Projekti i ri: Si do bëhet nyja e Milotit (VIDEO)

July 13, 2018 09:57

Projekti i ri: Si do bëhet nyja e Milotit (VIDEO)

 

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot video projektin për nyjën e re te Milotit, një projekt që sipas tij kishte mbetur rrugëve prej vitit 2011.

Kryeministri thotë projekti do të pasohet nga rruga e re Milot-Balldren, me vlerë 16 milionë dolllarë dhe se do të ketë impakt të madh edhe për integrimin e rrugëve dytësore.

“Mirëmëngjes dhe me këtë projekt të ri që sapo ka nisur të zbatohet për realizimin e nyjes së Milotit, (pjesë e rrugëve të mbetura rrugëve, qysh nga vitit 2011 dhe që do të pasohet së shpejti nga rruga e re Milot-Balldren) me vlerë 16 mln USD dhe impakt të konsiderueshëm jo vetëm në lëvizshmërinë e sigurinë e aksit kryesor, po edhe në integrimin e shumë rrugëve dytësore me infrastrukturën kombëtare, ju uroj një ditë të mbarë 🌹”- shkruan Rama.

a.s/dita

July 13, 2018 09:57
Komento

8 Komente

 1. Sallakja July 13, 10:14

  Shife, shife Miloti, paska nyje !
  Nyja e Milotit ????
  C’te jete valle ?

  Reply to this comment
 2. shqiptare July 13, 12:22

  po shef i pabesise po sa eshte vjedhja grabitja mundete tena thuashe

  Reply to this comment
  • Askushi July 13, 12:33

   Kam nje ide qe shteti te mos vjedhi me ne ndertimet ne infrastrukture te mos ndertoj me rruge.keshtu do shpetojme nga korrupsioni. Si mendoni???

   Reply to this comment
 3. Nik Martini July 13, 13:00

  Mendojme se je njashtu siç je pseudonimosur, por me shoke shume, me kryekriminelin e paarresatuar ende Sali Berisha, qe iu ka hedhur trute e veshgjatit dhe i mbani ison e nje veprimtarie te miremirefillte antikombetare.

  Reply to this comment
 4. intelektuali July 13, 13:48

  INJORANCA E EDI RAMES NUK NJEH KUFINJ

  Po ne cilin vend te Botes gjen Nyje nyje te tille rrugore idiote dhe dallkauke si kjo qe publikon Kryeministri shqyptar, injorant dru me pre me fotoshop kompjuteri si nje reklame enveriste?

  sepse:

  Mua me thene te drejten rruga e vjeter reale e Kohes se Qepes e Enver Hoxhes me duket shume me e mire dhe me e sigurt se kjo Nyje Rilindase Imagjinare si Ferri i Dantes per veturat, sidomos per kamionet, te cileve per te mare kthesen e Edvin Kaqolit do t’ju duhet te kene nje autovinc nga prapa.

  PO KAQ BUDALLENJ I MENDON SHQYPTARET KRYEMINISTRI YNE PA SHKOLLE?

  Reply to this comment
 5. gjermani i fundit July 13, 14:20

  Uaaau, duket nyja (skerfyelli) i Milotit sikur me qene Kozmodromi i Cape Carneval, pa le ta kishte bere Sala, dite per dite do ta ingauronte

  Reply to this comment
 6. JKB July 13, 17:23

  JE DHE TI NJË NGA ATA! Bëje pa fjalë, jo për propagandë të ndyrë këtë nyje që duhet të kishte mbaruar 10 vite më parë. Turp të kini o hajdutër të fondeve publike!

  Reply to this comment
 7. info analitike July 13, 17:48

  Nyjen e Milotit ta beni gonxhe e madje ti vini edhe nje goxha tra qe pastaj t’ia jepni me koncesion Kastrateve ne menyre qe te ndani fitimet bashke. Ketij po qe i thone shtet!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim