Prokuroria kërkon zgjatje hetimesh, ja si i përgjigjet Tahiri

August 26, 2018 18:47

Prokuroria kërkon zgjatje hetimesh, ja si i përgjigjet Tahiri

Ish deputeti dhe ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka zgjedhur ta kalojë këtë fundjavë larg zhurmës dhe smogut të kryeqytetit.

Ai ka publikuar një fotografi në rrjetin social “Facebook”, ku shihet si asnjëherë më parë; me rroba ushtarake dhe më një shkop në dorë.

“Maja e Kendrevicës – 2122 m. Përshëndetje nga çatia e Labërisë”, shkruan Tahiri.

Ish ministri nuk i ka mbyllur ende hesapet me drejtësinë, ndonëse ai vetë e quan një luftë për të vërtetën.

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të kërkojë për herë të dytë kohë për të mbledhur prova kundër tij. Kësisoj, hetimet mendohet se do të zgjasin edhe pas muajit tetor.

Partia Demokratike e ka akuzuar ish deputetin e PS-së për lidhje me persona që janë në hetim për trafik ndërkombëtar droge, si dhe për pasuri të vendosur nga aktivitetet kriminale.

s.a/dita

August 26, 2018 18:47
Komento

9 Komente

 1. Arben August 26, 22:31

  po ti je i paster more xhan, te bien me qafe kot.

  Reply to this comment
  • sapa August 27, 09:22

   Si uji i gurrave te kurveleshit!Qelibar fare!Prokuroret e gjygjtaret e Saliut njihen per tolerance edhe karshi rilindasve kur vjen puna per lehtesira.Ose e thene me sakte nuk ju plas bytha per drejtesi ciclido qofte ai kur shuma eshte e denje.

   Reply to this comment
   • Arben August 27, 14:53

    Xhezair Zaganjori kaloi vetingun sepse

    1. Ishte ai qe nxorri lul berishen nga burgu

    2. Ishte ai qe mbylli gerdecin.

    3. Me kete rast I futi disa vendime per “xhep te tij”.

    Reply to this comment
 2. enverdjali August 27, 09:23

  Ka vajtur per te zbuluar vende te reja sepse u duhet per mbjellje pasi te dalin Habilajt nga burgu. I ben vete tani te gjitha punet.

  Reply to this comment
 3. Alban August 27, 11:09

  Ka hypur ne maje te Kendrevices se Kurveleshit per te treguar se eshte biri trim, i ndershem dhe i paster si ujet e Gurres se fshatit ku e ka origjinen – Gusmarit te Kurveleshit te Siperm, vendbanim i papushtueshem nga osmanet, fashistet, nazistet dhe berishovicet!

  Reply to this comment
 4. info analitike August 27, 12:19

  Mullahu i rilindjes. Edhe qy maleve si talebanet. Lideri global e quajti vemje dhe i dha shqelmin jashte nga partia duke i dhene besim bandes se Xhafajt e duke lene jashte banden e Tahorrit. Keshtu eshte kur qeverisin bandat e droges e te krimit more shoke, perfundojne duke i ngrene koken njeri-tjetrit!

  Reply to this comment
 5. Adih August 27, 12:21

  Qe i ke breket me Mu…t nuk diskutohet ,por te hysh ne histori per mire hapu , kush te dha urdher ,me sinqeritet ta them ,shqiptaret e ndershem ,mesoje do te respektojne .Ke shume ne dore o Tahir ,vetem nje here te vjen zogu ne dore .perndryshe do te ngelesh nje bisht qeni ………

  Reply to this comment
 6. Mallakastra August 27, 12:45

  Ike o derezi se do te heqin qafe siç hoqenTrebicken dhe do thone ja vrau vehten se kishte mekate per te lare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin