Prokuroria mbyll hetimet për vdekjen e Olldashit: Ishte aksident

September 22, 2014 08:53

Prokuroria mbyll hetimet për vdekjen e Olldashit: Ishte aksident

Dhjetë muaj pas aksidentit tragjik t deputetit demokrat, Sokol Olldashi, prokuroria ka mbyllur hetimet.

Sipas kësaj të fundit, është provuar se vdekja ka qenë aksidentale.

Prokuroria thotëse se nga tabulatet telefonikë, është vërtetuar se ka që qenë duke folur me shoferin në telefon, teksa makina e Olldashit ka dalë nga rruga.

Sipas prokurorisë, ajo ka kryer të gjitha ekspertizat dhe ekzaminimet shkencore dhe ka marrë në pyetje më shumë se 45 persona në cilësinë e dëshmitarëve.

Sokol Olldashi gjeti vdekjen më 20 nëntor të vitit të kaluar,teksa makina e tij doli nga rruga ndërsa kthehej nga Elbasani.

September 22, 2014 08:53
Komento

14 Komente

 1. Kristi September 22, 09:26

  Sa keq edhe nje fitore per Sali veshgjatin, ja doli pa lagur,i fortë është urime Sal veshgjati…..

  Reply to this comment
  • Glad I left Albania! UK September 22, 13:16

   Olldashin e donin te vdekur te dyja palet, si PDja dhe PSja. Per PD paraqeste rrezik se mos i merrte kryesin e partis. Per PS, Olldashi qendronte mbase vrasjes se deputetit Fatmir Xhindi. Te dyja palet te fituara ne kete mes. politika shiptare. Good biznes me jete njerzish.

   Reply to this comment
 2. imas September 22, 09:43

  Bravo prokuroria. Jepini mbyllni dosje se kjo eshte detyra juaj, por do te vije nje dite qe ata qe mbyllin dosje do te pergjigjen para ligjit. Dhe atehere nuk ka sali qe t’i mbroje.

  Reply to this comment
 3. info analitike September 22, 09:48

  Gjin Gjoni i eshte lutur Zotit per te njejtat “mrekulli” per te cilat i jane lutur edhe politikanet dhe shtetaret e tjere te ulur aty ne shesh. Hengren te djathtet tani i jane futur paq edhe te majtet duke mos u kursyer.
  Gjin Gjoni eshte shprehje e korrupsionit qe ka kapluar shtetin qe nga nepunesi me i parendesishem e deri tek kupola drejtuese prandaj nuk ka kuptim te stigmatizohet njeri per t’i bere qejfin hajduteve te tjere.
  Nga kush e prisni reformen e drejtesise, nga Nasip Naco, Spartak Braho dhe LSI-ja? Apo mos valle prisni qe deputetet biznesmene e disa te denuar te reformojne drejtesine.

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi September 22, 09:52

  Profesori i dinamikës. Arben. Meçe megjithatë ka argumentuar shkencërisht të kundërtën e asaj që thotë prokuroria? A e kupton prokuroria ç’kuptim ka fjala ” shkencërisht ” ? Ja spiegoj unë,- “fjala shkencërisht do të thotë ” katundarisht”? Hajde tung se na lodhët o prokurorë !

  Reply to this comment
 5. mir September 22, 09:57

  kete e dinim , jeni lodhe kote nje vit, nuk e di care mendimi ka mesila de palma

  Reply to this comment
 6. Denisi September 22, 09:59

  Ne kete vdekje te trishte vetem nje person doli i fituar.
  Nese Olldashi do te jetonte ai do te ishte ne krye te PD-se,gje qe Sali Berishes nuk i interesonte….
  U prehte ne paqe!

