Prokuroria zgjat edhe 3 muaj afatin e hetimeve për Saimir Tahirin

July 14, 2018 13:44

Prokuroria zgjat edhe 3 muaj afatin e hetimeve për Saimir Tahirin

Prokuroria ka zgjatur me tre muaj të tjera hetimet ndaj ish Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Afatet e hetimit ndaj Tahirit përfundonin në 17 korrik por ato janë zgjatur deri në 17 tetor për shkak se janë dërguar leterporosi të reja drejt Italisë dhe duhen kohë që ato të mbërrijnë. Leterporositë drejt vendit fqinjë janë dërguar në javët e fundit.

Ish ministri Tahiri akuzohet për lidhje me bandën e Habilajve të cilët po gjykohen në Katania të Italisë për trafik të lëndëve narkotike.

o.j/dita

July 14, 2018 13:44
Komento

7 Komente

 1. Sadija ish nuse e SLLOBODANKES-Suedi July 14, 14:01

  GERMO TARE GERMO SE DOGJESH O BISHTIN E QENIT O BISHTIN E KINEZIT LU……

  Reply to this comment
 2. Befana July 14, 14:28

  O bishtin e Sales dhe Metes.

  Reply to this comment
 3. malsori July 14, 14:34

  Kesaj i thone :Pirth gomar te mbij bar qe te vij Balli Kombetar:Qenerija Berisha beri politik me Saimir Tahirin qe te pengojne vetingun,Po te kishte ndonje gje Tahiri PD-ja do te kercente napolonin tek Sheshi Skenderbej sic bene me cadren vjet para Kryeministris.Prokuroret e ceshtjet jane berishjane prandaj leterporosit nuk do te mbarojne kurr derisa ti fshij vetingu.Malsori Boston

  Reply to this comment
 4. Arben July 14, 14:51

  zgjatja behet sepse prokuroret do shkojne prape ne

  itali, per te marre ne pyetje ata qe u arrestuan nga

  policia shqipetare, u ekstraduan me shpejtesi rrufe

  nga ministresha me buze te bukura e drejtesise.

  o pike e zeze, tallje haptazi me inteligjencen

  e njerezve.

  rrofte populli shqipetar trim heroik dhe

  trafikant nderkombetar droge.

  Reply to this comment
 5. merru me ta July 14, 21:14

  Populli shqiptar nga ty Arben pret shume!

  Reply to this comment
 6. labi July 15, 00:02

  e saje qorri e te rruft sala e rama bolet ja di te gjitha horrllit skan nga tja mbajn

  Reply to this comment
 7. info analitike July 15, 10:41

  Edhe pse doli raporti italian i cili tregoi qarte se ne kohene ketij kapobandes lulezoi hashashi dhe trafikun i tij qy do t’ia hedhe paq se perndryshe historia me “nuk keni pare gje akoma” do te behej telenovele krieministrore.
  Keshtu eshte kur mafia dhe kriminelet jane ne pushtet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*