Prishtinë, ministri kërkon qëndrim ndaj deklarimeve të Jabllanoviç, kryeministri i fik mikrofonin

January 14, 2015 12:56

Prishtinë, ministri kërkon qëndrim ndaj deklarimeve të Jabllanoviç, kryeministri i fik mikrofonin

Ministri për Diasporën, Valon Murati i ka kërkuar shefit të tij Isa Mustafës, që kabineti qeveritar të dal me një qëndrim rreth deklaratave fyese të ministrit për Kthim nga Lista Serbe, Aleksandër Jabllanoviq.

Murati tha se ai ka fyer nënat gjakovare të cilat po i kërkojnë djemtë e tyre të zhdukur që nga viti 1999, derisa çuditërisht deklaron kinse nuk e paska ditur për masakrat e bëra nga serbët në Kosovë.

Mirëpo kryeministri Mustafa iu ka përgjigjur shkurt që këtu nuk janë në Parlament. Më pas janë fikur mikrofonat dhe për disa minuta është zhvilluar një debat – raporton portali kosovar Telegrafi.

January 14, 2015 12:56
Komento

3 Komente

 1. albano January 14, 13:52

  ISA MUSTAFEN E PAGUAJNE SERBET DHE TURQIT … DUAN PRAPE TA NDAJNE SHQIPERINE KOSOVEN ..MOS I BENI BESIM..

  Reply to this comment
 2. Arben January 14, 14:35

  RROFTE PARTIA KOMUNISTE E SERBISE ME ISA MUSTAFEN DHE HASHIM THACI, PJESETARE TE DENJE TE SAJ.

  Reply to this comment
 3. ismeti January 15, 08:38

  isa mustafa kurr e kurr se ka dorzu antarsin e partis komuniste te serbis ,pra ne ne kosov kemi nji QETNIKO-KOMUNIST per kullminister ,mjer ky popull ma pis se sali serbi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*