Probleme me pasurinë, KPK shkarkon gjyqtaren e Apelit Korçë

November 7, 2019 11:49

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon gjyqtaren e Apelit Korçë

Gjyqtarja e Apelit të Korçës, Brunilda Malo ka ngecur në rrjetën e Vettingut.

Ditën e sotme, KPK e ka shkarkuar nga detyra.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, gjatë hetimit të kriterit të pasurisë ka gjetur parregullsi, pavarësisht kundërshtimeve të Malos, e cila ngriti pretendime për shkeljen e së drejtës dhe paragjykim të procesit.

Gjithashtu komisioni ka evidentuar pasaktësi dhe mospërputhje të tjera në deklaratat e pasurisë.

j.l./ dita

November 7, 2019 11:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim