Prokuroria nuk i ndahet Tahirit, kërkon “arrest me burg”

July 5, 2018 13:03

Prokuroria nuk i ndahet Tahirit, kërkon “arrest me burg”

 

Prokuroria e Apelit për Krimet e Rënda bërë rekurs në Gjykatën e Lartë në lidhje me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Prokurorët kërkojnë masën e arrestit me burg për Tahirin, sikurse ka bërë edhe në shkallët e mëparshme, një kërkesë që e ka humbur me faktet e paraqitura përpara gjykatave.

Ish-ministri i Brendshëm Tahiri u la në “arrest shtëpiak” në Shkallën e Parë, e më pas u lirua nga kjo masë në Apel, masë e konsideruar nga organi i akuzës si tepër e lehtë.

a.s/dita

July 5, 2018 13:03
Komento

11 Komente

 1. Trumi July 5, 13:27

  Eeee ,lojra. Macia me Min…e kap..e leshon….e kap prap…se ashtu duhet…..por ne funde..dihet….miu i shpeton…maces…ecila….nuk e ndjek me…..eeeee hhhheee heee..
  Sa ka sallata…

  Reply to this comment
 2. Mala July 5, 13:29

  ndalni skenat,Rishkrimin e skenareve vetem per nevoja te dites dhe subjektit opozitar,Opozita shqiptare vertet eshte me dest ru ktivja me perimitivvja me banalja politike e kombetare ne rajon,Kjo opozitie, nuk sheh asgje te mire ne proceset shteterore,Jo pse nuk ka, se ka shume i shen i degjon dhe i perjeton popu lli dhe shteti,por kjo opozit eshte teper e deformuar ne aspektin politik e komebatr,Cka ben ju tete vjet ne qeverisje-kaos ne arsim,shendetesi e kudo,vrasje,hjadutri e krime.Opozita po rikthen dinitetin shtetetit,kombit dhe namin vendit.

  Reply to this comment
 3. V.F.L.P July 5, 13:50

  Ne gjykaten e larte te krriminel gjin gjonave qe drejtohet nga kreu i korrupsionit ilir shtangist meta kerkohet miratim me urdher te Krriminel sali berishes e vartesit te tij Donald LU qe ti beje qefin me Tahirin para se te shkoje prapa diellit ne Ixhikistan si antishqipetar…..

  Reply to this comment
 4. intelektuali July 5, 14:36

  Kjo e perkthyer do te thote:

  “SHBA dhe Bota po ja shtrengon SUMEN enveriste te drogaxhiut te pacipe, Edi Rama”

  PRISNI SE S’KENI PARE GJE AKOMA O MILET BUDALLA

  Reply to this comment
 5. QIrio QInam QInami July 5, 14:49

  bravo intelekt Hali une jam me ty se ti i din mire keto pune si ish lares pjatash e brekesh te shoqes Vito Kapo e nepunes i ish sigurimsit Medi Bushati qe tani ne emrin tent shkruan andushi …

  Reply to this comment
 6. Plepistibabalokratik! July 5, 16:38

  Grupi çiftelia ne aksion!Hordhite babalokrate te prokurorise duke zbatuar me perpikmeri detyrat e Partise Babalokratike!

  Reply to this comment
 7. Fidel Kastro July 5, 18:09

  Tahiri burre i ndershem , shume shpejt do ta marre FBI Amerikane si specialist ne asgjesimin e 99. 8 % te bimeve narkotike. Ka te dhena se Tahiri nuk do te largohet , deshiron ti sherbej vendit te tij.

  Reply to this comment
 8. mondi July 5, 19:09

  Nuk iken Lu-ja nga shqypnia pa pare Tahirin brenda!Ai mund te mos ndeshkohet po te jete nga veriu ose te pakte te kete krushqi me ta!Lamtumire shoku Lu!Mbaroi edhe telenovela kineze e te gjithe peshqip e medhenj do te perfundojne ne burg duke filluar nga “miku”burre shteti duke vazhduar me Toto LIKEN e duke perfunduar me yllin ne ngjitje Lu-lezimin!Pas kesaj edhe qytetari e politikani qe ju prej kater vitesh nuk keni komunikuar do te jape doreheqjen !Poshte diktatura e budallenjve qe e beri bordello shqiperine se keshtu e donit Ju LU-te e radhes!

  Reply to this comment
 9. labi July 5, 22:39

  saje qorri behu burr she pac kemben e mbar mer dhe sal vicidollin mbrapa dhe shqipria europen ,coje Rosen

  Reply to this comment
  • Pepi July 6, 06:37

   Sajes ti hane mune nga e hena ne te shtune!Ti labi me siguri duhesh te jesh lab nga ata kercijt kuq nga poshte lumit te Vlores/

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim