Tahiri në gjyq për trafik droge dhe grup të strukturuar kriminal

February 27, 2019 10:30

Tahiri në gjyq për trafik droge dhe grup të strukturuar kriminal

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur hetimet për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Prokuroria ka vendosur të dërgojë në Gjykatë dosjen, ku akuzon ish-ministrin e Brendshëm për trafik ndërkombëtar të narkotikëve në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe shpërdorim detyre.

Gjithashtu të pandehur do të jenë edhe 3 ish-zyrtarët e lartë të policisë së Vlorës Jaeld Çela, Gjergji Kohila dhe Sokol Bode.

Ish zyrtari i lartë është thirrur për t’u paraqitur nesër me 28 shkurt ora 13:00 për t’u njohur me akuzat.

Më 11 shkurt Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të pranojë kërkesën e tij për mos zgjatjen më të hetimeve, duke iu lënë prokurorëve afat të përfundonin hetimet deri më datë 10 mars. Por me sa duket hetimet janë mbyllur më herët.

o.j/dita

February 27, 2019 10:30
Komento

15 Komente

 1. Monteskie February 27, 10:38

  Bravo prokuroria!
  Por dua t’u drejtoj nje pyetje; per personat qe ngriten ne kembe ne mes te Shqiperise dhe Europes, Republiken e Lazaratit (qe per hironi te fatit e eliminoi ky Tahiri) dhe qe e bene te lulezonte per shume vjet, perse nuk hapni kurre hetime?

  Reply to this comment
  • intelektuali February 27, 11:22

   Ore ti o je budalla ose hiqesh si dallkauk per mbuluar fanatizmin ndaj Rilindjes Enveriste te Edvin Droges,

   PO SAJE QORRI E BERI GJITHE SHQYPNINE SI LAZARATI O MAVRI FANATIKE

   Ja si i qepin mafiozet e droges gjerat:

   Ne nje shtet te BE-se kalon nje veture me nje shqyptar ne kufi qe ja ben MU dhe duket ashiqare qe eshte plot me pako me kanabis alla Lazarat. Doganieret japin alarmin, fillojne kerkimet e zberthejne veturen e kamikaxes copa-copa dhe gjejne disa doza, arrestojne shoferin me soje e sorrollope qe jane ne veture dhe nderkohe kamioni plot me heroine apo kokaine kalon i qete traun e doganes dhe futet ne thellesi te vendit per t’u shkarkuar ne magazinat e distributoreve qe punojne ne zemer te BE-se. Shoferi qe u kap me kanabis Lazarati ben nje muaj burg dhe del pasi i paguhet pjesa e punes se tij dhe kjo nuk eshte nje perralle e bukur per filma artistike, por nje dite nga realiteti ku ka punuar intelektuali vite me radhe,

   prandaj:

   Beji te fala Taulant Xibrakes, Mon Kukaleshit te Edvin Droges qe kishte emeruar ne laboratorin e tij te kokaines ne Xibrake, nipin e Enver Hoxhes dhe qe Rilindja e la te lire megjithese gjermanet e kapen me “presh ne duar” duke gaditur dergesen e radhes me kokaine ne Gjermani,

   dhe:

   QE SAJE QORRI, BENIAMINI I EDVIN DROGES E SHPALLI REZILIN E XIBRAKES, SI FITORJE TE PARTISE,

   njashtu:

   Si ne Kohen e Qepes te Enverit.

   Reply to this comment
  • Tahiri (jo Ministri i suksesshem) February 27, 11:52

   Tahiraqi vertet eleminoi Republiken e Droges se Lazaratit por ama ka pergjegjesine direkte tok me Ramen qe Lazaratizuan Republiken e Shqiperise duke e renditur ne vend te pare per eksport droge ne Europe e kjo deshmohet nga tonelatat e droges kapur kudo anekend Europes qe niseshin nga Republika e Lazaratizuar e Rames nga toka, nga deti e biles dhe nga ajri (avione droge ne Divjake qe Rama prralliste se ishin per sperkatje mushkonjash).

   Reply to this comment
 2. Adih February 27, 13:30

  Ore Tahiri , te pata thene kohe perpara ,zbertheu ,rrefe reaiitetin ,si , qysh e tj e tj ..,qe te kesh lehtesira ,mos u be koke turku ,je edhe i ri ne moshe ,ke familje , bile te jam shprehur , te ipet rasti te nuserosh ne jete ,vetem nje here ,se me vone do gjesh kokren e belase ..Bile te pata thene ,po nuk desh ministri i brendshem ,ska bir kurve te mbjelli njeri qofte edhe nje rrenje droge ? E jo i gjithe teritori , i albanistanit .Llogjike e pa kundershtueshme more djale , apo jo ? …Ne albanistan ,ka plasur muti ciper themeleve te shtetit , ska bir nene ta pastroje . tani korrrni te gjithe , ato qe keni mbjelle , ore ish Min I brenshem ??

  Reply to this comment
 3. IcenSuruari.al February 27, 13:49

  Cdo krim denohet me vete.
  Sigurisht, kur drejtesia nuk eshte e kapur.

  Nese dikush vret nje njeri, ai duhet te gjykohet dhe denohet pavaresisht se nje tjeter ka vrare 2, 3, apo me shume njerez.

  Nese Lazarati, bastioni i PD-se, kurre nuk u pengua te behej reublika e droges nen hunden e Shikut e policise se Berishes qe nderkaq terrorizonte qytetaret dhe opoziten e asaj kohe, kjo ndodhi se drejtesia, poicia shiku dhe kupola e PSD-se, punonon se bashku si nje fizarmonike qe sillte para dhe krim, pushtet dhe korrupsion.

  Fakti qe prokuroria sot, con ne gjyq Saimir Tahirin per grup kriminal te strukturuar, eshte treguesi me i mire dhe me i sakte se ende sot, ne prokurorine shqiptare dhe ne drejtesine shqiptare, ligjin e bejne togat e zeza te Berishes dhe rrjeta e strukturuar kriminale ne rradhet e tyre.

  Kjo trego edhe nje here gjithashtu, impotencen e plote te maxhorances, pafuqine proverbiale tashme te Edi Rames per tu ngritur ne nivelin e burrit te shtetit dhe per te ndeshkuar krimin qe e ka emrin Berisha, gje per te cilin populli e kurorezoi me 1 milion vota.

  Edi Rama duhet ta kuptoje me ne fund se nuk mund te jetoje gjithe jeten nen sqetullat e nderkombetareve.

  “Berrin qe s’mban dot lekuren e vet, me mire e cafte ujku”

  Reply to this comment
 4. Fidel Kastro February 27, 14:34

  Prokuroria po çon dosjen ne gjykate me ter ato akuza te frikshme!!!!!! Mos u ngusni Rame tepsia eshte vigjilent , se po u denua Tahiri , ai eshte pas tij !!! Gjykata do e laje e shplaje e do ta nxjerre qelibar karagjozin Tahiri. Qofsha i gabuar por keshtu do te ndodhe.

  Reply to this comment
  • Fideli i kastruar nga trute February 27, 15:54

   Akuzat e trapojanit vicidolist Hajdarmata jane si pordhe me rigon nga ato qe te japin ty si ilac para se te flesh o kokekercuri Fidel. Akuzat jane te rrezuara pa u hapur dosja se jane si dacibaot e Mao Ce Dunit qe bazohen mbi “me the te thashe”. Prokuroria e Catanias e mbylli hetimin dhe shfajesoi emrin e Tahirit. Ju larva SHQUP-I vazhdoni te pidhni menderisht derisa te vdisni o kufoma blogjesh.

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro February 27, 18:46

    Sa bukur flet “Kadiu i rilindjes” i dhimset shume udheheqesi i partise, sa per Tahirin nuk do tja di , por mbron ate qe te shpetoje Rilindja. Kadi per koken e Kadiut konkurence ke vetem Aranit Çelen

    Reply to this comment
  • tani February 27, 16:06

   Masturbohuni dhe pak sa te filloje SPAK.

   Reply to this comment
 5. am February 27, 15:56

  Ore po mire ky tahiri po perballet me hetues dhe proces gjyqesor. Shume mire ti behet dhe ta denojne po paten fakte. Po ata qe benin sikur nuk shihnin gje nga lazarati deri ne dukagjin, do perballen me proces gjyqesor ata , apo jo? Po ata qe hodhen ne ere gerdecin duke perdorur pasurite dhe mjetet e ushtrise per te bere kontrabande, ku u vrane plot 26 njerez, do perballen ndonjehere me drejtesine apo jo? Po per rrugen e kombit do japi njeri llogari perpara gjykates, apo jo? I mungojne 300 miljone euro buxhetit. Ku jane? Po per kater te vraret e 21 janarit do pergjigjet njeri , apo u vetevrane ata? He mor hintelektuaf i vicidolit?. Do flase njeri perpara gjykatave per keto, apo i keni ne fis tuaj keta dhe ska gje? Kur do dilni nga republika popullore kineze ju te pd ? Po per zonat e mbrojtura te dhena me koncesjone do behet pergjegjes ai themeluesi i PD ? Po keta gjykatesit qe po dalin te gjithe me pasuri te pajustifikueshme duhet te kontrollonte dikush, si i kaloi ketij zagarit te pd gjithe kjo ushtri me gjykates e prokurore qe kane vjedhur , se ketij nuk i shpeton gje. Apo nuk i punonte dixhitali asokohe!!

  Reply to this comment
 6. Bubullimasi February 27, 16:07

  Kompanjo Fidel Kastro nga Shqiperia, ke te drejte. Cdo gjyq tek ne eshte rishperndarje e parave te krimit. Prokuror e gjykates tani po pregatisin faturen per Saimir Tahirin dhe fatura do te jete e kripur sepse parate e droges nuk jane pake. Prokuroret e gjykatsit tane trima nuk i tremben vetingut. Ata haptasi nxjerin kriminelet nga burgu dhe ka ndonje pseudo reagim ministror qe s’ ndryshon asgje, kriminelet me vendim lirohen, prokuroret e gjykatsit te qete vazhdojne te shijojne frutet e veprimtarise se tyre ne sherbim te krimit. Keshtu do te vazhdoj i nderuar kompanjo Fidel edhe kur te krijohet SPAKU dhe Byroja vetem paraja qe do te rishperndahet do te jete me e madhe dhe ne skene do te dalin gjykates e prokuror jo te pasur por super te pasur. Qofsha i gabuar!

  Reply to this comment
 7. info analitike February 27, 16:25

  Ja dhe nje teater i ri rilindjot po pergatitet per skenen politike. Do te shikoni qyfyre shoke me drejtesine e reformuar e me vendimet qe nuk ndikohen nga kriekaqoli. Nejse tashme keto gjepurat e drejtesise se pavarur i beson vetem Neti e vezhguesi i ferrave. Natyrisht te vertetat transmetohen direkt vetem nga televizioni me emrin e kriekaqolit ERTV.

  Reply to this comment
 8. ETHEM LALAJ February 27, 17:29

  EDHE TAHIRI KA KUNDERSHTARET E TIJ.DHE JANE ATA QE FLASIN SI SALIU,SIÇ SHPIF SALIU DHE NE EMER TE LUL-SALIUT.
  -AKUZEN E BERI LULI,E DEGJUAN 3 PREKURORET TROPOJAN TE SALIUT DHE NGRITEN AKUZEN QE DEGJOJME PERDITE NGA TV.
  -KJO VIDIO DOSJE U INSPIRUA NGA ISH POLICI DRITAN ZAGANI QE SB I FALI PRONA NE VLORE E FIER MBI DISA S.M.S TE DROGAXHIJVE ME NJERI-TJETRIN…HABILAJ..! DHE ZAGARI IKU NE ZVICER I PAGUARE NGA PD.E PAS TIJ B A B A L E…DHE ISH POLICI N U H U I F.KRUJES.
  -DHE KTO VIDOO SKANDALE TE PD DREJTESIA NUK I ZBERTHEN.
  .SB HODHI NE SULME KUNDRA TAHIRIT SALIANIN,ALIBEGUN NIPIN E ISA TISKES & GAZMEND BARDHIN SOT NR.2 U LULIT.
  -DHE PREKURORET NUK KAN PROVA PER AKUZA NDAJ TAHIRIT.NDAJ DUHET TE LIROJNE TAHIRIN DHE TE MERREN TE PANDEHUR PER SHPIFJE TE LART-PERMENDURIT.
  .DHE TAHIRI DUHET TE GRADOHET NE POSTE QE PATI E TI KTHET DEMSHPERBLIMI MORAL SI F U LL A N I T,QE SOT PUNON NE MAL TE ZI.
  -NESE TAHIRI DENOHET PER OPINION..KJO ESHTE DRITE-HIJE E DREJTESISE SALISTE.

  Reply to this comment
  • arturo February 28, 01:17

   O MUSHKU kapter i deges ushtarake Fier,Ethem Lalaj:
   -Nuk thone kot qe budallait hapi rrugen!
   Tani e tutje nuk te keshilloj me qe te mos shkruash me shkronja te medha,se je mushke o koke gdhe!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*