Prokuroria regjistron kallëzimin penal ndaj Tahirit

June 20, 2016 13:21

Prokuroria regjistron kallëzimin penal ndaj Tahirit

 

Prokuroria e Përgjithshme regjistron kallëzimin penal të Këshillit të Lartë të Drejtësisë ndaj Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Kallëzimi është regjistruar për veprën penale “kanosje e gjyqtarit”. Organi i akuzës po kryen veprimet proçeduriale.

Vendimi i KLD për kallzim penal u mor pas akuzave të njëpasnjëshme të Ministrit në drejtim të gjyqtarit, Arjan Aliu.

KLD thekson se deklaratat e ministrit Tahiri në drejtim të gjyqtarit Aliu, janë fyese dhe kërcënuese.

Ministri Tahiri e akuzon gjyqtarin për shërdorim detyre me vendimet që mori pak ditë më parë për të liruar nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm Haki Çako si dhe caktimin e masës së sigurisë arrest shtëpie për dy oficerë të lartë të policisë.

June 20, 2016 13:21
Komento

16 Komente

 1. A.GRAMSH June 20, 14:01

  ‘U DALLDIS FUKARAJA’!(Odeta gruja e Qazim Nishanit)
  ———–
  Skipetaret meren me ‘topat’ e kombetares dhe ‘TOPET’ e KALIT te XENIT—–LLALLA mer ne ndjekje penale MINISTRIN E SHTETIT per SIGURINE E RENDIN!?

  Reply to this comment
 2. ??? June 20, 14:10

  Po Saliun qe e quajti prokuroren e pergjithshme lavire bulevardi, a do e marre te pandehur prokuroria?

  Reply to this comment
 3. Lani June 20, 14:36

  Po ta fusi ne burg me mire,kur nuk jane te zote tani qe kane pushtetin mortja I marrte as ne nuk na duhel politikane te pazote…qurrashe vetem llomotitni.keshtu edhte kur nuk I fut ti ne burg te fusin ato ty.

  Reply to this comment
 4. timmy June 20, 14:42

  gjarprinjte e zinj te pd dhe lsi nuk te len te shijosh kombetaren shikoni cfare maskaralleqe po kurdisin ,se lane kete popull te marre fryme.

  Reply to this comment
 5. tomsojeri June 20, 14:47

  o minister i brendshem !Jep urdher e aresto ter plehrat e prokuroris dhe drejtesis shqiptare e coi atje ke pallati sportit ti peshtyj gjith ky popull !Coi e lidhi kembadores te zvarriten si qen rrugac e mos e caj bythen se do e equajn “grusht shteti”” se kta prej kohesh jan grusht shteti antishqiptar !Ai “bukuroshi”” kur ish ne vend tend urdheroi e u vran 4 te pafajshem e fajtori hala spo del, prandaj beje BAM kte pun se vetem keshtu do shpetoj ky komb !Do e qujn veprim anti demokratik ,po pse vall kjo band qe po dhunon shqiptaret esht demokraci ????Lidhi lidhi Saimir se esht mbush vendi me armiq ,e tradhtar kriminela, se po nuk e bere ti, do ja bejn ata Shqipris sic po ja bejn cdo dit !Lidhi lidhi z, minister ,hiqju pushtetin dhe e shef si do ju numurohen horlliqet qe aq fort po i mbulojn ne emer te “demokracis”!Behu heroi i ksaj epoke me te zez qe po kalon kombi shqiptar e te shpetojn shqiptaret !…

  Reply to this comment
 6. alphade June 20, 14:57

  Bravo komentatorit “Lani” !!! Mortja qe si ha ! E kane
  pushtetin qe i dha populli dhe na gerryejne stomakun
  “gandizmin “shqiptar ! Valle merr vesht vandali i Vicido-
  lit me shpuren e tij gangsteresh vrasesish e hajnash me
  “te lutna mos beni kete apo ate” ??! Derri i pyellit te Vicidolit do plumb e jo pambuk. Vareni vath ne vesh kete.
  Ate qe nuk e beni mazhoranca e ben mortaja e Vicidolit
  me sejmenet etij: nishanet,llallajtajazet etj.etj.

  Reply to this comment
 7. VPLP June 20, 15:00

  Llalla prokuror i varur nga PD nuk arriti te bente asgje per te qene ne lartesine w detyres poe mbeti nje vegel ne duart e atyre qw e vune ne krye te prokurorise..Do kujtohet prokurori me i keq i ketyre 25viteve. Paste faqen e zeze sic e katreguar se e ka.

  Reply to this comment
 8. fteri June 20, 16:28

  *****Marrja nënë kontroll e pushtetit gjyqësor nga S.Berisha ka shkatrruar këtë vendë NË 25 VJET ,ka sjell shumë ngjarje të rënda kriminale ,në vitet e mbrapshta 1991-1996-97-98…,më vonë në ngjarjet makabre në gërdec dhe në gjenocidin e pushkatimit me 21 janarë të katë qytetarve në bulevard ,në shqipëri janë marrë shumë jetë njerzish të pa fajshëm për shkak të korrupsionit të egër kriminal të prokurorve dhe gjykatësve vrasës .Ana e errët e kësaj gjykate dhe prokurorie është se ata nuk kanë mbrojtur DREJTËSINË ,e viktimat e popullin ,por këto u kanë shërbyer kriminelve ,politikanve hajdutëve të rrugës së kombit etj. duke ndëshkuar rëndë njerzit e varfër ose kundërshtarët politik.KLD-ja ,prokuroria dhe gjykatësit sot janë asgjë tjetër vetëm një organizatë kriminale,një shtet brenda shtetit kur arrinë edhe ti kundravihen policisë së shtetit me përgjimin e çimkave ,me në krye B.Nishanin dhe KLD-në këta kanë vënë pasuri prrallore që i denancoi së funëmi edhe Ministri Tahiri. .B.Nishani dhe KLD-ja këta bandit të sotëm janë të dobët moralisht përpara punës vetmohuese shembullore të policisë së shtetit e cila punon natë e ditë në luftë me krimin ,vrasjet dhe vjedhjet.GJITHMON NË SHËRBIM TË POPULLIT shumë efektivë policie kanë dhënë edhe jetën në krye të detyrës ku sot janë dëshmor të atdheut ,kurse nga radhët e prokurorve dhe gjykatësve sanjë ?..Prokuroria ,gjykata ,KLD-ja dhe Nishani sot nuk i shërbejnë vendit për të ndërmarrë hapat e nevojshëm për të ralizuar reformën në drejtësi , por vetëm bëjnë luftë për të ruajtur këtë strukëtur aktuale kriminale të KLD-së dhe gjyqësorit që janë si organizatë kriminale në shërbim të Saliut,është tallur me dosje të krimit të 21 janarit dhe me qindra të tjera dosje të pa zbardhura kriminale.Tani TË GJINDOSUR e të sakatosur arrijnë të sulmojnë edhe drejtorin e përgjithshëm dhe ministrin e brendëshëm të POLICË SË SHTETIT S.Tahirin pa prova ligjore me akuza false ?!!!..Në shqipëri kanë ndodhur vrasje mafioze dhe vendosje bombash kundërshtarve dhe në shtylla tensionesh që janë denancuar ,por ato sot janë të mbyllura në kasafortë të krimit të prokurorisë dhe të KLD-së mafioze me në krye B.Nishanin .Populli po përballet më një drejtësi harbute ,prokuroria bënë sehirë me dosjet që kërkohen edhe nga ndërkombëtarët për tu zbardhur por Nishani si Nishan një njeri i lidhur me krimin korruptiv merret me padi çimkash .B.Nishani si president i këtij vendi duhet të jetë në krye të reformës në drejtësi ta ralizoi atë në kohën e caktuar ,jo të jatë pengesë për vendin .Këto opozitar të udhëhequr nga krye krimineli S.Berisha dhe B.Nishani këta jan bandit të demokracis ,pasi vodhën ,pasi vranë gjithë shqipërinë tani kërkojnë të bëjnë gjithçka që të shpëtojnë kokën e tyre që shqipëria të mos integrohet në B.E . Kjo tufë kriminale kanë ngritur krimin në sistem me skandalin e venjes në veprim të gjykatësit Aliu një killer I drejtësisë së korruptuar që duhet të dënohet rëndë.Sfida më e madhe e magjorancës dhe qeverisë të sotme është që të ralizoi reformën në drejtësi ,rëndësi ka që të filloi pastrimi i sistemit të drejtësisë nga këta që kanë poste drejtuese ky të jetë prioriteti ,të shkatërrohet kupola e krimit të KLD-së ,së kalbur.Të vendoset diktatura e ligjit që populli të marrë frymë lirisht.*********

  Reply to this comment
 9. LLL June 20, 17:19

  tomsojer i nderuar !
  Jam plotësisht me ty , por , fajin s’e ka Tahiri .
  Ky k/ministër s’është as pordhë , është një fëndë !
  Me nder , na çau bythën ky narciz llafazan !

  Reply to this comment
 10. Mark uk June 20, 18:10

  tomsejeri:Jep urdher po vec me shkrim e te arrestohen te gjith.Shko more .ar se kujton se ala asht komunizmi,jp more .rap jan komunistet e rinje e nuk i pjedh njeri.

  Reply to this comment
 11. Mark uk June 20, 18:13

  tomsejeri:Jep urdher po vec me shkrim e te arrestohen te gjith.Shko more .ar se kujton se ala asht komunizmi,jo more .rap jan komunistet e rinje e nuk i pjedh njeri.

  Reply to this comment
  • Vëzhguesi F. June 20, 19:26

   O hajvan i Qafes se Bordolecit! O injorant dhe idiot i lindur per halelleqe! Ta kam thene dhe here tjeter ose meso shkrim e kendim ose mbylle ate sqep sorre se je bere lolo dhe shkuar lolove.

   Reply to this comment
 12. alphade June 20, 18:47

  Nuk shkohet jeta me batuta !!! Eshte bere me keq se Sala qe dilte e del perdite e ne cdo ore ne TV. E harroi
  ate fjalen e famshme : “Te fala Sandrit ” !!!
  O tempora, o mores !!! Quo Vadis ?..

  Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe... June 21, 00:52

   Salles i beni veri se i nxehen nga vapa. U sollet verdall si pordha neper brek pas sales se menduat se do perfitonit apo i dhate votat nga inati i enver hoxhes, drejtorit te ndermarrjes apo brigadierit te kooperatives se djeshme tani nggelet llap e llap si qeni prapa gardhit.
   Sala ua mori leket ua shkaterroi vendin dhe jeten dhe tani perdor ato bite qe i kane ngelur te dale e te pellasi si di ai per te bere tym e te mbuloj prosesin e themelimit te zenit dhe gites si njerezit me te pasur e te fuqishem te kombit. Keshtu qe kur ti vije vdekja prej natyres dhe pleqerise sales ai iken i lumtur per familjen qe le pas. Ndersa ju inacoret e forumeve hidhuni e pirdhuni dhe me ne fund do shkoni e do vatoni PD-ne nga inati i PS-se dhe pastaj PS-ne nga inati i PD-se deri sa te vdisni e te ndaheni nga femijet e varfer e te humbur ne tymnajen qe bejne PD e PS.

   Vete kur t’ua lini lojen ne mes (pra mos merrni pjese ne votime) mund te ndryshoni dicka perndryshe ka vetem nje destinacion pasi loja eshte e rregulluar qe fitues te jene vetem ata.

   Bjeri lapsit e mos e mbaj ne dore si…..

   Reply to this comment
 13. Jimi June 20, 21:24

  Per prokurorine kritikat e Tahirit per drejtesine e gjyqtaqrin e korruptuar perbejne precedent penal, ndersa thirrja e qoftlargut per armatosjen dhe rrezimin e rendit kushtetues me dhune nuk nperbejne veper penale!?
  Nuk ke faj ti more syrgjyn prokuror, nese nje dite do te behet reforma ne drejtesi i pari qe do te pergjigjeshe para saje do te jesh ti me akuzen e vetme per organizim te grushtit te shtetit. Te shpresojme!

  Reply to this comment
 14. Bej gol sic boni komtarja dhe Fitoi June 21, 02:29

  O z Tahiri PDja dhe Prekororet e saj nuk Kane cfare te humbin sepse jua ndjen bytha Lageshtiren
  Rrasi ne pranga me perpara se ta shohesh veten ne birruce
  Gjarperin thote Populli duhet ta zesh nga koka
  Besoj se e din se me cfare lloj pisash ke mbi koke
  Zoti te ruajt

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*