Prishet stacioni i pompimit në Bërxullë, UKT: Kufizime të furnizimit me ujë në disa zona në Tiranë

August 1, 2015 11:43

Prishet stacioni i pompimit në Bërxullë, UKT: Kufizime të furnizimit me ujë në disa zona në Tiranë

Ujësjellës Kanalizime Tiranë njofton të gjithë qytetarët se ditën e sotme do të ketë kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm në disa zona të kryeqytetit.

Në një njoftim të UKT-­së, pohoi se shkak i krijimit të kësaj situate është një defekt në stacionin e pompimit në Bërxullë.

Ndërkohë, mësohet se OSHEE është duke riparuar defektin. Sakaq, mungesën e ujit të pijshëm do e vuajnë përkatësisht zona e Unazës së Re, Yzberishti, si dhe rruga ‘3 dëshmorët’.

August 1, 2015 11:43
Komento

5 Komente

 1. Arben August 1, 13:26

  PARATE PER SHTIMIN E KAPACITETIT DHE SIGURISE SE RRJETIT JANE SHPERNDARE SI SHPERBLIME DUKE REGJISTRUAR TE PUNESUAR NE UJESJELLES MILITANTET.

  POPULLI TANI LE TE RRIJE PA UJE.

  HAHAHAHAHHAHAHAHHAHHAHAHAH

  Reply to this comment
 2. Paci August 1, 17:00

  Kjo poshtersi po ndodh edhe me pompat e ujesjellsit Shkoder , megjithse jane investuar miliona euro , Shkodra ka me pak uje te pishem , .Pa pergjegjshmeria e drejtuesve ka arritur kulmin me ndalimin ne menyren me brutale te tubit te ujit qe furnizon DOBRAÇIN e nje pjese te Shkodres , tubin me dimension nje meter qe eshte investimi me i madh per Shkodren .
  Stacionet e ujit te pishem duhet te jene vepra te rendesis se veçante dhe te drejtohen po me pergjegjesi nga qeveria .

  Reply to this comment
 3. Mark uk August 1, 18:27

  Keni partin e gjeneratorve ne pushtet.Nuk keni pare gje akoma.

  Reply to this comment
  • Dedalo August 1, 18:45

   @Mark uk.Ke paguar ndonjhere ne keto 25 vitet e fundit Ujin dhe Energjine Elektrike??Po bej ndonje koment qe ka lidhje me argumentin mor debil,se po felliq kudo mbare Portalet Online.Duket me shume sikur te ishe pjelle zhtazore dhe jo pjelle njerezore.

   Reply to this comment
 4. Mark uk August 1, 19:27

  dedalo: Une bej komente ashtu sic mendoj une e nuk marr mendimin e idiotve si puna jote.Per dijeni jam tesh 15 vite jasht vendit dhe kto i paguaj nje me nje.Po ama me krijon kushtet per ti paguar.Nuk ju kuptoj pse fyeni,apo kultura jote eshte ne nivelin zero.Prandaj shtas tu beft ai qe ju ka veshur rrobat ne mengjes.Shko more torollak e ruaj dhite atje ne mal e mos i del per zote klyshve te komunistve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*