Hetimi për foton, Prokurori: Asnjë në stafin e Obamës nuk është në hetim

July 13, 2016 11:32

Hetimi për foton, Prokurori: Asnjë në stafin e Obamës nuk është në hetim

Prokurori i çështjes që lidhet me foton Obama-Rama, deklaron se as kryeministri Rama, as ndonjë zyrtar i stafit të presidentit Obama nuk është i përfshirë në hetimet që po kryhen në SHBA.

Në deklaratën e tij thuhet se askush në komitetin e përbashkët për mbledhjen e fondeve nuk është i akuzuar për ndonjë shkelje dhe komisioni ka bashkëpunuar plotësisht në hetimin që çoi në pranimin e fajit nga taksisti.

“Klienti im ka pranuar fajësinë në gjyq të hapur dhe nuk është një dëshmitar bashkëpunëtor i qeverisë“, tha Alan Abramson, avokat i Shehut, taksistit të akuzuar për donacionin 80 mijë dollarë të marrë nga jashtë.

Kjo çështje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u kthye në objekt debatesh në Shqipëri, ku opozita akuzonte kryeministrin Rama se kishte financuar në mënyrë të jashtëligjshme në fushatën e Obamës në shkëmbim të kësaj fotoje.

July 13, 2016 11:32
Komento

3 Komente

 1. Arben July 13, 15:51

  CNN-JA E DHA LAJM KETE GJE.

  “KRYEMINISTRI I SHQIPERISE, EDI RAMA, ISHTE PERSONI QE PAGOI 80,000 DOLLARET PER TAKIMIN ME OBAMA”

  POR NUK KA GJE, O SHOKET E DITES, VAZHDONI LEPIJENI MIRE EDIN, SE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK, DO TA HAJE BARIN.

  Reply to this comment
 2. Arben July 13, 16:15

  CNN-JA E DHA LAJM KETE GJE..

  “KRYEMINISTRI I SHQIPERISE, EDI RAMA, ISHTE PERSONI QE PAGOI 80,000 DOLLARET PER TAKIMIN ME OBAMA”

  POR NUK KA GJE, O SHOKET E DITES, VAZHDONI LEPIJENI MIRE EDIN, SE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK, DO TA HAJE BARIN.

  Reply to this comment
 3. alphade July 13, 22:06

  Thjeshte pedeistet i tremben reformes ne drejtesi dhe
  cdo dite shpikin e sajone ndonje alibi ,bile miqt e Saliut
  nga jane e nga s’jane jane hedhur ne sulm duke blere
  deri gazetare te CNN-it, Gardianin e Anglise kudo miq
  tyre te blere me para per te shkrojtur artikuj ,letra senato-
  ret e podestes,etj.etj.
  Deshprimisht salistet e bashistet jane hedhur te gjithe ne
  sulm per te mbrojtur pasurite e tyre te vena mbi bazen e plackitjes,vrasjeve, grabitjeve, mashtrimeve,fsllsifikimeve .E vetmja shprese tani iu ka mbetur ardhja e nentorit me
  shpresen aq shume te pritur te ardhjes se Trampit ne Shtepine e Bardhe duke u ngushulluar se duke i thurur
  ellozhe Trampit dhe duke e mbrojtur nga “fyerjet ” e
  Rames , Trampi do t’i mbeshtese ne paudhesite e tyre
  pergjate 25 vjeteve . Keshtu mendon Saliu bashke me
  banden e tij ! Pra, mendon si nje bajraktar primitiv se me
  miqesira,servilizma, allishverishe Amerika do ta mbroje
  nga krimet e tij monstruoze pergjate 25 vjeteve . Ky mje-
  ran harron se Amerika dhe Trampi nuk i mbron kriminelet
  e hajnat, prandaj ditet e ketij kryekrimineli te Shqiperise
  jane te numuruara . Bisha e Co. Po ruhet nga shiu por
  mos bjere ne bresher me ardhjen e Trampit ne Shtepine
  Bardhe ..,,!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*