Prokurorja e Apelit të Tiranës përballë KPK, konstatohet se…

April 30, 2018 12:05

Prokurorja e Apelit të Tiranës përballë KPK, konstatohet se…

Prokurorja e Apelit në Tiranë, Fatjona Memçaj, ka qenë pjesë e një seance dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, përpara se KPK të shprehet në datë 3 maj për rivlerësimin e saj.

Komisioni është shprehur se ka kryer një hetim të thelluar administrativ për pasurinë e prokurores, e cila ka deklaruar një apartament 96 metër katrorë me vlerë 27 mijë dollarë, automjet, motor dhe llogaritë e saj bankare.

Në raportin e paraqitur nga ILDKPI në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit konstatohet se ka deklarim të saktë nga ana e Fatjona Memçaj, dhe se nuk ka fshehur pasurinë e saj.

Edhe sipas Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, nuk ka asnjë problem lidhur me çështjen e prokurores.

Ndërsa në analizën profesionale, ndaj prokurores së Apelit në Tiranë ka dy denoncime nga qytetarët.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka deklaruar se prokurorja ka qenë bashkëpunuese gjatë procesit të Vettingut, dhe vetë Memçaj gjatë seancës së sotme kërkoi rikonfirmimin e saj në detyrën e prokurores.

s.a/dita

April 30, 2018 12:05
Komento

1 Koment

  1. Drejtesi pa avokati April 30, 12:58

    Kane ardhe ne Tirane si konviktor e jane bere me 2 apartamente qe ne vitin 2004 e 9 makina?!?!

    Qenkan te keputur fare.

    Keto te komisionit paskan ngrene trute e gomarit.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim