Pritej të vinte më 1 nëntor në Shqipëri, Kryeministri izraelit shtyn vizitën

October 31, 2018 09:25

Pritej të vinte më 1 nëntor në Shqipëri, Kryeministri izraelit shtyn vizitën

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu ka shtyrë vizitën që do të bënte më datë 1 nëntor në Shqipëri, pasi këtë të martë vdiq në Izrael Ministri i Shërbimeve Fetare, David Azoulay.

Sipas mediave të huaja, 64-vjeçari vdiq pas një sëmundjeje që ai e kishte luftuar për shumë muaj me radhë. Ministri i Shërbimeve Fetare pritet të varroset në orën 23:00.

Mediat izraelite shkruanin pak kohë më parë se kryeministri Netanjahu do të vizitojë në nëntor “një vend me shumicë myslimane dhe me lidhje historike miqësore me Izraelin.”

o.j/dita

October 31, 2018 09:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim