Pritja, Rama me atlete: Ja arsyeja për kungujt që duan shpjegime…

December 28, 2017 19:41

Pritja, Rama me atlete: Ja arsyeja për kungujt që duan shpjegime…

Në darkën e organizuar me mësuesit, kryeministri Edi Rama ishte veshur me atlete, ndërsa në fillim të fjalës së tij ka shpjeguar edhe arsyen, për ata që ai i ka cilësuar kunguj. “Kam ardhur me atlete në solidaritet të mësuesve të fizkulturës se në vendin tonë ka gjithmonë kunguj që duan shpjegime për veshjen.

Pra shpjegimi për sot është solidariteti me mësuesit e fiskulturës që në fakt janë një pjesë e rëndësishme dhe që ne kemi vendosur ti rikthejmë në detyrë pas degradimit prej çerek shekulli”, tha Rama.

December 28, 2017 19:41
Komento

14 Komente

 1. knjojn djemt e Rremes ; jan myt kungujt ,m'kup t'llalles December 28, 20:11

  si i tha kryeministri
  atyre qe i vrasin syt atletet e ?
  kunguj lol !
  haha
  thue edhe njiher ,thue
  haha

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku December 28, 20:11

  Ti je Kryekungulli o sociopat.

  Reply to this comment
 3. Kris 1 December 28, 20:24

  Te lumshin kembet se koken e ke mbushur me fare kastraveci

  Reply to this comment
 4. Lisi December 28, 20:51

  Rama ,
  fjalë pa logjikë , pa humor , vulgare , pa kripë !
  More ç’ka ndodhur kështu me ty , apo i tillë ke qënë , por , ne kungujt s’të kemi njohur . Kështu ndodh kur të hyn vetja në qejf .
  Mos harro : shumica e shqipëtarëve janë ” kunguj ” !

  Reply to this comment
 5. Ed Bojaxhiu ec perpara cau ballin, kusur mos u ler. December 29, 02:02

  Oh sa kom qesh.
  O Ed Droga po Presidenti i Frances Macron mesues fiskulture ka qene, kur shkove ne pritje tek ai ne Paris me atlete si pall qe je.
  Ed Droga ata qe do te vijne per vizite tek ty ne Kryeministri duhet te veshin kepuce ne formen e penelave apo te furceve per te respektuar Bajaxhiun Rama.

  Reply to this comment
 6. D O K L E A T I December 29, 03:23

  Te ndihmofte Zoti Edi Rama.
  Tani nuk po cuditem perse votove kunder SHBA
  Kemi pune me te rendesishte se te merremi me rrobet qe i vesh ti.

  Reply to this comment
 7. Dashamiri December 29, 06:36

  Zoti Kryeminister mos beje ate qe nuk e bene asnje kryeminister ne bote, Ne paraqitjen ne publik duhet veshje serioze, ne shtepi vishet njeriu si te doje. Une qe po ta them nuk jam, kam pare bote me sy. Kam pare qe kryeministra te vendeve shume te zhvilluara qe shume rralle dalin ne televizion, kurse ju e sidomos Erion Veliaj e teproni pa mase dalja shpesh ju konsumon

  Reply to this comment
 8. info analitike December 29, 09:19

  Prandaj kete kryekungullin kur shkoi me atlete ne takime me lideret europiane e flaken tutje si lecke. Per cfare solidariteti flet ky kaqol kur mesusit e fiskultures i konsideron vete me percmim. Kaq shume evleresoi ku lenden e fiskultures sa neper fakultutetet ku e ka vendosur vleresohet vec me 1 kredit. Kunguj jane ata qe vazhdojne ti shkojne pas e te votojne nje pacavure njeri si ky.

  Reply to this comment
 9. Drejtesia do te behet, doni apo nuke doni ju o pjelle e ligesise,o avoketer te djallit. December 29, 09:21

  Te jesh kryekungell eshte me pakta per nje politikan, por te perdhosesh etiken zyrtare me justifikimin e marrise se rradhes, ky nuke eshte me justifikim, por pasoja te mos pirjes ilaceve si kryepsikopati dhe kryedrogmeni e palaco e politikave bastarde ne dite e vite, ku fatkeqesisht nuke te mungojne dhe servile e te pamoralshes,te binjakezuar me boten e krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik,qe ju bejne homazhe, se karshillek nuke mund ti bejne me nje populli qe ne shumice ju bojkotoje dhe ju nxori “krenare” por te dhjere. Dhe kete e verteton katerciperisht Reforma ne Dretesi, Vettingu dhe ligji i Dekriminalizimit qe kerkoje me force SOVRANI,me mbeshtetjen pa rezerva nga SHBA dhe BE-ja. C’do justifikim ne dhunim te etikes zyrtare, eshte nje grusht ndaj vetes, familjes dhe seksereve qe te shesin prodhimin e WC-se se krieministrise qe ti e sundon te perlyer me ngjyra partiake e te droguarish si shperblim te katapultimit si pjelle e ligesise qe ishe dhe mbete, o krieminister i shumices se pakices se tjetersuar dhe grabitur te vite nga bandat superkriminale e superkortuptive roze-blu. Didhuni e perdridhuni po vjen minuti qe nga trasta peme e kalbur jasht do t’hidhet dhe nuke ka pushtet, droge apo leke te piset dhe binjakezim me djallin qe t’u shpetoje nga marrite e paudhesite e rradhes. Se fundi o kriemnister “krenare”,por i dhjere qe ne gene,mos harroni te ngaterroni ilacet me drogen,se keshilltaret dhe opoziten i thencink i ke sa per te mbajtur oturakun e nderruar pamperset,.

  Reply to this comment
 10. Drejtesia do te behet, doni apo nuke doni ju o pjelle e ligesise,o avoketer te djallit. December 29, 09:22

  Te jesh kryekungell eshte me pakta per nje politikan, por te perdhosesh etiken zyrtare me justifikimin e marrise se rradhes, ky nuke eshte me justifikim, por pasoja te mos pirjes ilaceve si kryepsikopati dhe kryedrogmeni e palaco e politikave bastarde ne dite e vite, ku fatkeqesisht nuke te mungojne dhe servile e te pamoralshes,te binjakezuar me boten e krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik,qe ju bejne homazhe, se karshillek nuke mund ti bejne me nje populli qe ne shumice ju bojkotoje dhe ju nxori “krenare” por te dhjere. Dhe kete e verteton katerciperisht Reforma ne Dretesi, Vettingu dhe ligji i Dekriminalizimit qe kerkoje me force SOVRANI,me mbeshtetjen pa rezerva nga SHBA dhe BE-ja. C’do justifikim ne dhunim te etikes zyrtare, eshte nje grusht ndaj vetes, familjes dhe seksereve qe te shesin prodhimin e WC-se se krieministrise qe ti e sundon te perlyer me ngjyra partiake e te droguarish si shperblim te katapultimit si pjelle e ligesise qe ishe dhe mbete, o krieminister i shumices se pakices se tjetersuar dhe grabitur te vite nga bandat superkriminale e superkortuptive roze-blu. Didhuni e perdridhuni po vjen minuti qe nga trasta peme e kalbur jasht do t’hidhet dhe nuke ka pushtet, droge apo leke te piset dhe binjakezim me djallin qe t’u shpetoje nga marrite e paudhesite e rradhes. Se fundi o kriemnister “krenare”,por i dhjere qe ne gene,mos harroni te ngaterroni ilacet me drogen,se keshilltaret dhe opoziten i thencink i ke sa per te mbajtur oturakun e nderruar pamperset………..

  Reply to this comment
 11. anticensurë25642654 December 29, 14:33

  shpresojmë të mos të të shohim me ndonjë presh në mythë,se kishe për të thënë se e bëj,jo për qejf,por për solidaritet meeeee…..!
  smë kujtohet se me kë!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin