Prokuroria kërkon 1 milion lekë gjobë për deputetin e PD-së, Astrit Veliaj

November 10, 2015 14:24

Prokuroria kërkon 1 milion lekë gjobë për deputetin e PD-së, Astrit Veliaj

Prokuroria ka kërkuar dënimin me 1 milionë lekë gjobë deputetin e Partisë Demokratike, Astrit Veliaj.

Ai akuzohet për prishjen e goditës së ish-drejtorisë së policisë në Fier, ku ndërtoi më pas universitetin e tij privat. Objekti është ndërtuar pa leje nga bashkia e Fierit.

Godina ka qenë në pronësi të Ministrisë së Brendshme. Mësohet se godina e re ka një vlerë prej 10.4 milionë lekësh.

Më 20 tetor pritet që Gjykata e Lartë të japë vendimin përfundimtar. /Dita/

 

November 10, 2015 14:24
Komento

5 Komente

 1. Kris 1 November 10, 14:47

  Goxha denim .pse nuk ja prishin?

  Reply to this comment
 2. Moisi Golemi November 10, 14:52

  Pfffffff, ça dënimi!!!

  Reply to this comment
 3. kirurg November 10, 15:26

  1 milion te reja apo te vjetra? Me dy pagesa studentesh e shlyen ai kete denim…

  Reply to this comment
 4. rudi November 10, 19:12

  po prisni se gjykata e lart do tja fale dhe keto se ka shkelje procedurjale!

  Reply to this comment
 5. doga November 10, 21:31

  Po edhe ne Durres te njejten gje ka bere.
  Prishi ishnishcigaren dhe ndertoi fakltetin, pa leje te bashkise.
  E mbuloi qe te dukej si rikonstruksion por ne fakt eshe ndertim krejt i ri.
  e per me teper nuk gezon as pronesin pasi ka vetem 51% te aksioneve te prones.
  askush nuk e ndaloi apo e denoi.
  Varja, shtet leshi. ne durres eshte bere me leje te Vangjushit, beniaminit te rames prandaj nuk preket.
  Edhe nje fakt interesant. kur i shkoi inspektoriati ndertimor per ndertim pa leje, zoteria i thoshte, gjobe mos me veni se kush merret me gjykatat por ju lutem me beni kallzim penal se e mbyll me kollja. haaaaa

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim