Prokurori që hetoi 613 kg kokainë, kalon me sukses vettingun

June 7, 2019 14:38

Prokurori që hetoi 613 kg kokainë, kalon me sukses vettingun

Një tjetër prokuror kalon me sukses vettingun.

Edvin Kondili, prokurori i Krimeve të Rënda, njëkohësisht kandidatë për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion, një institucion i ri në kuadër të reformës në drejtësi.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë këtë të premte vendimin për Kondilin bazuar në tre kriteret e rivlerësimit.

Prokurori që hetoi trafikun e 613 kilogramë kokainë që u kapën në një kontenier me banane në portin e Durrësit, nuk kishte probleme me pasurinë, pastërtinë e figurës apo aftësitë profesionale.
Gjatë procesit të rivlerësimit të një dite më parë Kondili rezultoi me të 3 komponentët në rregull.

Ndërkohë në orën 14:30 pritet të jepet vendimi për kandidatin tjetër për në SPAK, prokurorin pranë krimeve të rënda Eneid Nakuci.

Në sitën e Vettingut gjatë muajit qershor dhe korrik do të kalojnë të gjithë prokurorët që kanë aplikuar për SPAK.
b.b/dita
June 7, 2019 14:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim