Prifti: Meta i çoi Ramës njeriun që urren më shumë…

November 10, 2015 09:32

Prifti: Meta i çoi Ramës njeriun që urren më shumë…

Ish-deputeti Dritan Prifti e konsideron tallje ndaj kryeministrit Edi Rama dorëheqjen e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço.

Prifti thotë se ky është vendimi i Ilir Metës ndaj kryeministrit, vendim që sipas Priftit është më tallësi që kreu i LSI-së ka ndërmarrë ndonjëherë.

“Meta sot bëri lëvizje më tallëse ndaj Edi Ramës, mbase lëvizjen më tallëse në gjithë karrierën e tij.

I ofroi një njëri që e acaron Ramën vetëm duke i parë fytyrën. I solli atë që e ka sharë dhe ofenduar Ramën si askush tjetër në LSI. Atë që para 10 ditësh e quajti Ramën të korruptuar politikisht për mbylljen e marrëveshjes në CEZ.

Me këtë lëvizje Meta ka poshtëruar në mënyrën më ekstreme Ramën. E detyroi atë të flas publikisht se Manjani është personi i duhur për Drejtësinë. Në qoftë se Rames i kish ngel pak Krenari, tani ajo është shkelur me këmbë. Poshtërim i vërtetë” shkruan Prifti.

November 10, 2015 09:32
Komento

2 Komente

 1. Pensionisti November 10, 20:21

  IK ore ndyresire! Nuk le rast ti pa u prononcuar vetem e vetem qe te kujrohen njerezit per egzistencen tende!… Do edhe ti te besh protagonizem.. Ndoshta Manjani te urren ty me shume prandaj reagon keshtu. C’e ke gjthe kete mllef o derezi?? Rri ore mos u ndje se nese duam te degjoje per ty eshte vetem gjyqi 0
  Per ato intrigat me video dhe per pasurite e tua. .. Ky nuk eshte myzeqar, se mund te jete ngaterruar ne maternitetin e Kucoves …

  Reply to this comment
 2. demo November 10, 20:59

  Ne fakt Rama dhe Manjani ngjajne shume,kane te njejten koke prej Shreku dhe mund te jene nje cift simpatik aktoresh natyrale ne keshillin e ministrave.Ilir Meta e mban peng Ramen,se ky nuk shqitet dot nga pushteti,por edhe Dritan Prifti e terrorizon Meten me videon,qe expertet amerikane duke luajtur syrin e deklaruan te montuar..Ama,kur ngrejne kushtet e korrupsionit qeveritar edhe zeri amerikes aty i ka syte,tek video me ze dhe figure e Dritan Priftit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim