Prindërit e Ajet Zeqajt letër prokurorit Llalla: Dihet se kush e ekzekutoi

April 30, 2016 16:07

Prindërit e Ajet Zeqajt letër prokurorit Llalla: Dihet se kush e ekzekutoi

Fejzi dhe Resmije Zeqaj dy prindërit e 41-vjeçari të ekzekutuar me 16 Mars në zonën e ish-Bllokut, i kanë dërguar një letër Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla dhe përfaqësuesve të trupit diplomatik ku kërkojnë ndihmën e tyre për zbardhjen  e vrasjes.

Ata tregojnë se konfliktet, djali i tyre i ka patur vetëm me ish-gruan dhe njerëzit e saj.

Sipas tyre divorci mes Ajetit dhe Leonorës erdhi për mos përputhje të besimit fetar. Ajet Zeqaj u ekzekutua me silenciator në oborrin e pallatit të banesës së motrës së tij nga një person ende i paidentifikuar./ TV KLAN

April 30, 2016 16:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim