Prokuroria e Katanias mbyll hetimet për dosjen “Habilaj”/ Shpëton Saimir Tahiri

December 17, 2017 21:52

Prokuroria e Katanias mbyll hetimet për dosjen “Habilaj”/ Shpëton Saimir Tahiri

Prokuroria e Katanias ka mbyllur zyrtarisht hetimet për dosjen “Habilaj”.

Nga të dhënat e para mësohet se në dosje nuk rezulton emri i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Media italiane MeridioNews shkruan se numri i persona që do të hetohen është 15.

December 17, 2017 21:52
Komento

7 Komente

 1. intelektuali December 17, 23:15

  TA BEJME SAJME QORRIN KRYEPROKUROR!

  Qe te zgjidhim krizen per organin e akuzes,

  sepse:

  Eshte i pafajshem si “Ujet e Bjeshkeve” dhe di ta ktheje cdo REZIL ne fitorje te Rilindjes Socialiste,

  sepse:

  PO TA KRAHASOJME ME LIKE FLORIRIN SI PRESIDENT I EDVINIT, SAJME QORRI DUKET NJE AXHAMI NE PUNET E RYSHFETIT.

  Reply to this comment
 2. Arber I December 17, 23:15

  Pershendetje Katania! E drejta vonon por nuk mungon. Partia Socialiste u nxitua duke e perjashtuar nga radhet e saj veprimtarin e palodhur Sajmir Tahiri. Punonjesit e MPB duhet te vleresojne sakrificen e madhe qe Tahiri ka bere per t’u ngritur dinjitetin dhe vlerat profesionale te tyre.

  Reply to this comment
 3. shvejku December 18, 00:07

  Uuuaaaaa,po tani me cfare do merret opozitaaaaaa?

  Reply to this comment
 4. Hetuesi Brukselit December 18, 00:28

  Jua kisha thene pardje! Megjithate prokuroria e Dhalles do vazhdoje te humbe kohen duke kerkuar kockat e qenit te ngordhur te Tahirit, por me krimet qe kane kryer SALIU, LULUSHI, FLORIRI e ish ministrat e PD-se nuk duan te merren.

  Reply to this comment
 5. Fat man December 18, 04:07

  Kur nuk je pjese e bandes, nuk ka pse te ekzistoje edhe emri, apo parate e droges ja kane mbyllur gojen edhe Prokurorise se Katanias.
  Mediat e tepruan pa ma mase pa asnje lajm te konfirmuar, por vetem te bazuara ne “fake new’s”, gje te cilen keta dredharake e korrigjojne shpejt, sikur nuk ka ndodhur gje.
  Po serbi Sali cfare do te thote qe nuk ka lene shpifje dhe perbaltje te Sajmirit dhe familjes se tij, per te larguar vemendjen prej vetes dhe Shkerdhenit.
  Po tranvestitja Monika dhe Vasil kokerrjepuri me cfare fytyre do te dalin per te mohuar akuzat te njellojta sic beheshin ne diktature, ku me shpifje dhe me tre deshmitare dy prej te cileve nga Skrapari dhe i treti malok te fusnin ne burg, qe te mos dilje me i gjalle.
  Po Lulush koqja i Amsterdamit si do ti shtyje ditet se nuk ka me material per te shpifur per Sajmirin, apo kurvat e tjera te SHQUP-it?
  Sajmir paguaj avokate se ti nuk ke kohe te merresh me keta bajka, perballi me ligjin si shpifes profesioniste dhe veru gjoben nga 100 milion leke per koke, nje pjese te ketyre lekeve jepi per bamiresi dhe me te tjerat tall carin ne vendet e kushtueshme ekzotike e dergoju selfe ketye beqireve shpifes, qe te rruajten sumen.

  Reply to this comment
 6. ??? December 18, 08:36

  Pra, sipas titulit i bie qe Sajmiri eshte fajtor por shpetoi! Bravo atij qe e ka shkruar, qenka shume i shkolluar e i edukuar

  Reply to this comment
 7. gjergji December 18, 09:35

  Ku do te mbyten Blendi Fevziu me programin e tij me gjithe opinionistat e programit opinionrrena.Te gjithe ne gjykate.Hakmarrja e Tahirit duhet te jene e ashper.Asnje dhemshuri per kto mashtrues.Sa te drejte paska pas Rama per kto legena,llapaqena,mashtrues te kazanit mediatik

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim