“Po ra Çadra, jemi në rrezik”

April 21, 2017 01:12

“Po ra Çadra, jemi në rrezik”

Zv.Kryeministri Niko Peleshi ka deklaruar mbrëmë gjatë një interviste televizive se pritet një reagim i Departamentit Amerikan të Shtetit për situatën në Shqipëri.

“Është patetike, por është e vertetë, që PD sot është katandisur në thirje për të bllokuar rrugët, për një pretekst që nuk qëndron që nuk është pranuar as nga ndërkombëtarët. Pritet të dalë një deklaratë e Departamentit të Shtetit ku u bëhet thirje të gjithë partive të dalin në zgjedhje” – tha Peleshi.

Një deklaratë e DASH do vinte pas qëndrimeve të forta të përfaqësuesve të BE në Tiranë në të njëjtën linjë për kthimin e PD në institucione dhe pjesëmarrjen e saj në zgjedhje.

Por analisti Fatos Lubonja në të njëjtën studio me Peleshin thotë se “po ra çadra jemi në rrezik”.

“Unë jam i këtij mendimi, që rezistenca e PD, po i ra dhe çadra nesër mund të shkelen me këmbë, po ra çadra jemi në rrezik më të madh. Rezistenca e çadrës është e rëndësishme, se nuk duhet zhdukur opozita. Nëse bie çadra dhe ikën PD, e ka radhën LSI” – thotë Lubonja.

April 21, 2017 01:12
Komento

40 Komente

 1. Besoj April 21, 01:44

  Lubonja ka frike se do ti hapen te palarat nga e kaluara e tij. Njeri shume cinik, deri ne palce.

  Reply to this comment
  • fakti April 21, 08:41

   Ky palaço do injoruar nga te gjithe duke mos e pranuar ne debatet televizive e as publikuar neper gazeta shkrimet e tije,

   Veç keshtu do z,do t,ja shohim surratin.

   Reply to this comment
   • bureto April 21, 16:32

    “Urrejtja eshte e verber!”. Mbi te gjitha Lubonja, dhe jo vetem, per arsyet e tyre, kane urejtje patologjike ndaj Edi Rames. per ta pare ashtu sic duan ata, jane gati te shesin dhe shpirtin me keq se ç’e kane shitur. Por duan s’duan, jemi ne tjeter sistem, packa se ai eshte ende i brishte, dhe, ne fund te fundit, eshte populli qe vendos per kryeministrat. Ketij, Lubonjat me shoke, i’a hane m…sado te lodhen!

    Reply to this comment
   • bureto April 21, 16:34

    “Urrejtja eshte e verber!”. Mbi te gjitha Lubonja, dhe jo vetem, per arsyet e tyre, kane urejtje patologjike ndaj Edi Rames. Per ta pare ashtu sic duan ata, jane gati te shesin dhe shpirtin me keq se ç’e kane shitur. Por duan s’duan, jemi ne tjeter sistem, packa se ai eshte ende i brishte, dhe, ne fund te fundit, eshte populli qe vendos per kryeministrat. Ketij, pra popullit,Lubonjat me shoke, i’a hane m…sado te lodhen!

    Reply to this comment
  • Une, Lubonja. April 22, 13:00

   Te vjen shume keq qe disa shqiptare politikane apo militante por edhe gazetare dhe analiste ,paguhen me para te pista dhe flasin per moral! Ashtu si deputeti Peza edhe keta jane paguar me parate e droges dhe prostitucionit! Andi dhe Lbonja per shembull nuk kane ndonje ndryshim me Sandrin, i vetmi eshte se Sandri eshte bossi dhe kata bashke me hajdutin Ylli Rakipi na cajne trapin! Keta jane njerez qe bejne jete te dyfishte! Nga njera ane mbrojne krimin berishian nga ana tjeter hiqen te ndershem duke kritikuar Ramen! Po Basha dhe “republika e re” me Dash Shehun,Ndoken,Ristanin Dulen?! Keta do te bejne qeveri teknike do te votojne Vettingn?

   Reply to this comment
 2. kodra pas bregut April 21, 04:04

  Ah te q.fsha Robt Ku dhe Si ti kesh ty psikopat Fatos Ljuba , nje miksture Cobano-Vllehe ne Greke te natyralizuar bashke me Dobicin e Ilir Enver Hoxhes , Lulzimin dhe djalin e Vuk. Kataxhicit , alias Vellain Biollogjik te Radovan Karaxhicit , Saliun .
  Te Dy BB kahere kane bere hak 75 lekshin por mungon nje Avni Rustem modern por nga Tepelena sepse vetem ata te Marren gjak ne Vetull.
  Si mund te.behet thirrje per lufte kunder vellezerve dhe motrave te tua ?
  Kujt i sherben kjo kujt , vec Serbeve , Grekerve dhe Ruseve.
  Nga qendrimi i USA do mesojme se cili shtet e ka inicuar ngritjen e Cadres se Arixhinjve.

  Reply to this comment
 3. Fatmir Mediu (Cami) i ngjizur ne tren April 21, 06:26

  Mos degjoni nje te semure mendor qe po vuan te kaluaren e tij sic eshte Fatosi qe ka denocuar ne hetuesi dhe ja ka rrasur sa krahu i perthyer dysh babait te tij Todi Lubonja.

  Reply to this comment
 4. Realisti April 21, 07:39

  Do kete qene spiun potencial i regjimit kaluar prandaj ka shprese tek cadra Lubonja.

  Reply to this comment
 5. ALBAN DEGA April 21, 08:01

  CFARE MIND TE PRISNI TJETER NGA NJE BASTARD QE KA SPIUNUAR TE JATIN!?

  Reply to this comment
  • Kokpalaret e Dites April 22, 13:29

   Analfabetet e dobishem s’mund ta ndyjne kollaj emrin e Alban Deges.

   Stilin e tij e njohin te gjithe. Atij veshtire se mund t’i gjesh gabime. Qofshin keto llogjike apo ortografike. Ti kokpalar je menduar dy ore vetem per nje resht me bajga.

   O kasolle ku na mblodhe thuaj. Te mbyten gjytyrymat o Dita.

   Reply to this comment
 6. As April 21, 09:00

  Fatosi nga emri ka mbetur fatos
  Lubonja nga mbiemri nje burgaxhi

  Reply to this comment
 7. dashamires April 21, 09:16

  Mallkim per cilindo qe flet kunder kesaj qeverisjes shkelqyer te Rames. Nuk njeh realitetin qe tregon Rama. Nje krim kunder te ardhmes drejt integrimit europian ne Europen e Bashkuar qe Rama me aq mund, djerse, perkushtim, sakrifica, der vetmohim i shkreti, po ben per ne qe nuk po tregohemi ne lartesine e tij te sakrificave, perkushtimit, ( sa per vetmohim, kete nuk e bejme dot ).

  Reply to this comment
 8. Mark uk April 21, 09:29

  Po edhe ju keni spiunuar,nga ajo ke marr psaport amerikane te mundesur nga rregjimi komuniste.More Niko Leshi ju priti apozita shume ma teper se duhet.O gjerman si nuk arritet ta zhduknit ate rregjim komunistesh e te ishte sot bota e qete..Mire thoshnin Komunist kaput.

  Reply to this comment
  • Granit April 21, 15:40

   o mark ukukuku. Po shkruhet opozite more trushkerdhyer nuk shkruhet apozite. Po ju sdini shqip more hordhite e zbritura nga malesite e qoftelargut. Po ti mbete te mbrosh nderin e nje klike kriminale si ajo e cadres more mjeran. Ti je vecse nje vemje qe ushqehesh dhe vegjeton ne gjirizin e SHQUP-it. Mos na e ndot blogun e DITA-s se po mbajme hundet me dore.

   Reply to this comment
  • Peza April 22, 20:42

   Po more Mark ujku,qe kamunistet kaput,por ti sidoqofte poi ha….MUT!

   Reply to this comment
 9. asd April 21, 10:35

  Pse more Tos, nje cader e marre do te zgjidhe hallet e shqiptareve? Ata te cadres kane dale per pushtetin e tyre te humbur. Nuk eshte e qarte kjo llogjike ?

  Reply to this comment
 10. "Horri i Bulevardit" April 21, 11:41

  NE QOFTE SE SALEHU E LULI e kane hallin tek vetingu, ky lubonja eshte bere i hakerryer, qysh nga momenti kur u morr vendimi se do hapen dosjet, Mos valle ky nuk ka deshmuar vetem kunder te jatit te vet, ndoshta ka qene zari i ish sigurimit, si artan presidenti?

  Reply to this comment
 11. Ah mo TODI mo TODI April 21, 11:59

  Ah mo Todi, ate spermen me mire ta kishe hedh ne banjo, se te lije prapa nje psikopat si ky Fat-Kosi yt

  Reply to this comment
 12. emigranti April 21, 12:04

  Burgu qe le bere ta ka hequr trurin z Lubonja.Edhe ju z Mark uk si kolaboracionist qe jeni ,nje dite e cila nuk do te jete e larget, do ta shohesh veten ne dhomen pa qera.

  Reply to this comment
 13. emigranti April 21, 12:15

  Burgu qe le bere ta ka hequr trurin z Lubonja.Edhe ju z Mark uk si kolaboracionist qe jeni ,nje dite e cila nuk do te jete e larget, do ta shohesh veten ne dhomen pa qera.Z.gazetar i facebook keni filluar qe komentet e mia te MOS i publikoni,deshiroj qe kjo pune te mos jete e qellimshme.Desha te shtoj se kur te Kane kritikuar,kam qene edhe une nje nga ata qe te kam mbeshtetur.

  Reply to this comment
  • teodori April 21, 15:20

   Lubonja dhe nipi i Hysniut Bushati nuk jane gje tjeter vecse spiune te serbve dhe paguhen prej tyre. Shikoni aktivitetin,origjinen dhe dilni ne ligjiken pse keta dy palaco nepermjet propagandes se tyre analiste i sherbejne serbve.

   Reply to this comment
 14. Plaku Mere dhe kokrat e tespis ! April 21, 15:05

  Lubonja -syri -veshi -goja ” shqisa” e thashethemit te PD ! Tashme I plakur dhe I lodhur ! I doli boja , I doli kallaji I Fallxhorit me pagese ! Nuk I beson me njeri, fallit te filxhanit kafese -” Lubonja “! Ra ne grop me gjithe cadren !Ha ha ha saa per te qeshur ! Ike Tosun Baci ike ! Me gjithe tespit e tua ; ike !

  Reply to this comment
 15. rudi April 21, 15:55

  mos o mark mallko kaq shum kamunistat se ben vaki mallkimi yt na ze dhe komunistin 24 karat z.SALEH dhe ku te futemi pastaj.Ky uka me duket si dele e zeze midis qindra dele te bardha vini re komentuesit

  Reply to this comment
 16. Z/K April 21, 15:58

  More lubi lubi Lubonja.
  Ke kaluar rreziqet e diktatures dhe trembesh nga te pa priturat e pluralizmes.Cfare dreqin e analistit ben ti o mavri.

  Reply to this comment
 17. Jimi April 21, 16:58

  Ky debili duket qe e paska patur hak hapsanen, jo vetem atehere, por duket qe e ka hak edhe tani. Me c’duket, i lir i duket vetja vetem ne hapsane!

  Reply to this comment
 18. arturi April 21, 17:11

  Tosi ia futi babes se vet, e jo me popullit, qe nuk eshte i tiji! 🙁

  Reply to this comment
 19. Jimi April 21, 17:19

  Nuk thone kote! Qe ne pleqeri njeriu rrjedh, por ti duket qe i rrjedhur ke qen qe ne mengjez.
  Per ty kushdo qe te jet ne pushtet, ne jemi te rrezikuar, te sigurte jemi vetem atehere kur ne pushtet te jete qoftelargu

  Reply to this comment
 20. DASHAMIRESI April 21, 17:20

  Mjafton vetem te shohesh fytyren e tij ne foto , per te kuptuar se ke te besh me nje te semure psiqik tipik !

  Reply to this comment
 21. Aliu nga Selenic April 21, 18:41

  Ne fakte Cadra ka rene qe diten kure eshte ngritur.
  Eshte ngritur nje Cader nga nje i lajthitur qe deri me sote nuk ka qen ne gjendje te binde ase veten e vet se perse e ngriti Cadren.
  Te thuash po me vjedhin votat kjo eshte nje fobizem i rrezikeshme.
  Te thushe se po luftojm drogen me Cader edhe kjo eshte nje lajthitje e turpshme.
  Droga po kapet cdo dite me tonelata deri te perfundoje edhe dega e fundit.
  Ndrysha ishte puna me Lazaratin qe ruhej jme ushtar, Sote droga nuk po ruhet me polic si Lazarati ne kohen e Berishes,!
  Prandaj kjo Cader ka ren nga te gjith pikpamjet e pa argumentuera qe nga dita qe u ngrite e deri ne ditet e sotme.!
  Keshtu ase Lubonja dhe ase te tjere te mos shqetsohen se po ra Cadra do te “behen” Cudira. Jo Vllejzer Vadra ka ren dhe Cadriste do te te qetsohen pasi askush gje te keqe nuk u ka bere, pervecse ate qe i kan bere shumne te keqija shqiperise dhe vetes se tyre.!

  Reply to this comment
 22. Crusader April 21, 19:02

  Vetem sharje, mallkime dhe sulme personale, nga Rilindiotet. Ja pra te dashur lexues, kjo eshte dhe fytyra e tyre e vertete. Thjesht ordinere me diplome.

  Reply to this comment
  • Rrote karoce April 22, 10:04

   E si mund te rine pa share qurrsat e ripjerdhjes. Mungesa e argumentit ja ka shpene majasellin ne maje te buzes. Edhe karrocieri ben c’ben dhe cfryhet e jo me rrotat e karos.

   Reply to this comment
 23. Media e lire. April 21, 20:12

  “CUNAMI”

  Katrauren e filluar qe nga sundimi turk,zogist,komuniste,tranzicionist,e deri sot, me faktin se shqiptaret nen keto sundime asnjehere s’kane jetuar me fuqine e drejtesise,te pushtetit ligjor, vtem ai lart parashikon si do zgjidhet kjo superkrize. Te gjithe “oratoret” e tjere ,vetem shesin mendje,dengla,duke bere shume me kaotike krizen qe mbollen sundimet pa shtet te ligjeve. Nje fakt eshte i vertete, mbi politikanet tane duhet nje “CUNAM”,tu shkule pasurite mbi rogen qe ju takon, gjithe kleptove,pa perjashtuar askent.

  Reply to this comment
 24. shpresa April 21, 20:53

  Ajo qe thote Lubonja eshte e vertete: po ra çadra, ku do futen kriminelet, hajdutet dhe tradhetaret, megjithese e kane zgjedhur rrugen e tyre: ne burg.

  Reply to this comment
 25. Mark uk April 21, 21:14

  Granit je i mencur e ke mbush barkun plot mend.Po cfar graniti jeni je si ndonje dru,po i kalbur ama. Nese ka ngek Rama ta nxierrish nga bataku,do ishte ma mire te ishte i ngorllur..Shko te lopa ajo eshte puna jote,po kujdes se te kap ligji i mbrojtjes se kafsheve,bile edhe denohesh per sek..me kafsh.

  Reply to this comment
  • korçari April 22, 10:20

   O Mark UKU te kam shkruajtur dhe me pare se ti nga formimi je baraz me nje nxenes te fillores dhe çfare shkruhet ne gazete per ty eshte shume e veshtire t’a kuptosh (mbase nuk eshte faji tend) por nuk eshte as faji i kesaj gazete qe me komentet qe ben t’a ulesh ne zero nivelin e kultures te ketij forumi ,pra miqesisht do te ishte mire per te gjithe te shkosh tek gazeta 55 mbase ka vend per ty dhe budallalleqet tende(deri sa nuk ke nxene mend ne kete moshe qe ke eshte e pamundur te te vijne mendte ne pleqeri)

   Reply to this comment
 26. Dritan Shehu ish Komunist, me pras ne goje dhe ne bythe. April 21, 21:54

  Sipas Mark uk te rrojne vetem komunistet e SHQIP-it dhe simboli i tyre Sekretari i Partise ne Spital, Saleh Zehere Berisha komunisti 24 kar-at.

  Reply to this comment
 27. Arber Iliri April 23, 20:30

  E dini ku qendron traplleku i juaj si gazete ne kete lajm.Edhe deklaroni se do te dali Departamenti i Shtetit me nje deklarate kunder cadres dhe e vini ne dyshim se Lubonja tha se po ra cadra jemi ne rezik.Tani qe te barazosh Dept. e Shtetit me Lubonjen eshte nje trapllik i padegjuar, nuk e di nese e kuptoni apo jo.A e dini sa Lubonja e te tjere ka Dept. qe ju merr mendjen para se te dale ne nje deklarate.Nuk po u them shifra se nuk i besoni dhe nuk mund ti dini.Keshtu qe mos vini ne kandar dy gjera qe as mund te vihen, si me vene nje elefant nga nje ane dhe miun nga krahu tjeter.hahaha

  Reply to this comment
 28. Shpiragu April 24, 12:03

  Sojisesve me KryeSojisesin-Serbovicin-Vicidolasin po u vjen fundi! Vetem debilat e shqiperise ku bene pjese dhe Lubonja,qe I ka vajtur SPERMA ne tru, I besojne.
  Drita e Demokracise dhe Qyteterimit per Shqiperine dhe Shqipetaret po Agon!

  Reply to this comment
 29. Bobo CNA gjeti April 24, 18:23

  KY Nuk eshte normal,, reagimet e lubonjes Kush e Ka degjuar ,me vetedije APO Jo ai ofendon pjesen there te shqiperise qe ne kete moment eshte minimumi 80% e popullise qe perkrah CDO GJE qe eshte bere kto 4 vjet (Gati) me ofendime NGA me ordinerere NGA fjalori tij si Anal,,,ist,Nuk Kupton o idiot me shkolle DHE Burg qe je jasht CDO lloj llogjike qe me deklaratat e tua te perditeshme ndjell vecse urrejtje DHE zemerim ne publik, AQ SHUME SA ndoshta mund te ndikosh ne menyre indirekte ne ndonje fakeqesi
  Shpresoj te bie ty DHE te hapesh syte o qorr me syze kaullcuku SE te jesh intektual ne nivelin tend dhe te nxjerresh kto analiza eshte njelloj sikur America ka marre Mesime NGA Shqiperia si fuksionon Demokracia ,,,o R,,,Q,,I,,r

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*