishin pa shkolle dhe dru me pre, por ishin sadiste gjakatare per te vrare dhe per te prere njerez te pafajshem.

   Reply to this comment
 11. aqo November 11, 06:53

  intelektual-leshi

  Reply to this comment
 12. info analitike November 11, 09:08

  Po pse kete psikopatin e gjate e genjen mendja se eshte ne Olimp?!
  Po a ka me kenete te peshtire se ajo ne te cilen po noton qeveria mjaftisto-ojqiste-lsiste.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim