Prokuroria: Vrasjen në Belgjikë e urdhëroi Arbeni, e realizoi Marku

March 30, 2015 08:09

Prokuroria: Vrasjen në Belgjikë e urdhëroi Arbeni, e realizoi Marku

Prokuroria e Përgjithshme ka zbardhur akuzat ndaj Mark Frrokut, ndërsa ka dorëzuar kërkesën në Këshillin e Mandatave për imunitetin e tij.

Sipas prokurorisë, Mark Frroku dhe 3 persona të tjerë kanë vrarë Aleksandër Kurtin.

Ky i fundit ishte njohur dhe kishte krijuar lidhje me një nga prostitutat, që mendohet se shfrytëzoheshin nga vëllezërit Frroku.

Prokuroria shkruan në relacionin e saj, se vrasja e Kurtit është urdhëruar nga Arben Frroku.

Ky i fundit ka dhënë 10 mijë dollarë për tre personat e tjerë, të cilët akuzohen se e kanë kryer vrasjen me Mark Frrokun.

March 30, 2015 08:09
Komento

5 Komente

 1. ARGITA March 30, 08:38

  FUTINI BRENDA KRIMINELAT ,E DINI CDO TE THOTE QE KRIMINELAT JANE NE PARLAMENT ?????? KJO EXHTE E PAPRANUESHME

  Reply to this comment
  • Aqifi March 30, 12:02

   Dhe te mendosh qe Frroki po kerkohet te denohet per vrasje, por askush nuk po planifikon te hetoje te tre Frroket (Frrokin e madh, te mesem dhe te vogel) per shfrytezim prostitucioni…

   Reply to this comment
 2. kanina March 30, 08:51

  A do te mbajë dikush pergjegjesi morale apo penale per futjen e ketij krimineli ne Parlamentin e Shqiperise? Mendoj se edhe strukturat shteterore qe jena te ngarkuara me verifkimin e kondidateve per deputete edhe te PS qe e ka pranuar ne koalicion duhet te dalin perpara shqiptareve dhe te thone te verteten per mos respektimin e ligjit.

  Reply to this comment
 3. Rexhep Murtezi-Gjilan March 30, 09:57

  O medet po kësajë i thonë drejtësi e Shqpnisë! Ja prej qka pëbëhet organi më
  i lartë e shtetit, parlamenti!

  Reply to this comment
 4. Popull March 30, 15:42

  VRITINI KRIMINELET E SHPALLAVE, ASHTU SI EDHE KAN VRARE. NDRYSHE KY VEND NUK BEHET. DUHET TE VENDOSET ME LIGJ DENIMI ME VDEKJE,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*