Probleme me ndërtuesin, 20 banorë kërcënojnë të hidhen nga tarraca

March 3, 2015 16:14

Probleme me ndërtuesin, 20 banorë kërcënojnë të hidhen nga tarraca

20 banorë të një pallati 9-katësh në zonën e “Misto Mames” kërcënojnë të hidhen nga tarraca e tij, pasi kanë probleme me ndërtuesin dhe pronësinë e apartamenteve të blera.

Sipas tyre, “ndërtuesi nuk i është përmbajtur marrëveshjes.”

Policia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe është duke negociuar me banorët që ta zgjidhin problemin në rrugë ligjore.

March 3, 2015 16:14
Komento

3 Komente

 1. V.DUKA March 4, 13:05

  Ata qe duan te hidhen nga kati i peste apo me lart i pallatit nuk ka nevoje te marrin leje. Qe mos te viheni ne pozita te tilla per t’u meshiruar, zoterinje shfytezoni me efikasitet te gjitha mundesit dhe hapesirat qe ju krijon sistemi, dhe ne rast se jua grabisin keto mendesi, pushtoni shtepit e gjyqtareve mashtrues qe guxojne te vazhdojne te tallen me popullin, te qeveritarve qe nuk ndihmojne ne zgjidhjen e problemit dhe me perparesi te pushtoni apartamentet qe ju takojne SIPAS KONTRATES qe kini bere me sipermarresin per ndertimin e pallatit, por ne asnje menyre te hidheni nga kati i peste dhe te lini rrugeve familjet tuaja. Luftoni pambarim per te drejten tuaj, mos u terhiqni…..!!!! Gjejeni te drejte se “kane filluar te shperndahen rete”.

  Me respekt V.Duka, gjithmon me te drejten tuaj.

  Reply to this comment
 2. ali asllani March 4, 18:49

  po or po duan tja din gjykatsit per te tilla pun .shyqyr qe u doli gjah i ri per rjepur,,ti u ben thirrje te zejne hyrjet e gjykatsve ,,te vin zabitt e Tahirushes ..dajak po e po por te cojn ne ndjekje penale.mos te rente e keqa se sduan tja dine..

  Reply to this comment
 3. Taulant March 5, 10:05

  Nqs keni ndermend te hidheni nga tarraca, me mire vrisni ndertuesin e ndonje gjykates apo noter qe ju ka genjyer. Me pas beni c’te doni me veten tuaj. Te pakten, ne kete menyre do ti keni bere nje sherbim edhe shoqerise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim