Prokuroria: Vrasjen në Belgjikë e urdhëroi Arbeni, e realizoi Marku

March 30, 2015 08:09

Prokuroria: Vrasjen në Belgjikë e urdhëroi Arbeni, e realizoi Marku

Prokuroria e Përgjithshme ka zbardhur akuzat ndaj Mark Frrokut, ndërsa ka dorëzuar kërkesën në Këshillin e Mandatave për imunitetin e tij.

Sipas prokurorisë, Mark Frroku dhe 3 persona të tjerë kanë vrarë Aleksandër Kurtin.

Ky i fundit ishte njohur dhe kishte krijuar lidhje me një nga prostitutat, që mendohet se shfrytëzoheshin nga vëllezërit Frroku.

Prokuroria shkruan në relacionin e saj, se vrasja e Kurtit është urdhëruar nga Arben Frroku.

Ky i fundit ka dhënë 10 mijë dollarë për tre personat e tjerë, të cilët akuzohen se e kanë kryer vrasjen me Mark Frrokun.

March 30, 2015 08:09
Komento

5 Komente

 1. ARGITA March 30, 08:38

  FUTINI BRENDA KRIMINELAT ,E DINI CDO TE THOTE QE KRIMINELAT JANE NE PARLAMENT ?????? KJO EXHTE E PAPRANUESHME

  Reply to this comment
  • Aqifi March 30, 12:02

   Dhe te mendosh qe Frroki po kerkohet te denohet per vrasje, por askush nuk po planifikon te hetoje te tre Frroket (Frrokin e madh, te mesem dhe te vogel) per shfrytezim prostitucioni…

   Reply to this comment
 2. kanina March 30, 08:51

  A do te mbajë dikush pergjegjesi morale apo penale per futjen e ketij krimineli ne Parlamentin e Shqiperise? Mendoj se edhe strukturat shteterore qe jena te ngarkuara me verifkimin e kondidateve per deputete edhe te PS qe e ka pranuar ne koalicion duhet te dalin perpara shqiptareve dhe te thone te verteten per mos respektimin e ligjit.

  Reply to this comment
 3. Rexhep Murtezi-Gjilan March 30, 09:57

  O medet po kësajë i thonë drejtësi e Shqpnisë! Ja prej qka pëbëhet organi më
  i lartë e shtetit, parlamenti!

  Reply to this comment
 4. Popull March 30, 15:42

  VRITINI KRIMINELET E SHPALLAVE, ASHTU SI EDHE KAN VRARE. NDRYSHE KY VEND NUK BEHET. DUHET TE VENDOSET ME LIGJ DENIMI ME VDEKJE,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*