Priten reshje të dendura në 24 orët e ardhshme. FA-të në gatishmëri

March 16, 2018 09:44

Priten reshje të dendura në 24 orët e ardhshme. FA-të në gatishmëri

Ministria e Mbrojtjes pohon se situata në Shkodër nga përmbytjet po shkon drejt normalizimit ndonëse ka ende prezencë të madhe uji dhe priten reshje të dendura.

Në Shkodër niveli i ujit ka rënë në krahasim me ditën e djeshme. Aktualisht niveli i ujit në rrugë është rreth 70 cm. Ka nisur transportimi i banorëve të Obotit me mjete të kalueshmërisë së lartë, kryesisht nxënës shkolle dhe banorë nga fshati Obot për në Oblikë.

Gjatë 24 orëve të ardhshme priten sërish reshje të dendura. Forcat e Armatosura kanë marrë masa me efektivë dhe mjete për të qenë në gatishmëri për çdo situatë të mundshme gjatë ditëve në vijim.

o.j/dita

March 16, 2018 09:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim