Prezantohet platforma “Përmirëso Qytetin”

April 15, 2016 15:18

Prezantohet platforma “Përmirëso Qytetin”

Platforma “Përmirëso Qytetin” u prezantua sot në sallën COD në Kryeministri.

Në këtë aktivitet morri pjesë Zv. Kryeministri Niko Peleshi, Ministria e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harito, Drejtoresha e Përgjithshme e AKSHI-t dhe Kryetaret e Bashkive në vend.

Gjatë aktivitetit kryebashkiaket u njohën më mundësinë konkretë që u vihet në dispozicion për të vendosur një urë të re komunikimi me problematikat e përditshme të qytetarëve.

Përmireso Qytetin (www.permiresoqytetin.al) vjen si një projekt i qeverisë shqiptare per tju ardhur ne ndihme te gjitha bashkive, ku secila prej tyre do te kete mundesine te evidentojë me anen e raportimit te qytetareve problematika te ndryshme.

Gjatë fjalës së tij Zëvëndëskryeministri Peleshi theksoi se modernizimi dhe përdorimi i teknologjisë janë mënyra më e mirë për të përmirësuar shërbimin dhe ulur burokracinë e korrupsionin.

April 15, 2016 15:18
Komento

1 Koment

  1. antonio April 15, 22:14

    Beni projekte mediatike sa te doni,por administrata sot eshte ne gjendje skandaloze!
    Kam 3 muaj qe kerkoj te me hiqet mbifaturimi i ujit te pijshem,por as sot nuk ma kane hequr!
    Bile as kryetari i Bashkise Tirane,nuk me ka dhene ndonbje pergjigje!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*