  Reply to this comment
 7. tani September 22, 10:15

  E po tashti ky stan ket bulmet ka
  kurvat, gangsteret , droga , vjedhjet e votave, intrigat ne ket fun te cojn
  eh mer cuni i lagjes jetohet mir me nji pjat gjell ne shpi dhe pa armiq se sa me benza dhe miliona qe si merr dot me vete

  Reply to this comment
 8. Bureto September 22, 10:30

  Vrasjet politike ose mafioze nder politikanet kurre nuk zbulohen! As ajo e Kenedit, pa le ca si keto te ketyre aneve. E çudisthme se si prokuroria, nese ky eshte argumenti baze i prokurorise se ai ishte nje aksident. Por, perveçse nje fund tragjik, ka dhe nje fillim ate pasdite te ngjarjes dhe nuk di a i ka marre ne konsiderate prokuroria disa pyetje qe lindin vetvetiu: Sipas intervistes dhene ne nje te perditshme zj. Kozeta Mamaqi, nena e Olldashit, ai eshte ngritur papritmas, ate mbremje kur po merrej me femijte e tij, dhe pyetjes se nenes se habitur se ku po shkonte me ngut, ai iu pergjegj, mos u shqeteso, per 10′ kthehem. Atehere pyesim: Kush e therriti ate, ku dhe me kë u takua. Per kete enigme kurre nuk eshte dhene ndonje version as nga hetimi dhe as nga prokuroria zyrtarisht. pse paska rendesi se me ke ka biseduar Olldashi ne momentin qe ka ndodhur ‘aksidenti’ dhe nuk paska rendesi t’u jepet pergjigje pyetjeve te mesiperme. Per fakte dhe dyshime te tjera jane shkruar dhe dhene boll ne ato dite. Megjithate edhe per ato duhet hedhur drite per te qartesuar edhe publikun. Ne te kunderten trajtimi si aksident, i nje vrasje mafioze e nje politikani, i vlen ne rradhe te pare vete politikes. Olldashi ishte nje politikan qe edhe pse i PD ai pelqehej, ne mos per ambicjet e tij, flirtonte edhe me te majtet. Me kete rast figura e tij nuk duhej perlyer, se ndryshe do i dilte kallaj edhe vete fytyres se politikes. Ne kete rast ikja e tij, pavaresisht motiveve, eshte e pakthyeshme. Atehere, si per familjen ashtu dhe per miqte e tij ne politike, do ishte me mire te ruhej figura e tij. Kjo u sherbente edhe armiqve se keshtu i vihet kapaku çeshtjes. Por pa ‘perfitim’, edhe pse e rende ta thuash, nuk mbetej dhe familja, se edhe pse asaj Koli nuk do t’i kthehej me, se te pakten keshtu do te mbetej figura e tij e pacenuar. Megjithate detyra e shtetit serioz, eshte te zbuloje dhe te shpalle te verteten ashtu siç eshte, sigurisht kur jane shfrytezuar te gjitha, deshmite, rrethanat dhe provat, dhe jo duke i anashkaluar me qellim ato. Menyra sesi u veprua mbremjen e ngjarjes si dhe shpejtesia/nxitimi me te cilen u procedua para dhe pas funerali te tij, te ben te dyshosh per shume skenare.

  Reply to this comment
 9. arben September 22, 10:41

  ate e ka mbyll sali krimineli me sajmir tahirin dhe ilir meten dhe edi palloshin , kurse ai prokuror qe ka pas ceshtejen ne hetim nese do te vij ndoje dite shteti ligjore duhet te ndjeket penalisht per mos kryrjen e detyres qe punon , por fshehje e te vertets se krimit te orgnizuar per vrasjen e olldashit nga segmetet te politikes ne bashpunimme policin dhe hetusin , qe po ndollin te pakten ne keto 23 vjet demokraci dhe e mbeshtetur nga ekspertat e fbi .

  Reply to this comment
 10. liri September 22, 10:43

  Pse nuk kshkruani per takimin e bere ne Ambasaden Kala 10 dite para aksidentit…

  Reply to this comment
 11. tirona September 22, 11:04

  aksident me dashje, presim edhe nja dy te tjere.

  Reply to this comment
 12. kritizeri September 22, 11:22

  Gojet e liga thone se ne makine me Olldashin ate nate ishte dhe gruaja e Qelibashit prandaj kuptohet qe do te ishte aksident….

  Reply to this comment
 13. Kalaja e September 22, 11:27

  Thuhet se kur hapet kafka e njeriut ka rreth 2 kile e gjysem gjak si shpjegohet qe ne makine nuk kishte asnje pike gjaku ne momentin e “aksidentit”si ka mundesi a u vra diku tjeter dhe e hodhen aty ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim