Prokuroria zhvesh Tom Doshin nga 2 akuza, i lë vetëm kallzimin e rremë

April 30, 2015 10:51

Prokuroria zhvesh Tom Doshin nga 2 akuza, i lë vetëm kallzimin e rremë

Prokuroria “zhvesh” deputetin Tom Doshi nga dy nga tre akuzat me të cilat kërkoi arrestimin, duke i lënë vetëm një akuzë atë të kallzimit të rremë.

Lajmi u bë publik nga avokati i Doshit, pasi doli nga ambientet e prokurorisë.

Deputetit Tom Doshi i janë hequr akuzat  “Deklaratat e rreme përpara Prokurorit dhe “Kanosja për deklarime a dëshmi, ekspertim ose përkthim të rremë” të parashikuar nga nenet 305, 305/a dhe 312/a të Kodit Penal.

April 30, 2015 10:51
Komento

18 Komente

 1. Toni April 30, 11:06

  Intensifikohet loja meskine e kermes serbe sali ram berisha,prokuroret e adriatk llalles zhveshin tomen e fatos nanos nga akuzat,ndersa ne Shkoder delegatet e gay lul bashes zevendesohen me njerezit e jozefina topallit perfundimi kulisat e nanos aleance me SHQUP-in fiks tani per zgjedhje dhe hajde te beje hajer kjo toke…

  Reply to this comment
  • Bojkotoj gazetën TEMA. Është kthyer në forum antishqiptarësh patologjikë. April 30, 18:48

   Kete nuk arrij ta kuptoj dot sepse qenkam i trashe nga ana juridike.
   Si ka mundesi qe kemi te bejme me akuze per kallezim te rreme, nderkohe qe nuk qendron akuza per deklarata te rreme para prokurorit ?!
   A mos ndoshta me te tjera fjale e ka formuluar kallezimin dhe me te tjera fjale i eshte pergjigjur prokurorit ?!
   Nderkohe qe vete Toma thote se i qendron kallezimit ?!

   Ka ndonje prokuror ketu tek “DITA” te ma ndriçoje pak kete gje ?

   Reply to this comment
 2. miroo April 30, 11:23

  e mor tom ballgjoni i le paret neper gjykata, e prokurori………te pakten tja kishe dhene atyne qe te votun , qe po hane buke me qepe.

  Reply to this comment
  • Toni April 30, 11:40

   Mire e ke thene,toma e nanos do bente mire te paguante misrin+grurin qe i ka mare fshatareve per pularine doshi+prifti,tu jane prekur interesat tome tu jane prishur plantacionet e mbjella me bare,te eshte mbyllur dogana ska me te fusesh barna sic doje ti ndaj dhe ngrite koke o plere se per populli ste rruhet fare ty dhe atyre qe te kane fryre tyve…

   Reply to this comment
 3. Gripostad April 30, 11:31

  Ikni more injorant qe shkruani keshtu lloj idiotlleqesh, ngelet duke share Saliun per cdo gje. E di ti i dashur Toni qe per Tom Doshin nuk ka fakte per ta mbajtur brenda dhe se te gjitha jane te verteta ato qe ka deklaruar ai? Tani te vjen apo jo mire ty, ky eshte fakti. Prokuroria doli bllof me Tomen, ashtu si dhe me ceshtjet e tjera. Kjo ishte e gjitha nje farse vetem e vetem qe te dilte Meta i palagur, ashtu sic edhe doli. Biles biles per ta ditur ti i dashur Toni, Tomen e ka shpetuar Zoti ne ate moment, pasi eshte gjetur ne vendin ku do i behej atentati Doshit, motorri se bashku me Tritolin ngjitur. Tomen sinqerisht po ta them qe e kane shpetuar lidhjet e tij te forta qe ka, ashtu si edhe Bamiresite qe ka bere. Se te qe per Ilir Meten, ai sot do qe Histori e harruar.

  Reply to this comment
  • LORA April 30, 11:44

   Po t’i kishte blere dhe nje makine tjeter atij fakirit bami,dosh-kodoshit do t’i hiqej edhe akuza e fundit,ajo e kallzimit te rreme !!!!!!!!!!!!!!!!
   Ky mender-process-hetimi eshte qari i biznesit te korporates kriminale ”gjin gjoni”,,,,,me milionat e cudicme te tomes.

   Reply to this comment
  • Per gripotad-in April 30, 11:57

   Ore po kaq te mbaruar jeni dhe kaq te lehte nga trute,po turp nuk ju vjen qe komentoni dokrra,keta palo prokurore qe ti citon hodhen poshte FBI per 21-janarin dhe pranuan ndoce cardakun,keta palo prokurore liruan like floririn aleatin e saliut 2009-2013 qe e pane me ze+figure per ato 700 000 euro apo jo,ahahaha ore po juve jini aq te papare sa ska me..

   Reply to this comment
 4. miroo April 30, 11:44

  per tomen e dinte gjithe parlamenti para 6 muajsh qe do ti benin atentat, keshtu thane dep. e p.d…..sala tha une dija para3 muajsh ja tha ed paloka…..ti thu e shpetoi zoti , sa kom qesh
  po toma nuk ka thene akoma pse kan dash me vra me mhill fufin…….di gje ti gripostad

  Reply to this comment
 5. Baba Ali Tomori April 30, 12:36

  Doshi, si i pashkolluar, e kane futur ne nje rruge qorre, por me hir apo me pahir do te dale ne autostrade. Kjo pune do te ndodhe kur Like Floriri te qetesohet, te jete i sigurte qe skenari per eleminimin fizik te Doshit ka rene. Nuk dihet ke ka Likja ne shenjester.

  Reply to this comment
 6. fred April 30, 13:07

  Vete e veshen vete e zhveshen…jane bo stilista te papame…

  Reply to this comment
 7. Arben April 30, 13:54

  RROFTE FSB-JA E RUSISE DHE UDB-JA SERBE.

  Reply to this comment
 8. ada April 30, 14:29

  Mua nuk me habit ky lajm. Perderisa do lirohet Mark Frroku qe ka kryer vrasje, pse mos lirohet Toma qe thone qe shpifi per Liken e LSI-se???!!!
  Ne politiken tone nuk ka me as nder, as burreri, as patriotizem, as politike.
  Ka vetem maskarenj, hajdute e prostituta politike. Te gjithe jane njelloj: Berisha, Rama, Meta, Nano e kompani….

  Reply to this comment
 9. Gjaton Toroveci April 30, 17:53

  Flasin per “deklarate te rreme para prokurorit”,po si e duan te vertete? Nese eshte keshtu i bie qe deklaruesi te veteakuzohet kur kjo eshte e ndaluar prej Kushtetutes. Deklaruesi eshte i vetmi qe deklaron mbi diçka qe ka kryer, ka pare apo ka degjuar vete. Nje fakt, nje ngjarje etj nuk mund te perceptohet kurre njelloj nga dy persona. Atehere çfarre ligjesh jane keto qe te denojne per faktin se t’i shpreh mendimin tend? Eshte e sakte qe cdokush duhet te thote te verteten para organit qe e merr ne pyetje, por eshte po aq e sakte qe secili mund te heshte, pra te mos flase fare. Atehere ketu nuk ndodhemi para asnje vepre penale qe e kane ngarkuar z. Doshi. Eshte e mira qe ligje te tilla per “te kapur” e zene gafil qytetaret te shfuqizohen sa me shpejt.

  Reply to this comment
 10. fteri April 30, 18:28

  po kustumin prokuroria a’ja zhveshen Tomes ?…,se do te mbetet pa shkuar ne parlament !…

  Reply to this comment
 11. Aurela April 30, 18:50

  Normal qe ju zhveshen akuzat sepse u tremb qeveria nga deklaratat qe Tom Doshi dha. U tremben se Toma dhe Doshet e tij sdo e lejonin te merrte asnje vote ne Shkoder dhe per me teper do ndikonin dhe ne Tirane.Dhe skizofreni edi rama nuk mund ta lejoje qe ti ndodhi kjo gje kukulles dhe papagallit te tij zogut te tiranes.

  Reply to this comment
 12. D O K L E A T I April 30, 22:23

  XHVESHNJE EDHE PER AKUZEN E TRETE
  AKUZAT PER KALLXIMIN E RREME NUK JANE KRIM OSE NE SHQIPERI GJYSMA E POPULLSISE DO DENOHESHIN

  Reply to this comment
 13. Hamza May 1, 09:13

  ffffff

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*