Prokurorët në gatishmëri në 21 qershor me urdhër të Llallës

June 5, 2015 21:38

Prokurorët në gatishmëri në 21 qershor me urdhër të Llallës

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla  ka mbledhur  në mënyrë urgjente 12 prokurorët e rretheve në vend, lidhur me situatën prag-zgjedhore, takim i cili ka zgjatur 3 orë. Edhe pse takimi është mbajtur larg vëmëndjes së medias, mësohet se Llalla, i ka kërkuar informacaion të hollësishëm vartësve të tij, për figurën e pastërtisë së 61 kandidatëve për kryetarë bashkie.

Kjo është hera e parë që prokuroria ndërmerr një vendim të tillë dy javë para zgjedhjeve lokale dhe, ka si fokus moskandidimin e kandidatëve me rekorde kriminale, raporton Ora News.

Ndërkohë, ditën e zgjedhje prokurorët do të jënë në krye të detyrës së bashku me policinë e shtetit për të monitoruar procesin zgjedhor hap pas hapi.

June 5, 2015 21:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*