Prokurorët në shtëpi, Tahiri: E sikletshme, kuptova si ndjehen ata që dhunohen nga policia

October 30, 2017 21:22

Prokurorët në shtëpi, Tahiri: E sikletshme, kuptova si ndjehen ata që dhunohen nga policia

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri thyen sërish heshtjen për dosjen “Habilaj”, për Audin e famshëm, për raportin tashmë të ndryshuar me Edi Ramën, Partinë Socialiste dhe karrierën politike.

Tahiri e nisi rrëfimin e tij për TCH me ndjesinë që pati kur në shtëpi hynë për kontroll prokurorët dhe oficerët e policisë gjyqësore. Ai thotë se e parashikonte këtë.

“Ndjesi e sikletshme, por jo e paparashikuar për mua, pavarësisht se detyra më ka bërë që të shikoja anën e atyre që hynin në shtëpinë e njerëzve. Kuptova që është procedurë goxha e vështirë, veçanërisht për familjarët. Kam kuptuar të gjithë ata që janë ndjerë disi të dhunuar nga policia dhe u kam dhënë më shumë të drejtë atyre që në kohën kur më ankoheshin ndoshta i neglizhoja pak”, deklaron Tahiri.

Tahiri thotë se familja e ka pritur me shumë stres.

“Askush nga ata nuk e ka menduar që politika në Shqipëri mund të ketë këto kosto. Kjo e ka kthyer politikën deri diku në një instrument që u është neveritur njerëzve. Ka shkuar përtej limiteve, por mua nuk më është neveritur, sepse mendoj që periudha të tilla për mua, ndoshta shërbejnë që të tjerë pas meje mos e kalojnë padrejtësisht”, thotë ai.

October 30, 2017 21:22
Komento

8 Komente

 1. Claus October 30, 22:07

  Ja pra hipokokrizia e ketij shkurtabiqi.
  Tani paska kuptuar qe qenka e sikletshme te te hyjne ne shtepi dhe te te bejne kontroll!!!!

  Aspak meshire per kete hipokrit Gusmari. A nuk ishte ky qe vendosi kamera ne cdo cep te Tiranes?
  A nuk ishte ky qe ngriti nje sistem te tere pergjimi, duke shkelur cdo te drejet njerezore?

  Po ja qe keto metoda i paskan rene si Bumerang dhe paska nxjerre nje mal krimesh dhe droge tek ai vete dhe ne tere ate ministri ku ka sunduar vetem intriga dhe thika pas shpine.

  Nuk ndjej as me te voglen keqardhje per kete bandit qe kur kapet me presh ne duar ben me te “bukurin gjynahqar”, por kur ka pushtet te nxjerr “ujin e zi” qofte edhe me nje kalim jo te rregullt te vijave te bardha.

  Per akuzat ndaj tij nuk kam as me te voglin dyshim qe i ka kryer. Ne ate shtet ku eshte kembe e polic, ky nuk ka ditur qe nga ai vend kann dale cdo dite tonelata me droge!!!
  Po kush mund ti haje keto?

  Ky te sjell ndermend bandat napolitane te viteve `70.

  Reply to this comment
 2. Lili October 30, 22:25

  Les voies de Dieu sont impénétrables…
  Rruga qe merr Zoti per te te vetedijesuar jane te pakapshme … tash po e sheh cka do me thane me te bastise shtepine, me t’i vu prangat para femijeve…
  Edhe jam e sigurt se prape me kujdes e kane ba punen per ju,kurse per qytetarin e thjesht…
  Pra tash shpreson te jeni me ne qytetaret e thjesht kur protestojme

  Reply to this comment
 3. Arber I October 30, 22:53

  Nuk do te munde kush te hedhe balte mbi Saimirin e Tahirajve te Gusmarit, sepse gjysma e trupit te tij ka brenda ujet kristal te Gurres se Gusmarit te Kurveleshit te Siperm.

  Reply to this comment
 4. info analitike October 31, 06:55

  Nuk le pare gje akoma. Mendo si ndjehen ATA qe u futen ne burg per nje avlli apo nje fatture dritash te papaguar. Mendo ate nenen ne burg me vajzen e vogel. Ndryshimi eshte se ti ne kriminel che e meriton ndersa ata jo.

  Reply to this comment
 5. Arben October 31, 08:45

  E MORE MUT, PER 1,000 LEK DRITA U KE

  SHKATERRUAR JETEN FUKARENJEVE

  Reply to this comment
  • GR October 31, 10:49

   O Debil…nuk ka bere njeri burg se ska paguar faturen e dritave…. O debil, ne burg shkon kush vjedh… O debil, nqs do te te vidhnin ty te shpija, do i falje… He debil, pergjigju…. O debil, ne burg ata qe benin lidhje te paligjshme elektrike i ka futur prokuroria dhe gjykata, dhe jo policia… Ne rregull o Debil???

   Reply to this comment
 6. Arber October 31, 10:37

  Ky mashtrues i shkurter me kujton ish ministrin e brendshem Fecor Shehu, kur deklaronte ne gjyq se eshte torturuar edhe psikologjikisht, dhe bente sikur harronte bemat e tij.
  Kur avioni i droges ngeci ne Divjake dhe u filmua me celular nga njerez qe rastesisht ndodheshin aty, ne konferencen per shtyp ky saimir deklaronte me paturpesine me te madhe: ju siguroj se eshte avioni i pare me droge qe fluturon ne Shqiperi !
  Mjafton vetem ky fakt per ti vene noten se cfare malli eshte….

  Reply to this comment
 7. labi October 31, 15:38

  O bq, te kemi pare tavolinave me…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*