Prezantohet plani për romët dhe egjiptianët, Klosi: Nxisim punësimin

March 9, 2016 11:20

Prezantohet plani për romët dhe egjiptianët, Klosi: Nxisim punësimin

Sot, Ministria e Mirëqenies Rinisë dhe Sportit ka prezantuar planin për romët dhe egjiptianët. Bëhet e ditur se i pranishëm në këtë prezantim ishte edhe ministri Blendi Klosi.

Ai është shprehur se ky plan do bëhet sa më i prekshëm. “Duam ta bëjmë këtë plan sa më të prekshëm”, tha Klosi.

Më pas ministri i Mirëqenies shtoi se, “jemi shumë larg regjistrimit të komunitetit”. Ndërsa më tej, Klosi veçoi se një nga indikatorët e këtij plani është edhe nxitja e punësimit

“Duhet një punësim real i këtyre komuniteteve. Plani i veprimit synon shkollim plus”, është shprehur ai.

March 9, 2016 11:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*