Pritej të vinte në Tiranë, zyrtari grek Avramopulos shtyn vizitën

February 11, 2018 19:06

Pritej të vinte në Tiranë, zyrtari grek Avramopulos shtyn vizitën

Është shtyrë për ditën e nesërme vizita e zyrtarit grek, Dimitris Avramopulos në Tiranë, ndërkohë shkaqet e shtyrjes së vizitës janë të panjohura deri më tani.

Pritej që komisioneri për migrimin në BE të kryente sot disa takime me ministrinin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kryeministrin Rama dhe ministrin e Jashtë, Ditmir Bushati.

Qëllimi i këtij takimi ishte marrëveshja e policisë shqiptare me Frontex dhe pas nënshkrimit të marrëveshjes dy zyrtarët, Avramopulos dhe Xhafa do të mbajnë një konferencë të përbashkët.

l.h/ dita

February 11, 2018 19:06
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*