Prizrenasin e quajnë “serb dhe Millosheviç” në Big Brother Albania, mediat e Prishtinës kërkojnë përjashtimin

May 29, 2015 21:32

Prizrenasin e quajnë “serb dhe Millosheviç” në Big Brother Albania, mediat e Prishtinës kërkojnë përjashtimin

Përgjithësisht ata bëjnë gjithçka për të tërhequr vëmendjen dhe mirëkuptohen në këtë përpjekje shpesh të palimit.

Por të rinjtë që futen aty, duken përherë e më kokëboshë.

Disa ditë më parë një prej tyre mburrej me faktin që nuk kishte lexuar kurrë asnjë libër.

Ndonjë tjetër mendon që prostituimi në kontekstin e një reality është sjellje e qytetëruar.

Me sa duket ata janë të paditur edhe për historinë e vendit ku rriten.

Njërit prej tyre i duket normale që një shqiptar të Kosovës ta quajë “Milosheviç”.

Rasti ka tërhequr vëmendjen e portaleve kosovare që e konsiderojnë skandal.

I vetmi banor nga Kosova i Big Brother Albania, Veseli (i cili është nga Prizreni) është sulmuar nga banori Fatjon, i cili e ka quajtur “serb” dhe “Milosheviç”.

Episodi fillimisht është bërë publik nga moderatorët e faqes së Veselit në Facebook.

Veseli nga Prizreni nuk është ndier aspak mirë pasi ka dëgjuar këto fjalë, dhe është tërhequr nga debati dhe ka qëndruar vetëm për disa momente. Ndërkohë që edhe pse ofendimet dhe fyerjet raciste janë të ndaluara në këto lloj formati, ndaj banorit që quhet Fatjon, producentët e Big Brother Albania 8 nuk është marrë asnjë masë ndëshkuese. Ndërkohë që për të tilla veprime në formatet e tjera nëpër botë, kanë përjashtuar banorët – shkruajnë mediat kosovare / DITA

 

 

 

May 29, 2015 21:32
Komento

27 Komente

 1. Drita May 29, 21:57

  Te perjashtohet pa pike meshire. S’ka lidhje fare ne cfare konteksti eshte bere. Keto jane gjera per te cilat organizatoret e BB duhet te reagojne menjehere.

  Reply to this comment
  • toni May 30, 08:55

   Mos u cuditni kur halabak-show te ketij formati prodhojne cudira! Per sa kohe te kete gomere qe e ndjekin, the show will go on!

   Reply to this comment
 2. Ana May 29, 22:07

  E pse duhet te perjashtohet Fatjoni?! Serb apo Milloshevic mund te pershkruhet cdo njeri qe sillet si serb apo si Milloshevici dhe ky qelbaniku kosovar sillet shpesh si i tille. Ndoshta eshte dhe patologji e importuar prej sllavizimit pasi shqiptaret e kosoves fatkeqsisht sillen shpesh si pushtuesi i tyre. Mjafton te rrish pak dite prane tyre per ta dalluar kete difekt te importuar.

  Reply to this comment
 3. Shqipo May 29, 23:03

  Akoma shikoni nga keto lloj programesh televizive???

  Reply to this comment
  • gani usa May 30, 10:30

   Ndiqni shembullin e Papes.
   Mos shikoni TV.
   Eshte thjesht mjet propagande i pak te kamurve qe sholajn trurin e miliona te varferve

   Reply to this comment
 4. pro dhe kunder May 30, 07:00

  -Veseli eshte modeli i nje djali qe e ben krenare ç’do nene qe do ta kishte nje femije te tille.Ai nuk di te shpife,shaje ,nuk di te mbaje meri ,pasi e di qe eshte loje ,di te zgjaze doren e paqes pas ç’do debati..ka gjykimin qe e mbivlereson,kurse Fatjoni do ta hape rrugen e fitores duke shembur dhunshem ç’do gje i del para ..dhe duke prezantuar sa i dhunuar eshte rritur.
  ..dy bote te ndryshme ne te njejten “shtepi imagjinare” por qe une zgjedh paqen ,relaksin.E pershendes nenen e kosovarit.

  Reply to this comment
 5. Gezimi May 30, 07:15

  Jane veprime te skenarizuara, pasi ketij emision medioker gjithnje e me shume po i largohen shikuesit, pervec njerezve me kulture te ulet dhe te paarsimuarve. Pergjithesisht dihej kjo dukuri. Te krenohesh se nuk ke lexuar asnje liber, eshte me teper se marrezi. Fundja kjo eshte Shqiperia, e zhytur ne injorance dhe babezi! Ta gezojme!

  Reply to this comment
 6. Mark uk May 30, 07:36

  Gabim si e keni quajtur ashtu.Ta kishit quajtur turk do ju kishte ba qefti.

  Reply to this comment
 7. Toni May 30, 07:42

  Fatjoni ka bere shume gabim kur e ka quajtur Veselin, ashtu si e ka quajtur.
  Por dhe ju kosovaret e kosoves trime, keni dy muaj qe tallni bythen me çeshtjen Sokol Balla, pranoni faktin se eshte nje reality show, dhe ju keni konkurrentat me te trashe qe ka pa nai her kjo tok. Rasti i Kikes, nji budall idiot injorant.
  Inteligjenca prej trapi e Diedonit:((
  Dhe ky rryp Veseli qe zdi me lidh dy fjsle ne shqip. I lidh po mezi i lidh. Kap-kup djemt e kosoves si torrollak te gjith.

  Grricni bythen e mos hajdeni mo ne BB Albania se ju jeni akoma ne 1872,,,,

  Kika duret ne fyt nji goce!!!!!!! Me duket se ta qush Millosheviç, Veselit i boni nder e ja ngrini vlerat.

  Un thom ta quajm Abrash ose Llosh::)(

  Reply to this comment
 8. CANI May 30, 09:59

  Fajtore jemi ne Kosovaret qe shkojme e futem ne nje shtepi me klysha grek ,Kiken e nxjerren jashte per asgje ,kurse Ftione e ofendone Veselin aqe shume qe per Kosovaret me ja sha nanen seshte ma rande se mi thane serrb apo millosh ku e dime tegjithe qka kane bere serrbet edhe milloshi kunder civilve te pafashem shqiptare ,saipas mendimit tim Vesel sante duhet ti jap ultimatum Big Serrbis se ose une ose Ftione ne ket shtepi publike .

  Reply to this comment
  • Drita May 30, 14:00

   Avash mer mos u merzit. Big Brother ka patur gjithmone te KS dhe s’kane patur trajtim te tille. Mos harro qe BB e ka fituar Arbri i Prishtines njehere e ka patur cuna e goca shume te mira. Lejini keto percarjet.

   Reply to this comment
 9. sadik malaj May 30, 11:37

  NUK PERJASHTOHET FATIONI SE KETU NE SHQIPERI KA RRACIZEM TE THEKSUAR DHE NE KETO FORMATE FUTEN NJEREZ TE RENDOMET PA PERSONALITET, ME PAK DINJITET DHE ASPAK MORAL. KETE E KUPTON GJITHKUSH I SHIKON DHE I DEGJON,POR EDHE NGA VEPRIMET QE KRYEJNE NE MBIKQYRJE TE PERHERSHME TE KAMERAVE. Keto lloj emisionesh jane turpi I shoqerise dhe degjenerimi I brezit te ri.
  SEKS DHE PUTHJE LIVE.

  Reply to this comment
 10. "Horri i Bulevardit" May 30, 12:24

  Ketu thuhet cfare paska thene ky Fatjoni, por me aq sa na ka mesuar jeta, nje reagim agresiv vjen nga nje reagim, po aq agresiv.
  Ky i paska thene Milloshevic, serb a ku di une, po a sjane keto fjale, qe shqiptaret ja thone edhe haptazi, familjes se sali berishes?.
  Ja thone se i meriton, se vete vepra e saliut, eshte nje filoserbizem i hapur.
  Perse artikullshkruesi nuk jep cfare ka thene me perpara ky debili me mjeker si ushtaret e IS-it?.
  Ndoshta ky mjekroshi mund te kete bere lavde per kohen e Milloshevicit!?, se nuk besoj qe ky Fatjoni, ti teket dhe te akuzoje dike se je ky apo ay.

  Reply to this comment
 11. info analitike May 30, 12:29

  Ky Fationi qenka i te njejtes sere si Qyfyri i Bulevardit. Te dy nuk kane hapur asnje liber por ligjerojne plot “kulture”.

  Reply to this comment
  • "Horri i Bulevardit" May 30, 13:55

   O copa saleshit, ky Fatjoni qenka skraparlli, une jom tironc, kater brezash.
   Por qe je me mjekroshat, kjo sme cudit, ashtu sic nuk me cudit, qe cdo dite ha mutin e saleh filoserbit.

