Prezantohet Mbappé: Pse zgjodha PSG-në dhe jo ofertat e tjera

September 6, 2017 14:20

Prezantohet Mbappé: Pse zgjodha PSG-në dhe jo ofertat e tjera

PSG ka prezantuar sot Kylian Mbappé.

Sulmuesi francez ka folur për vendimin e tij, interesin e Real Madridit dhe qëllimet e ardhshme:

“Ishte e rëndësishme të vija në Paris këtë kohë, për të vazhduar të rritem. Është një kënaqësi e madhe për të nënshkruar me PSG-në, një klub shumë ambicioz, me një projekt shumë të fortë. Unë me të vërtetë dua të filloj tani dhe të mësoj nga kolegët e mi”.

Real Madridi? “Të jem i sinqertë, në maj vendimi im ishte që të qëndroja në Monako. Kjo është ajo që u thashë klubeve, që më kontaktuan (Real Madridi), por pastaj ka pasur disa ngjarje që më kanë bërë të ndryshoj opinion. Në fund për mua ishte e rëndësishme të qëndroja në vendin tim, për t’u kthyer në qytetin ku unë u rrita”.

Pse nuk rinovova me Monakon? “Diçka ka ndodhur, por ky nuk është vendi apo koha për të folur për këtë. Unë nuk jam i zemëruar me udhëheqësit e Monakos, kam respekt të madh për nënpresidentin Vadim Vasilyev”.

Opsioni i blerjes për 180 milionë euro? Unë nuk jam përgjegjës për të folur për para apo çmime. Paratë e transferimit nuk janë në xhepin tim, kështu që nuk më takon mua të flas. Shuma është anekdotale për mua, nuk më shqetëson. Unë vetëm mendoj për kënaqësinë e të luajturit me lojtarë të mëdhenj”.

Pozicioni im i preferuar? “Jam i kënaqur duke luajtur në qendër, përpara, por gjithashtu mund të mësoj të luaj edhe në vende të tjera. Dua të bëj një sezon më të mirë se vitin e kaluar. Dua të fitoj gjithçka. Me punën e madhe dhe me përulësi, ne arrijmë qëllimet tona dhe ëndrrën e Ligës së Kampionëve, që na ngacmon”.

September 6, 2017 14:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?