Princesha do të quhet Charlotte

May 4, 2015 15:16

Princesha do të quhet Charlotte

Charlotte Elizabeth Diana është emri i princeshës së Britanisë, vajzës së princit William dhe Kate Middleton.

Emri i vogëlushes u bë publike nga Pallati Kensington dy ditë pas lindjes së saj.

Duka dhe Dukesha e Kembrixh vendosën për emrin e vajzës së tyre shumë pak pas lindjes, por kishin preferuar të informonin Mbretëreshën personalisht, para se ajo të bëhej publike.

May 4, 2015 15:16
Komento

1 Koment

  1. linda May 4, 15:55

    shume bukur ta gezoje

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*