Projekti: Gjirokastra lidhet me bregdetin, shmanget Qafa e Muzinës

May 21, 2018 08:58

Projekti: Gjirokastra lidhet me bregdetin, shmanget Qafa e Muzinës

 

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me publikimin e videos së projektit të rrugës që do lidhë Gjirokastrën me bregdetin.

Ai ka publikuar pamjet e rrugës Kardhiq-Delvinë, duke komentuar se ky është një nga projektet e paketës transformuese për ekonominë dhe turizmin e gjithë zonës.

Sipas kreut të qeverisë, kjo rrugë siguron lidhjen shumë më të shpejtë të Gjirokastrës me bregdetin.

Postimi i Ramës:

MIRËMËNGJES

dhe me këto pamje të rrugës Kardhiq – Delvinë, një nga projektet e paketës transformuese për ekonominë dhe turizmin e të gjithë zonës, që siguron lidhjen shumë më shpejtë të Gjirokastrës me bregdetin duke evituar Qafën e Muzinës për të vijuar përmes Nivicës, ju uroj një javë të mbarë.

May 21, 2018 08:58
Komento

4 Komente

 1. Ekonomist May 21, 09:14

  Rama 5 vjet ne pushtet ka servirur vetem projekte ne leter dhe varferi ne realitet. Si per te vertetuar ate shprehjen “Per ato qe degjoj i lumi une, per ato qe shoh i mjeri une”!

  Reply to this comment
 2. s.g. May 21, 09:32

  Gjirokastra dhe gjitha rrethet gjelbërim dojnë kur shifen ato kodra rreth lakuriq poashtu qyteti si dotë ketë lëvizje vizitorësh nëpër diell a mendohet për akcione pyllzimi ndonjiher Saranda poashtu katastrofë pa asnjë peme rrethinen

  Reply to this comment
 3. perkthyesi May 21, 09:59

  Kam nje keshille per lexuesit e nderuar! Mos u besoni aspak ketyre premtimeve, se me to jemi ngopur deri ne gryke! Me thoni nje nga keto vepra te mbaruara, ndersa te tjerat as nuk kane ndermend te nisin ndonjehere! Me keto pallavra, qeveritaret shqiptare (pa dallim krahesh politike), i kane shtyre ditet e qejfit ne kupole ashtu sic u a ka dashur zemra! Pa asnje lloj dyshimi, kete kerkojne te bejne dhe tani! Bojkot kolektiv votimeve! Nuk shoh rruge tjeter!

  Reply to this comment
 4. fteri May 21, 16:31

  Kjo është një sukses i madhë për popullin e jugut dhe gjithë shqipërisë .

  Plotëson ëndrrën e madhe të rilindjes kombëtare dhe urbane.Edi Rama krijon vetëm suksese e modele brilante edhe për vetë opozitën fashiste ,balliste e koliboracioniste të S.Berishës dhe L.Bashës që vodhën 250 milon euro të rr/kukësit,dhe bëjnë gam-gam tërë kohën dhe sot këta fashistë duhet të jenë në kokër të burgut.

  Z.Edi suksese në të gjitha drejtimet dhe veçanrisht në vijimin e reformës në drejtësi . Ju mbështes dhe vazhdo të vraposh ,targën u le kundërshtarve qaraman , nuk mundë të arrijnë dotë këta idjot pa fantazi .

  Aktualisht je në krye të karvanit politik shqipëtarë drejt europës ,nuk kam dyshim se PS-ja do të jetë përsëri forcë e parë në zgjedhjet e ardhëshme.

  PD-ja ME ÇIMKA TI ME PUNË.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*