Pritet nisja e seancës, komisioni i drejtësisë nuk është mbledhur ende

July 21, 2016 20:57

Pritet nisja e seancës, komisioni i drejtësisë nuk është mbledhur ende

Megjithëse seanca plenare është parashikuar të nisë në orën 21:00 të mbrëmjes së sotme, komisioni i posaçëm për reformën në drejtësi nuk është mbledhur ende. Shkak është bërë mos mbërritja e deputetëve të Partisë Socialiste.

Burimet thanë se kreu i këtij komisioni, Fatmir Xhafaj është duke pritur mbërritjen e draftit në komision për ta miratuar më pas.

Kujtojmë se miratimi është çështje procedurale për shkak se palët e kanë gjetur konsensusin për formulën e përzgjedhjes së anëtarëve të institucioneve kryesore që do të bëjnë “skanimin” e gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Ndërkohë, dy partitë kryesore kanë mbledhur grupet e tyre parlamentare për të marrë vendimi për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvend./Ora

July 21, 2016 20:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?