Prishjet në Vlorë për Lungomaren, banorët pushtojnë Bashkinë kërkojnë ardhjen e Ramës

January 29, 2015 12:17

Prishjet në Vlorë për Lungomaren, banorët pushtojnë Bashkinë kërkojnë ardhjen e Ramës

Një grup banorësh të prekur nga prishja e ndërtimeve për projektin e Lungomares kanë hyrë me forcë sot në mjediset e brendshme të Bashkisë së Vlorës.

Banorët kanë mësyrë dyert e Këshillit Bashkiak dhe kërkojnë që aty të vijë kryeministri Edi Rama, deputet i Vlorës.

Disa banorë janë ulur në karriget e Këshillit.

Protestuesit, banorë të lagjes Kushtrimi janë përleshur me policinë dhe kryetarin e Bashkisë Shpëtim Gjika – raporton Balkanweb

 

 

January 29, 2015 12:17
Komento

13 Komente

 1. Edi January 29, 12:58

  Per arsye sigurie ndaj zemerimit te banoreve, Rama po shkoi te marre Koco Kokdhimen nga pas. Se mbase protestuesit harrojne Ramen e merren me Kocon…

  Reply to this comment
 2. Lul January 29, 13:06

  Ja dhe Xhikja i vlores pak nga pak po ja shemb pushtetin Rames,eshte mik i vjeter me berishe, dhjamin qe vendosi ne saje te P.D nuke e shkel me kembe i ziu besa o bese, keshtu ben dhe Ilir Muta po mbron Berishen se i hoqi prangat me rastin e bllokut….tani cfare ndodhe; 21 janari nuk zgjidhet per arsye se Rama Meta jane te mbytur me korrupsionin dhe Berisha din shume…pac fat vendi im i cmuar…litarin hajduteve.

  Reply to this comment
 3. Berisha Strazimiri January 29, 14:18

  Kane shume te drejte qe protestojne per te mbrojtur te drejtat e tyre Njerezore te njohura me KUSHTETUTE. Dhe duhet te qendrojne te bashkuar dhe te mos genjehen nga premtimet me goje e leter. duhet te jene vigjilente dhe te mos pesojne fatin e 150 familjeve ne rrugen SKELE-UJI i FTOHTE qe ka nje vit qe i nxoren nga shtepite e tyre ,te gjithe me leje . Dhe sot e kesaj dite nuk po i shohin LEKET e SHPRONESIMIT qesharak. Mos u tregoni PULA , veproni si pronaret e JONIT ne UJE te FTOHTE qe po marin dyfishin e lekeve qe ju dha qeveria per shpronesimin. Mos dilni nga shtepite pa futur leket ne xhep: Se do ta HANI.

  Reply to this comment
 4. Arben January 29, 14:55

  ME KUJTOHEN ATA TE SHKODRES

  I KISHTE MARRE NJERIT SHTEPI 150 M2 NDERTIM ME 400 METRA OBORR (SHTEPIA KU JETONTE) DHE I JEPTE 2,900,000 LEK (20,000 EURO)

  KU DO MBYTEM UNE ME KETO, THOSHTE I SHKRETI.

  Reply to this comment
 5. Christ January 29, 16:22

  Kush ka ndertuar pa leje, s’merriton asnje lek….
  Keto protesta jane qesharake dhe pa asnje logjike.
  Kur ndertuan banesat u erdhi mire,tani dhe te qajne parate e humbura.

  Reply to this comment
  • Saimir January 29, 18:31

   ik ore pirdhu

   Reply to this comment
  • Vlonjati January 29, 20:16

   banesat jane te viteve 1940-1960 dhe nuk jane pa leje.
   PS @gazetadita korigjoni titulin e lajmit nuk behet fjal per prishjet qe jane ber nga projekti lungo mare. Por per prishjet qe duhet te behen per te lidhur rrugen Transballkanike me Autostraden Levan-vlore

   Reply to this comment
 6. tan January 29, 16:32

  mos beni sic ben berisha drejtohuni gjykatave dhe kerkoni te drejten tuaj ne Gjykate

  Reply to this comment
 7. Artan January 29, 17:09

  Ah, kur nuk ndërtuam dhe ne të tjerët na një kasolle buzë transbalkanikes. Sot do e këmbenim me një hyrje + dyqan. Këta u treguan më të zgjuar.

  Reply to this comment
 8. Osman January 29, 17:30

  Cdomethene LUNGOMARE nuk dini apo nuk doni te shkruani/flisni shqip!
  Mire i thone vlonjatet. LUM GOMARI!

  Reply to this comment
 9. nendetsja 105 January 29, 23:08

  O leber pse hyni me dhune ne bashki, prisni kur te vine zgjedhjet dhe votoni Fate Velajn me corape te kuqe ( fate b.q. si i thoni ju). Me pas do i merrni parate, se po nuk u a dha fatja Kryetari i Keshillit tw Qarkut Sadriti do i hipi skafit si qemoti oer te bere para me qellim qe tju paguaje juve o leber budallenj. po nuk ua dha parate as Sadriti me siguri Koco Kokedhima bamires i amdh njelloj si Nene Tereza do jua jape parate kokerr me kokerr edhe sikur ti duhet, qe ti heqe nga parate, qw perdorin te bijat per te blere “mall”. O leber te mjere djathtaskeni nje Kolloz kelysh komunisti, hajdut e kurvar, majtas keni intelektuale te shquar si Sadrit apo bamires si Koco Kokedhima lum si ju ore leber te mjer!

  Reply to this comment
 10. kanina January 30, 07:12

  Shumica eketyre nuk jane fare vlonjate ..kan ardhur nga g..i semes dhe tani kerkojne dhe resto …jo vetem tua prishin ..po ti dergojne andej nga kan ardhur ,,,se eshte mbushur vlora me fshatare …u qelb vlora …eshte bere nje katrahure qe vlonjateve u vjen turpo me te thone qe jemi nga vlora .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*