Prokuroria merr në pyetje gjyqtarin Arjan Aliaj

July 20, 2016 13:50

Prokuroria merr në pyetje gjyqtarin Arjan Aliaj

Gjyqtari Arjan Aliaj është marrë në pyetje lidhur me  kallzimin që KLD bëri në adresë të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

KLD ka paditur Tahirin për kanosje ndaj gjyqtarit Aliaj , i cili firmosi masat e sigurisë për pezullimin nga detyra te drejtorit te Përgjithshëm të Policisë Haki Çako, dhe arrestimin e dy vartësve të tij pas hetimeve te nisura për pajisjen e përgjimit por këto masa u rrezuan nga Gjykata e Apelit.

Dëshmia e tij prej gati 40 minutash është marrë nga prokurorët Adnan Xholi dhe Altin Binaj

Kallëzimi po hetohet nga prokuroria e përgjithshme e cila pas verifikimeve ka nisur veprimet hetimore.

Të tre zyrtaret e policisë janë nen hetim nga prokuroria

July 20, 2016 13:50
Komento

1 Koment

  1. logjika July 20, 14:12

    Arjan Aliaj, ky mut qe turperoi Kuçin, ky idiot , njesoj si i vellai Arben Brocit qe shkeli mbi gjakun e te vellait, apo zonja Hajdari qe u lumturua mbi vrasjen e Azemit , nga jeta qe bejne sot. Keta gjyqtare nuk jane vetem hajdute, por dhe hipokrit dhe kriminele. Keta jane njerezit qe shkelin me kembe gjakun e njerzeve te tyre, lere me ate te shqiptareve te thjeshte. E çfare prisni nga keto kerma qe qelben dynjane?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin