Princesha dhe princi i Suedisë sjellin në jetë fëmijën e dytë

September 1, 2017 13:16

Princesha dhe princi i Suedisë sjellin në jetë fëmijën e dytë

Princeshë Sofia solli në jetë djalin e dytë pas Princ Alexander.

“Të enjten, në 31 gusht në orën 11:24, Princeshë Sofia lindi një fëmijë të shëndetshëm në spitalin Danderyd. Mamaja dhe fëmija janë shumë mirë me shëndet”, thuhet në njoftimin në suedisht të familjes mbretërore.

Çifti nuk e ka zbuluar ende emrin e djalit, por princ Carl Philim dha një deklaratë të shkurtër për reporterët pas shpalljes së lindjes, duke zbuluar edhe gjininë. “Ne jemi të gjithë të lumtur. Është një djalë shumë i këndshëm”, tha ai.

Zakonisht, pak ditë pas lindjes, familjet mbretërore dalin publikisht me foto zyrtare bashkë me fëmijën.

September 1, 2017 13:16
Komento

2 Komente

  1. tomas September 1, 13:22

    Wow,fantastike,çfare fati,lum si ne,wow e ropt ku ti keni ju e princi e pricat.

    Reply to this comment
  2. KORÇARI September 1, 20:21

    Na plasi topi

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim