Prokuroria e Posaçme zyrtarizon sot emrat për fazën e dytë për kreun e BKH-së

February 3, 2020 08:45

Prokuroria e Posaçme zyrtarizon sot emrat për fazën e dytë për kreun e BKH-së

Sot Prokuroria e Posaçme zyrtarizon listën e të përzgjedhurve për Byronë Kombëtare të Hetimit që kalojnë në fazën e dytë.

Sipas ReportTv, refetuar komisionit të përzgjedhjes së kandidaturave dhe shqyrtimit të dokumentacionit bënë me dije se nga 40 kandidatë, më pak se gjysma e tyre i plotësojnë kriteret duke skualifikuar për mungesë eksperience dhe dokumentesh më shumë se gjysmën e garuesve.

Në këtë listë garojnë nga kreu i Gardës së Republikës, numri dy i Policisë së Shtetit, kreu i Burgjeve, kreu i Kufirit, drejtuesi i Prokurorisë Shkodër e shumë ekspertë, juristë dhe njohës të ekonomisë.

Lista pritet të publikohet sot në faqen zyrtare të BKH-së, ndërsa pas një testimi që pritet të zgjasë deri në dy muaj Shqipëria do të ketë kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Lista e aplikantëve për Drejtor të BKH-së

Adriatik Ago

Agim Ismaili

Aida Veizaj

Ajas Gjeta

Arben Karkini

Ardian Çipa

Artan Pjetërnikaj

Artan Shkëmbi

Artur Beu

Atnan Shehu

Bardhi Koçi

Blerina Bajollari

Blerta Dervishi

Bujar Madani

Dritan Osmani

Edmond Kasmi

Eduart Merkaj

Endri Hoxha

Enver Levani

Ervin Hodaj

Ervin Hoxha

Gentian Hilla

Gentjan Shehaj

Gjovalin Ulndreaj

Haris Ngjeqari

Ibrahim Disha

Idajet Faskaj

Krenar Ahmeti

Kristaq Dashi

Lindita Nushi

Mimoza Haxhihyseni

Pal Shkambi

Pëllumb Seferi

Petrit Imeraj

Rekela Ismaili

Sabri Hoxha

Saimir Shehri

Xhabir Zejnuni

Ylli Pjetërnikaj

Zef Preçi

l.h/ dita

February 3, 2020 08:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim