Prokuroria: Shoqërim të detyrueshëm për Bashën më 20 qershor

June 17, 2019 16:07

Prokuroria: Shoqërim të detyrueshëm për Bashën më 20 qershor

Prokuroria e Tiranës ka vendosur shoqërimin e detyrueshëm të kreut të PD-së Lulzim Basha pasi ai nuk ka shkruar në prokurori siç ishte thirrur pak ditë më parë për hetimin që njihet si “lobimi rus”.

Basha nuk iu përgjigj ftesës me justifikimin se nuk i ka vënë në dispozicion dokumentacionin e kërkuar.

Por prokurorët kanë firmosur urdhrin i cili është dorëzuar në polici.

OPGJ do e shoqërojnë në mënyrë të detyrueshëm kreun e PD-së më 20 qershor në orarin zyrtar.

 

b.b/dita

June 17, 2019 16:07
Komento

10 Komente

 1. Aleksander Thana June 17, 16:23

  Hiqeni zvarre qenin. KY zagar duhet te ishte ne burg dhe duhet rrasur ne burg!

  Reply to this comment
 2. Malsori June 17, 16:48

  Hajduti i 230 milion eurove ne rrugen e Kombit do te shpetoj dhe kesaj rradhe qe eshte ne sherbim te Rusit me 650 mije dollar ne lobim kunder Shqiperise.Prokurorija dhe policija ta terheq si qen zvarr te jap llogari per te dyja vjedhjet.Fytyra te ndyra kriminale si Lugati Sali,Ilir Floriri dhe Ulurima Monika qe me paret e vjedhura te popullit jane me te pasurit e Europes dhe te gjithe femijt i kane jasht shtetit.Malsori .Boston.

  Reply to this comment
 3. NY. June 17, 17:06

  Gjykate Bordello,Shtet legen !
  Hajde ne Amerike dhe thuaj gjykates nuk vi se une nuk e shikoj te aresyeshme ! Te fillon denimi per mos paraqitjen te paren, pa e filluar ceshtjen,Le te jeshe perendia po deshe,ligji eshte ligj ! dhe kushdo qofte eshte i detyruar ta respektoj deri ne fund.

  Reply to this comment
 4. Arben June 17, 17:08

  Prokuroria qe ka fjetur gjume per 2 vjet mbi vjedhjet e

  Votes, meriton vetem nje denim.

  Litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari

  Iitari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari

  Reply to this comment
 5. Ylli June 17, 17:16

  Te kerkosh te marresh me force krytarin e opozites dhe te mos besh asnje perpjekje qe nje recepsionist qe fiton tender 40 milionesh te paraqitet ne prokurori ,me duket karagjozllek i prokurorise.
  Kjo duket qe eshte levizje e Rames si barazpeshe kunder pergjime te “Bild” por te pakten ajo pacavurja Arta Marku te mos dale me neper erkrane se te peshtiroset fjala femer.
  Nese Lul Basha ka pranuar lobime me para ruse duhet te shpjegoje pse e ka bere dhe kush e ka mesuar.
  Ndersa te justifikosh pergjimet ,me duket halabakeri shtetetore .Tek i lexoj ,habitem se si ka akoma njerez qe mbrojne llumin e ketij vendi qe jane ….e kush tjeter vec militanteve .

  Reply to this comment
 6. Lulzim Bytheci June 17, 18:41

  Futjani koken ne morsete ketij halabaku qe ti tregoje parate e kurves ruse. Do dhitet nga frika Lulash Sumqimi.

  Reply to this comment
 7. USA June 17, 20:51

  Luli do vije neser Se kupton Foli Palmeri per ndikimin rus ne balkanin perendimor. E ftoj bashen te shkoj neser ne prokurori se e pret nje suprize nga Daj Sami.

  Reply to this comment
 8. Shqiptar June 17, 21:34

  Prokuroria te zbatoj ligjin per te gjithe, duke filluar nga politikanet. Pa dalim feje dhe bindje, hajt…. Njeri pas tjetrit,plerat.

  Reply to this comment
 9. Tori June 18, 07:54

  Me sa duket Rames i leverdis qe te kete sa me shume rremuje me 21 qe eshte dita e protestes se opozites dhe te gjithe kete show e ben qe te humbe gjurmet nga pergjimet dhe nga negociatat.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*