   Reply to this comment
   • info analitike May 30, 14:33

    tironc dmth katnar, se Tirona osht bo vone qytet nga vershimi i katnarve rreth e rrotull apo t’rre menja se ene ktu do me dhon men. Ik o qyfyr e fshij qyrret me menge sic benin te paret e tu “qytetare”.

    Reply to this comment
 12. lato May 30, 12:49

  Qe nga koha e televizorit Iliria,shoh vetem kafshe.Heren e fundit pashe nje gjarper qe gelltiti nje njeri.Sa jam kenaqe!

  Reply to this comment
 13. leshi May 30, 14:20

  turp turp turp andej nga esht fatjoni te can ujku

  Reply to this comment
 14. fteri May 30, 14:59

  sjellje negative jane ato te FATJONIT E KAM PA SE OFENDON TE tjeret brnda shtepise,vllai I madhe duhet te nderhy.

  Reply to this comment
 15. Mos .... May 30, 16:42

  ***********************************************************

  O shqiptare te SHQIPERISE

  DO JETE GABIM “FATAL” NESE BASHKOHEMI ME KOSOVARET
  (race jo arjane, te zbritur shekuj e hershem nga stepat e veriut te SIBERISE – Ruse dhe u vendosen ne BALLKAN … si kroat, srebe etj)

  ME KOSOVARET SHQIPERISE DO T’I HAPEN PROBLEME, NESE LEJOJME BASHKIM ME TA.

  Fan Noli thote: “DO T’I VESH BOTES ZJARR, MERR 2-3 KOSOVAR”.

  MOS … KUJDES … MENDOHUNI …. se do jete vone dhe gabim “FATAL” … Kosovaret (race jo arjane) kurre nuk behen njerez ashtu si verioret tane … MOS, MOS, MOS

  *******************************************************************

  Reply to this comment
 16. redon May 30, 18:01

  Fatjoni tip i neveritshem, agresiv, degjeneruar,i dhunshem vetem te fitoje ato pare, nuk ka lene fjale pa share te gjithe pa perjashtim atje, njeri i shitur vetem per pare, e qeshura e ndyre , koke bosh,si mund beje ky lugat te jete jurist….Per Veselin mbetem te vlersimi qe dhe [er te nena e Teas,

  Reply to this comment
 17. Angela May 30, 19:06

  un jam me faktin qe as kush nuk duhet te jet racist per te tjeret BBeshte nje realy qe duhet te luajn te gjithe por fakti qe kosvaret i japin shum rendesi dhe ndihen teper atdhetar nuk me pelqen veseli mun te jet shum djal i edukuar por nuk do te ofendohet pse e quajti fatjoni serb fatjoni meriton nje shans

  Reply to this comment
 18. gtr May 30, 19:25

  organizim i dobet nga drejtuesit e bigbradher.Ofendimet ne karakter kombetare jane te ndaluara ne ambjente te tilla .nje krahasim i tille eshte i egzaxhiruar.Injoranca dhe padituria e njesojte me te verberin.

  Reply to this comment
 19. b.kanani May 30, 19:32

  Per ty o nqs se kosovaret paskan zbit nga stepat e rusise po ne shqipot e shqiperise nga kemi zbrit.Perderisa kemi nje gjuhe dhe zokone te njejta nga i njejti vend kemi ardhe por eshte tjeter gje qe regjimi i titos beni punen e vete i la pa arsim dhe ne na duken pak te trash,po nuk eshte e drejt ti fyesh e ofendosh se te duket se po fyen kosovaret por ne fakt ke fyer veten tende.

  Reply to this comment
 20. "Horri i Bulevardit" May 30, 23:44

  Dhe sot pashe finishin e ketij Veselit, ku na u tregua si arritje, nje familje e tipit kurdistan, ku dy nuse te te njejtit burre bashkejetojne te lumtura.
  Kur me pare na eshte treguar si civilizim, se si nje mashkull, e ka per nder te deklarohet byt…shkedhym, si Klodi.
  Ej ju mbrojtsa te atij turku, mos na tregoni Veselin e sojit kurd, si arritje shqiptare.
  Shqiptari bukes i thote buke dhe ujit i thote uje, nuk i thote njerkes me nenen gjalle gjyshe.
  Del dikush ne tv dhe ne duhet te perlotemi, o pika qe sju bie ju talebaneve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*